566 Shares 8036 views

Owczarek australijski: Shepherd Boga


Wbrew powszechnemu przekonaniu, Owczarek australijski pochodzi nie jest w Australii, a nawet w Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych. Jej nazwa, rasa zawdzięcza własnych przodków, baskijski Owczarek, sprowadzony do Ameryki właśnie z Australii. Elastyczne i wesoły charakter tych psów podbija serca ludzi od pierwszych minut komunikacji, nie wspominając o wspaniałych walorach pasterskich tkwiących w tego psa. Tak więc, australijski pasterz stał się dobrym przykładem połączenia doskonałych biznesowych i osobistych cech: lojalnych i wiernych przyjaciół rodziny, są one również doskonałymi pomocnikami w pastwiska. Stosunkowo niewielki rozmiar nie przeszkadza zwierzęta te są kontrolowane nawet z bardzo dużych stadach, takich jak owce i woły.

Owczarek australijski: Standardowy

Stosunek długości i szerokości czaszki około 1 do 1, przejście od głowy do czoła, ale nie ostre, ale zauważalne, że nie można nazwać gładka. Migdałowe oczy, może być niebieski i brązowy (dowolny kolor) Kolor. Semi-stojące uszy, małe, wysoko osadzone. Pełna stojący jako obwisłych uszach, jest niedopuszczalne. Ogona jest zwykle ubogi w porodzie o długości powyżej 10 cm, wymaga ulgę. Owczarek australijski wydawało się urodzić, aby uruchomić – nogi są silne i muskularne. Warstwa powinna być średniej długości, pozostawiono bezpośrednim lub falisty wykonania. Jest też grzywa, spodnie, i tak zwane fanaberie. Marmuru (czerwona lub czarna) Kolor czarny zezwala na obecność białych oznaczeń umieszczonych wewnątrz kłębu. Maska w postaci punktów na twarzy jest koniecznością, nawet w przypadku, gdy istnieje już biała strzałka. Dopuszczalny ciężar dla tych psów to 20-25 kg Wzrost – 51-58 cm (mężczyźni) i 46-53 cm (samice).

Cechy zachowanie rasy „owczarek australijski”

Przedszkola, lub raczej, hodowcy, którzy mogą kupić przedstawiciela tej wspaniałej rasy, bardzo chętnie mówią o tym, jak prawidłowo zawierać te psy. Częste drapanie – jest to chyba jedyna trudność, że w obliczu właściciele tych psów. Owczarek australijski jest dobrze wyszkolony, wymaga jednak łagodniejszą postawę. Rygor i wiertarka – nie najlepsza taktyka trenować te psy. Jako pasterze natury, muszą tylko jakiś kierunek i stałą zachętę. Choroby nerek i oczu – główne plagi, które podlegają przedstawicieli tej rasy, organy te muszą iść w pierwszej kolejności. dieta australijski jest nie odmienne cechy, najważniejsze – oraz tryb balansu (najlepiej nauczyć psa do jedzenia w tym samym czasie). Nie należy również zapominać, że przedstawiciele tej rasy, ponieważ ich długie włosy nie toleruje ciepło, więc vygulivaya nim, upewnij się, że trasa chodzić na tyle miejsca, gdzie pies mógł uciec od upału. Nawiasem mówiąc, długie spacery – obowiązkowy wymóg. Te psy powinny otrzymywać codzienne ćwiczenia, więc Owczarek australijski – dobry towarzysz biegacze i rowerzyści.