160 Shares 6110 views

Jakie rośliny wymienione w Czerwonej Księdze Rosji: nazwa i opis

Red Book of Russia – wyjątkowa publikacja, która zawiera listę rzadkich i zagrożonych gatunków roślin, grzybów, owadów, ptaków i zwierząt. Musi uczyć się w szkole, aby młodsze pokolenie wiedział, jak się zachować i pomnożyć zasoby naturalne dla przyszłych pokoleń.

Ogólna charakterystyka

Czerwone Książki są różne: krajowym, regionalnym i międzynarodowym. Pierwsze próby połączenie w jednym wydaniu zagrożonych gatunków flory i fauny ludzkości podjął 50 lat temu. W 1963 roku pojawił się pierwszy, jeszcze bardzo skromne listy. Postanowił nazwać ten kolor czerwony jak wskazuje na znaczenie tego, co trzeba, aby wyróżnić i podkreślić.

Kiedy nasz kraj uzyskał niepodległość, posiada swoją własną listę zagrożonych gatunków flory i fauny – Czerwonej Księdze Rosji. Jakie rośliny i zwierzęta mogą wprowadzić można znaleźć na przykład w 2001 r. Jest to ostatnia edycja zakończona, rozbudowany i udoskonalony. W odniesieniu do objętości poświęconej flory, to jest aktualizowana w 2008 roku.

Wiadomym jest, że nowa Czerwona Księga Rosji przyjdzie pod koniec 2015 roku. Zostało to ogłoszone niedawno, Sergey Donskoy, minister zasobów naturalnych i środowiska. Według niego, na jego treść jest teraz czołowych ekspertów w kraju, który jest wykreślone z listy przestarzałych wzorców i dopasować nowe instancje.

Rośliny lecznicze Czerwonej Księdze Rosji

Byli tutaj bardzo dużo. Korzystanie z takich roślin w medycynie ludowej, ludzie bezmyślnie niszczy żywych okazów dziko. Często zdarza się, pociągając trzpień do korzeni, to nie daje mu możliwość ponownego kiełkowania następnej wiosny. Wiadomym jest, że wielu ludzi w prowincjach są zaangażowane w zgromadzeniu. Nie są one tak zaniepokojony własnego zdrowia, jak zrobić dobry biznes nie z tego: Trawa sprzedać firm farmaceutycznych i organizacji zaopatrzenia. Na przykład tylko jedna z regionu roślin leczniczych Omsk okradanie około 110 tysięcy osób. W rzeczywistości, to wszyscy mężczyźni i kobiety w wieku produkcyjnym wsi.

Jakie rośliny wymienione w Czerwonej Księdze Rosji? Ponieważ ten lek, przede wszystkim, żeń-szeń, Rhodiola rosea, drewno sosnowe, belladonna, czy belladonna, krokus wspaniały i inni. Takie rośliny dla potrzeb medycznych są często uprawiane na specjalnie utworzone dla tej dziedziny zastosowania. Stąd oni następnie oderwać zawodowych biologów, z poszanowaniem wszystkich zasad kolekcji.

żeń-szeń

Rzadkie rośliny Russian Red Book są pod bezlitosnym okiem i ochrony zasilania. Wśród nich, a żeń-szeń – prawdziwy cud flory światowych. W wielu krajach jest uważany za lekarstwo na wszystkie bolączki, nawet z łacińska nazwa rośliny tłumaczy się jako „panaceum”.

Najcenniejszą rzeczą w żeń-szenia – jest jego korzeń. Długości często może osiągnąć 15 centymetrów. Od rosnąć wiele oddziałów, często biorąc dziwaczny kształt. Uważa się, że korzystanie z korzenia żeń-szenia , nie tylko będą mogli pozbyć się choroby, ale także utrzymać witalność i młodość, a nawet przedstawicieli starszych.

Jak w przypadku wszystkich roślin z Czerwonej Księgi Rosji, których opis można znaleźć na łamach najnowszego wydania, żeń-szeń nie rośnie na całym terytorium naszego kraju. On jest bardziej skłonny do ziemi na Dalekim Wschodzie, w Chabarowsku i Kraju Nadmorskim. Co ciekawe, w naturze jego występowania jest związany z interwencją bogów. W Chinach wierzy, że został uderzony przez piorun w źródle powoduje wody do przejść pod ziemią, na jego własnej stronie rośnie pobłogosławiony przez wyższych uprawnień „korzeń życia” żeń-szenia.

belladona

znany również jako belladonna. Belladonna i żeń-szenia nie tylko leki, ale także rośliny leśne Czerwonej Księdze Rosji. Pierwszy znajduje się w trawiastym skraju lasu, a druga przybiera formę krzewu i to czasami nawet w głębi zielonej gęstwinie. Owoce – ciemnoniebieski jagoda wielkości wiśni. Nie może być, ponieważ są bardzo trujące. Połykania kilka jagód, nawet dorosły człowiek dostaje ciężką postać zatrucia, nie wspominając o dzieci.

Belladonna jest powszechne w południowych i centralnych regionach Rosji. Jego właściwości lecznicze rozwikłać więcej naszych przodków. W dawnych czasach kobiety są wypchnięte z sokiem owocowym i pochowano go w oczy. To rozszerza źrenice wyglądają stało się jasne i błyszczące. Jeśli sok wcierać w skórę twarzy, policzki stają się różowe z tego, że skóra wyglądała zdrowo. Belladonna figuruje w Czerwonej Księdze jako cenne rzeczy farmakologicznej. Ponadto, jest uprawiana w regionie Krasnodar w specjalnie stworzony dla tego gospodarstwa.

sosna

Jakie rośliny wymienione w Czerwonej Księdze Rosji? Wiem, że to nie tylko przypadki, trawa, żeń-szeń i rękodzieło jak belladonna. Wśród nich są drzewa. Na przykład, sosna. Istnieje wiele jego gatunków pod ochroną państwa istnieje pięć z nich: Europejski cedr, grób, kreda, Eldar i Pitsundskaya.

Rosyjski sosna zwykle występuje w lasach iglastych: w pobliżu torfowisk, na zboczach i na ich bardzo topy. Uwielbia inny klimat: jako umiarkowany w ogrodach botanicznych i trudne, na wysokości dwóch tysięcy metrów. Szczególnie cenione w sosny szyszek sosnowych. Ich nasiona, które nazywane są również orzechy zawierają dużo składników odżywczych, witamin, olejów i kwasów.

Lecznicze właściwości owoc sosny odkryto w XVIII wieku. Ich parzonej, uczynił je nalewki alkoholowe i maści. Wierzono, że „orzeszkami” są nie tylko w stanie powrócić do młodzieży, ale także utraconą męskość. Obecnie, mleko jest wykonany na bazie czopków, pomaga w chorobach pęcherza i nerek.

Kwiaty w Czerwonej Księdze Rosji

Niestety, w tej edycji wydaje się nie tylko proste rośliny, krzewy i drzewa i kwiaty, oraz. Ludzie zrywać przebiśniegi w lesie, nie zważając, że są one zagrożone wyginięciem. Właśnie ze względu na zysku i przyjemności z kwitnących gałęzi krótkoterminowego, niszczą całe pola rzadkich okazów.

Z powodu ludzkiej chciwości i braku kultury wkrótce powierzchni ziemi zniknąć całkowicie dowolny perła jeziora – wdzięku lilia. Rzadziej można zobaczyć w polu lub w lesie, dzwony irysów, piwonii. Ludzkość jest w niebezpieczeństwie utraty zawsze różne rodzaje wiosennych kwiatów: zawilec, miodunka, globu Europejskiej.

Dlatego wielu z nich na podstawie stanu posiada własne bezpieczeństwo i brutalnie tłumią wszelkie naruszenia w tej dziedzinie. Wiadomym jest, że w Moskwie i innych miastach Rosji zabrania zbierania kwiatów na obszarach leśnych. Zioła muszą nauczyć się dbać o dziecko, tak, że w przyszłości nasza planeta nie jest pozbawiony podstawowych dóbr.

lilia wodna

ekologia lekcje powinny być prowadzone w każdej szkole, tak aby dzieci już w młodym wieku, aby wiedzieć, co roślin wymienionych w Czerwonej Księdze Rosji. Może zatem być w stanie uratować niektóre gatunki przed wyginięciem, w tym pięknych wodach królowej – lilia. Każdego roku liczba kwiatów maleje wykładniczo.

Kwitną przez długi czas, prawie cały ciepły sezon – od maja do sierpnia. Rano, pierwsze promienie słońca, otwiera bud. Wieczorem on mocno zamyka płatki. Szlagier można zobaczyć o świcie: z głębin jeziora wyłania kwiaty na swoich łodziach, arkuszy i otwarte w kierunku nowego dnia. To piękne zjawisko ludzkości może wkrótce stracić na zawsze, więc kwiat „schronienie” w swoich stronach Czerwona Księga Rosja (roślin).

Lilia wodna – to nie tylko piękne gatunki flory, to nadal ma właściwości magiczne. Przynajmniej ona mocno wierzył w naszych przodków. Wierzyli, że odżywa w człowieku siły, by pokonać wroga, a bardziej strażników i chroni go przed złem zazdrości i żalu. Jeśli dotknął złoczyńcę z brudnych myśli i ciemności duszy, lilia była nawet w stanie go zniszczyć. Wierzący osuszono kwiat jako talizman, umieszczając ją w amuletu.

fioletowy

Lista Red Book Rosji zakładu obejmuje ten piękny i delikatny kwiat. Uwielbia gleby w pobliżu zbiorników na skraju lasu, zwłaszcza iglastych, na skalistych zboczach. Można go znaleźć w regionie Irkucka, Buriacja, Ałtaju i Krasnojarsku terytoriach. Fioletowy nacięte odtwarza przez nasiona. Nie są one tworzone co roku, więc ten kwiat i była na skraju wyginięcia.

Na urokliwym rośliny zauważyłem bardziej przez starożytnych Greków. W tym kraju, to pod auspicjami Persefony, która została porwana przez Hadesa w królestwie umarłych. Od tamtej pory, kwiat – symbol umierającego i odradzającego naturę.

Obecnie liczba ludności zmniejszyła się dramatycznie. Szczególne cechy biologiczne, które prowadzą do zaniku ręki w ludzkości. Otwierając nowe perspektywy dla rozwoju turystyki i rolnictwa, to niszczy całe rośliny plantacji. W efekcie tracimy jeden z najpiękniejszych purpurowego kwiatka na naszej planecie.

konwalia

Rzadkie rośliny Russian Red Book zawiera listę i wymienić go. Niesamowite kwiat, to prawdziwy cud natury znajduje się pod ochroną środowiska ze względu na jego masę ludzi zniszczenia. Legenda mówi, że konwalia utworzone przez niekończący się strumień łez Dziewczyny na oczyszczenie. Spada na trawie, zwrócili się w małe białe pąki.

Lilie rosną w europejskiej części Rosji, tam w lasach na Kaukazie i na Dalekim Wschodzie są również dostępne. W tym przypadku, roślina preferuje zacienionych miejsc. Na wysokości 20-25 centymetrów. Po zrzucają pąki na ich miejscu powstają zielone owoce, które zmieniają kolor na czerwony z czasem. Lilie są trujące. Pomimo tego, że są aktywnie wykorzystywane w leczeniu chorób serca, dolegliwości okulistycznych, nerwic i depresji. Często są one wyrwane z korzeniami w dużych ilościach. Dlatego razem z innymi przedstawicielami flory tego kwiatu jest bardzo wrażliwa i wymaga ochrony.

Wiedząc, co teraz roślin wymienionych w Czerwonej Księdze Rosji, będzie zwrócić większą uwagę na ich wartości. Podano tę informację do swoich dzieci, nauczyć je kochać świat, aby go chronić i pomnażać.