799 Shares 5901 views

Taras widokowy katedry św Izaaka w Petersburgu: adres, tryb pracy

Co zrobić, jeśli chcesz zobaczyć całe miasto naraz? Najlepszym sposobem, aby to zrobić – do odwiedzenia tarasu widokowego. Występują one w różnych miastach, mają, w północnej stolicy. Dokładniej, jest ich kilka, są one umieszczone w różnych budynkach w mieście. Jednak niewątpliwą zaletą w stosunku do innych wysokich budynków jest Katedra św Izaaka w Petersburgu, tarasu widokowego, który pokazuje sporą historycznego centrum miasta.

świątynia

Katedra św Izaaka – symboliczny budynek. Ma bardzo interesujące i istotne dla rosyjskiej przeszłości historycznej. Ponadto, jest to jedna z największych świątyń w mieście.

Jego wartość pośród katedr prawosławnych zajmuje drugie miejsce na pierwszym jest Katedra Chrystusa Zbawiciela. Który zaprojektował katedrę św Izaaka w Petersburgu (St. Isaac Dalmacji)? Architekt, który stworzył tę świątynię jest Ogyust Monferran.

Gdzie jest katedra św Izaaka: Adres

Zbudowaliśmy znanego Cerkiew w centrum Sankt Petersburga na placu św Izaaka. Godne uwagi jest to nie tylko dlatego, Katedra św Izaaka jest samo w sobie interesujące, że jest w okolicy z wieloma innymi historycznie znaczących budowli architektonicznych. Dlatego wielki sukces jest taras widokowy, który ma Katedra św Izaaka adres: Petersburg, Plac św Izaaka numer domu 1.

Muzeum w katedrze

Świątynia jest w tym samym czasie członkostwa w Kościele, ponieważ dziewiętnaście dziewięćdziesiąt jeden ono przeprowadzane codziennie usług, podczas gdy w tym samym czasie, ma status muzeum państwowego. Muzeum przygotowuje szereg ciekawych projektów, które mogą zainteresować każdego, nawet najbardziej doświadczonego podróżnika. Tak, jak daleko wstecz, jak dwa tysiące drugiego roku z pracowników został wdrożony interesujący transportu (autobus i rzeka) projekt o nazwie „Pierścień soborowy”.

On zapoznaje turystów z kulturą świątyni miasta. Takie wycieczki później na stałe. Ponadto, wycieczki różnorodność tematów. Byli tacy, którzy są poświęcone oblężonym Leningradzie, dynastii Romanowów, literackim i muzycznym życiu miasta i wielu innych. Wycieczki z przewodnikiem są dostępne przewodniki, można zamówić audio-przewodnika.

koncerty

Petersburgers i goście miasta oferuje interesujący program koncertowy. W świątyniach koncertów muzyki organowej i kameralnej. Występy także chór katedry Smolny. Dla odwiedzających usłyszeć utwory muzyki klasycznej i duchowej wykonywanej przez najlepszych przedstawicieli świata muzyki klasycznej, zarówno rosyjskich jak i zagranicznych. Wiele występów nagranych na płytach. Można je kupić w kioskach z pamiątkami, aby później cieszyć się ulubioną muzyką w domu, pamiętam wizytę w katedrze.

W muzeum zwiedzający mogą zakupić wiele pamiątek i materiałów drukowanych o historii Sobór św. To przywiązuje ogromną wagę do muzeum dla dzieci. Aby pracować z programem „Muzeum -. Szkoły” Zgodnie z jej uczniów w interesujący sposób opowiedzieć historię katedry, ortodoksji, kultury religijnej i etyki świeckiej, i wiele innych tematów. Dla tych, którzy chcą nie tylko zobaczyć, ale także nauczyć się historii miasta, tematyczne wycieczki. stają się coraz bardziej interesujący rocznie. Nie jest to zaskakujące, ponieważ pracownicy muzeum zrobić wielką pracę badawczą, ujawniają nowe fakty, nowe odrestaurowane eksponaty, przeprowadzone w wielu konferencjach naukowych, gdzie ekspertami w swojej dziedzinie udziału ich doświadczenia z całego świata.

wnętrze

Dekoracja katedry jest bardzo piękny. To umiejętnie łączy różne dziedziny sztuki monumentalnej i dekoracyjnym. Rozwiązania architektoniczne przestrzeń doskonale harmonizują z dekoracji kościoła. Unikalne zespoły rzeźbiarskie. Ponadto w katedrze jest więcej niż sto pięćdziesiąt malowidła ze scenami biblijnymi.

sąd

Zainteresowani mogą odwiedzić muzeum, a także wspiąć się na taras widokowy. Można tam podziwiać wspaniałe widoki Petersburgu. Wysokość platformy widokowej jest prawie pięćdziesiąt metrów, więc widok z niego jest bardzo dobra.

Wspiąć się na taras widokowy, można na starej nawijania kamienne schody ty. Ma dwieście jedenaście kroków. Jest to sygnalizowane przez liczb na każdej z nich. Chodzenie po schodach, każdy turysta dostanie się na dach katedry, a następnie platformy z kolumnami. Ta kolumnada jest taras widokowy z Sobór św.

Ta klatka schodowa jest jedyna w swoim pomysłem architektonicznym. Turyści, którzy zostali do najsłynniejszej tarasu widokowego świata mówią, że po schodach, pomimo dużej wysokości, to nie jest trudne. Podczas wędrówki rośnie, na przykład, na platformie opon Wieża Eiffla jest znacznie silniejsza.

„Niepełnosprawni Środowisko”

Wielkim osiągnięciem ostatnich lat – wykorzystanie programu „Dostępne środowiska”. Teraz platforma widokowa z katedry św Izaaka jest dostępne nawet dla osób z niepełnosprawnością. Pomogło to, że sto lat temu było urządzenie podnoszące.

Na jego podstawie możliwość zbudowania windy. To pomogło w ostatnich latach ogromną liczbę osób niepełnosprawnych, aby zobaczyć miasto z dużej wysokości, ponieważ nie mogli marzyć wcześniej. Oglądasz Management Platform ostrzega, że winda będzie używana tylko zgodnie z jej przeznaczeniem. Oznacza to, że każdy użytkownik nie będzie mógł go używać.

Co zaskakujące, pomimo faktu, że schody spiralne i widokowa kolumnady Sobór św powstały znacznie później niż w świątyni, są one dość organicznie pasuje do stylu zespołu architektonicznego.

typy

Chodzić na platformy widokowej wprowadzi z pięknymi widokami. Początkowo goście pojawiają Plac Izaaka tytułową plac, pomnik cesarza Mikołaja I. widok zatrzymuje się następnie w Pałacu Maryjskim, a następnie przez wybitnych budynków historycznych „Astoria” kompleksu hotelowego. Idąc dalej, można zobaczyć Alexander Garden.

Następnie turyści zobaczą dawny Senat i Synod na placu Senatu. Teraz te budynki zajmują bibliotekę prezydencką i Trybunału Konstytucyjnego. Następnie są Admiralicja iglica i Plac Pałacowy, a za nim Pałac Zimowy. W tle widać Neva i domów, a także Kościół Zbawiciela na Krwi rozlane i Kazański Sobór Katedralny.

godziny

Daje wspaniały widok pokładu obserwacyjnego na Sobór św. Tryb pracy w różnych porach roku jest nieco inna. Zimą, obszar można dotrzeć codziennie od 11 do 18 godzin. Środa – dzień.

Musisz wiedzieć, że kasa czynna o godzinę wcześniej, ale poza tym nie można zrobić to przed zamknięciem. W lecie, oprócz już wymienionych godzinach, jest jeszcze bardziej, kiedy ludzie mogą odwiedzić witrynę. To jest dobre dla tych, którzy chcą nie tylko do zapoznania się z gatunku, ale także cieszyć się słońce o północy, co przyczyni się taras widokowy z Sobór św. Tryb działania w białych nocy – z 19 do 4 nad ranem.

cena biletu

Wejście do tarasu widokowego jest wypłacana. Ważne jest, aby pamiętać o wszystkich, którzy chcą odwiedzić Sobór św. Taras widokowy, cena wizyty który jest dość niska, przyciąga wielu turystów.

Bilety kosztują od 50 (dla dzieci i osób niepełnosprawnych) do 250 rubli (dla dorosłych). Dla osób z niepełnosprawnością pokładu obserwacyjnego katedry św Izaaka całkowicie za darmo. Ale mogą odwiedzić go tylko o powołaniu, ze względu na fakt, że winda jest umieszczona nieznacznie dostępne.

wniosek

Taras widokowy katedry św Izaaka roztacza się wspaniały widok na panoramę miasta. Każdy, kto odwiedził tutaj, nigdy nie zapomnę tych chwil kontaktu z historią, która daje tę wspaniałą świątynię.