130 Shares 4558 views

Procesor Intel Xeon E5450: przegląd, specyfikacje, opisy i recenzje

Procesory serwerowe nie jest dużo zainteresowanych właścicieli komputerów osobistych, ponieważ kryształy tego segmentu jest zupełnie inny problem związany z obliczeń matematycznych i pracy z bazami danych. Nierealistycznie zawyżone i prywatna platforma okazja całkowicie wyeliminować potencjalny nabywca refleksji na nabycie i instalację procesorów w segmencie korporacyjnym.


W rzeczywistości, producent sprzętu komputerowego po prostu nie jest zainteresowany, tak, że zwykli użytkownicy mogą zainstalować sobie za rozwiązanie serwerowe, bo to podważa politykę spółki i wstrzymać sprzedaż nowych urządzeń. W tym artykule czytelnik zapoznał się z interesującym przedstawicielem segmentu korporacyjnego, który może konkurować z drogich kryształów. Chodzi o procesor XEON E5450. Przeglądowe, dane techniczne, opisy i opinie użytkowników pomogą czytelnikowi poznać przedstawicieli segmentu korporacyjnego.

parametry techniczne

Procesor jest zaprojektowane, aby pasowały do gniazda jack 771, która jest zarezerwowana dla producenta wieloprocesorowych platformie Intel. Dla XEON E5450 charakterystyk są nieco różne od kryształów Pentium 4 i jej analogi, które są przeznaczone do zamontowania w gnieździe 775. Cztery rdzenie realizowane oddzielnie w jednej platformie (jak w rdzeniu Quad), działająca przy częstotliwości 3 GHz. Częstotliwość robocza 1333 MHz odpowiada opony.

Wskaźnik jest przydzielana tylko procesora wielkość pamięci cache, to 12 megabajtów (drugi poziom). Wsparcie dla platform 64-bitowych, rozpraszanie ciepła 80 watów, a także wsparcie wszystkich niezbędnych instrukcji serwera uzupełniają ogólny obraz chip XEON E5450.

Opis CPU

Czytelnik widział już kilka podstawowych różnic pomiędzy platformą serwera i przedstawiciel procesorach, przeznaczony do instalacji w komputerze osobistym. Chip w cztery rdzenie taktowane zegarem 3 GHz, podczas gdy przedstawiciel domu, nawet w wersji top-end jest ograniczona do progu 2,9 GHz. Innym interesującym wskaźnikiem autobusie – 1333 MHz tylko przyspieszenie uzyskuje się dla większości użytkowników komputerów PC. Iw większości przypadków próg częstotliwości 1066 MHz.

Podoba i rozpraszanie ciepła, która nie przekracza 100 watów. Oczywiście, użytkownik może chcieć przetaktować procesor Intel XEON E5450. Zaskakująco entuzjasta nie ma ograniczeń, gdy to minie bez problemów psychologicznych barier i wyniósł 4,1 GHz. Jednak przed podkręcania, trzeba rozwiązać problem chłodzenia, ponieważ kryształ ma ograniczenie temperatury (70 stopni Celsjusza), po czym wywołał automatyczną ochronę, a procesor serwera jest wyłączone.

Porównanie z analogami

Naturalnie, wszyscy użytkownicy chcieliby, aby dopasować procesor serwera z jakiegoś znanego produktu. Na przykład, Xeon E5450 vs rdzenia Quad Q6800. Przynajmniej wszyscy użytkownicy platformy na Socket 775 Procesor Q6800 uznane standardy wydajności, który dobrze pasuje do kryterium „cena-jakość”. Jednak w entuzjastów technologii IT, eksperci zalecają, aby podnieść poprzeczkę znacznie wyższy i oko do reprezentatywnej porównanie Intel Core i5.

Tak, procesor serwera ostatniej generacji bez większych trudności w wykonywaniu pozostawi nie tylko wszystkich przedstawicieli wielordzeniowych AMD, ale również ich starsze odpowiedniki Core i3. To właśnie ta cecha kryształu i przyciąga wielu użytkowników, którzy od dawna chcieli zwiększyć wydajność komputera, ale nie mają przenieść się do nowej platformy wystarczających funduszy.

zastosowanie zawodowe

Intel Xeon E5450 Chip będzie przydatna przede wszystkim do specjalistów w dziedzinie przetwarzania wideo i tworzenia modeli 3D. Moc procesora wystarczy wykonać najtrudniejsze zadania. Jeżeli dokonać porównania z innymi procesory na gniazdo platformy 775, przyrost wydajności może być określona w następujący sposób:

  • Pentium 4 platformy z pojedynczym rdzeniem powoli do 20 razy;
  • Dwa reprezentatywne Rdzeń dwurdzeniowy daje 15 razy;
  • Rdzeń 2 Duo kryształów o częstotliwości 2,6 GHz, jąder wolniej XEON E5450 10 razy;
  • Przedstawiciel Quad Core z serwera 4 rdzenie gorszy przedstawiciel 5 razy.

Pomiary wydajności zostały przeprowadzone przez ekspertów z pomocą aplikacji przetwarzania i kodowania wideo w formacie FullHD. Obejmują znane programu Sony Vegas i Pinnacle Studio. Nie ma wątpliwości, że przetwarzanie 3D obiektów różnica wydajności nie będzie znacznie inaczej.

Potencjalne zastosowania gier

Wielu entuzjastów uważają, że procesor XEON E5450 gry nie stać się przeszkodą. Po chipie serwerze okazał się godnym pracy z wymagającymi aplikacjami. To prawda, ale istnieje kilka punktów, które należy zwrócić uwagę na fanów dynamicznych nowoczesnych zabawek. Po pierwsze, nie jest konieczne, aby w pamięci działają na tej samej częstotliwości, z kryształu (1333) do szybkiej wymiany informacji z procesora programu. Słabym punktem w systemie może być również karta graficzna, która ma zdolność prostu nie wystarczy, aby zakończyć pracę całego systemu.

Dla gier komputerowych ekspertów procesora serwera opartego ustanowiły minimalne wymagania dla kart wideo: GeForce GTX 580 i Radeon HD 5970. Akcelerator graficzny z mniejszą zdolnością spowolni cały system. Nie zapomnij o twardym. Nadszedł czas, aby zbudować platformę do gier opartą na dyski półprzewodnikowe SSD.

Rzeczywiste numery

Naturalnie, wszyscy użytkownicy, szczególnie dla fanów nowoczesnych gier zasobochłonnych, chcę zobaczyć wydajność E5450 kryształ Xeon w akcji. Dla entuzjastów porównawczych dwa identyczne platformy zostały ustalone: 4GB RAM Hynix 1333 płyta główna MSI G41M-P26, SSD Kingston HyperX 120GB oraz kartę graficzną Gainward GTX 580. Platforma różniły się tylko procesory. Serwer kryształ porównano Core Quad Q6800. W zastosowaniach do gier GTA5, FarCry4, wiedźminie 3 śmiertelny Kombat X Fallout 4 wydajność systemu wzrosła prawie trzy razy (z 20-25 fps 60-70 ramek na sekundę).

Liczby te skłoniły entuzjastów myśleć o porównanie rozwiązań serwerowych dla gniazda 771 platformie z procesorem nowej generacji bardziej produktywne – Intel Core i5 2500K. Wyniki były oszałamiające – XEON E5450 stracił linia przedstawiciel Socket 1155 tylko 5-7%! Słabym punktem w układzie, jak na rysunku, to ilość pamięci RAM – 4 PL nie wystarcza do gry zasobów.

Platformy różnic fizycznych

Procesor XEON E5450, przeznaczone do umieszczenia w gnieździe 771, ma pewne różnice w stosunku do przedstawiciela Intel Pentium 4, przeznaczony do montażu w gnieździe 775. W pierwszej kolejności, mówimy o dwóch styków, które producent miał odwrócić, aby wyeliminować możliwość zamiennego stosowania procesorów. Problemem jest wydalany na kilka sposobów: lutować nogi na płycie głównej lub użyć specjalnego adaptera dla zmiany gniazda.

Drugim problemem jest brak dodatkowych rowków procesora serwera do montażu w gnieździe 775. Problemem jest również rozwiązać na dwa sposoby: CPU zobaczył przez szczeliny albo wybucha prowadnice na płycie głównej. Druga metoda jest bezpieczniejsza.

Kompatybilność platformy na poziomie oprogramowania

Przed rozpoczęciem poszukiwania procesorów XEON E5450 na rynku krajowym, konieczne jest, aby zrozumieć, czy jest ona kompatybilna z płytą główną, dostępnej dla użytkownika. Fakt, że Intel wraz z wydaniem chipy stworzone pewne ograniczenia, które odnoszą się nie tylko do podstawowej częstotliwości pracy, ale także ciepła. Wszystkie płyty główne utworzone na wiór serii «P» i «G», a także platformy nForce 7-series, wspierają pracę z procesora serwera na poziomie sprzętowym.

Fakt, że dla procesora Intel Xeon E5450 może „wie”, nie wszystkie płyty główne, nawet jeśli sprzęt jest obsługiwany przez układ kryształów. Problem polega na tym, że niektórzy producenci płyt głównych mają swoje granice, które są one zaangażowane, aby zapisać temperaturę w systemie. W ten sposób producenci Foxconn, MSI i Gigabyte ograniczona do procesora ustawienie poziomu oprogramowania BIOS z cztery rdzenie pracujące z częstotliwością powyżej 2,66 GHz. W związku z tym przed zakupem użytkownicy powinni odnieść się do specyfikacji płyty głównej na oficjalnej stronie producenta.

Szukaj gotowe rozwiązanie

Odbieranie danych wejściowych odnośnie do wydajności procesora Intel Xeon E5450 serwer, za wszelką cenę będą zaangażowani w badaniu propozycji na rynku krajowym, a po jakimś czasie będzie rozczarowany brakiem nowych kryształów w sprzedaży detalicznej. Tak, platforma jest przestarzały i od dawna z produkcji, odpowiednio, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie pozwoli na rynku wtórnym. Koszt tego procesora jest w przedziale 2-4 tysięcy rubli.

Nowy kryształ można kupić na zagranicznych aukcjach internetowych. Koszt tych procesorów nie różni się zbytnio od propozycji na rynku rosyjskim, ale cudzoziemcy oferować swoje towary z niewielkimi modyfikacjami. Procesor serwera jest już znudzony przez gniazda 775 i ma odpowiedni adapter.

układ chłodzenia

Nie myśl, że lekki zasilacz Chip XEON E5450 nie wymaga godnej chłodniej. Fakt, że wydajny procesor nie tylko wrażliwe na przegrzanie, ale również jest w stanie odłączyć cały komputer powyżej temperatury roboczej. Jest to procesor serwera i jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych i własnego bezpieczeństwa, dlatego użytkownik powinien pomyśleć o zakupie porządny system chłodzenia.

Eksperci technologii IT polecam szukać rozwiązań tanich Intela. Wszystkie wersje BOX procesor Intel Pentium 4 włączyły porządny cooler, który jest przeznaczony do chłodzenia kryształy podgrzać do 125 Watt. Taka decyzja byłaby wystarczająco nawet zerwać kryształu do 4 GHz.

Konkludując

Rozwiązanie serwerowe XEON E5450 jest nie tylko alternatywą dla komputera poprzez poprawę przejścia na nową platformę. Tu jest lepiej zaoszczędzić pieniądze użytkownika, ponieważ oferował nietypowe rozwiązania, które wraz ze wzrostem wydajności komputera, można zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Tak, że przejście nie jest łatwy i wymaga fizycznej interwencji w pracy procesora. Ale warto cieszyć się komfortową pracę systemu w ciągu najbliższych kilku lat, bez myślenia o ewentualnej modernizacji, który wymaga znacznych nakładów finansowych.

Jednakże wielu potencjalnych nabywców do zrobienia przed platformie swoich marzeń. Średnia podróż do sklepu nie jest wystarczające. Najpierw trzeba zrobić w celu wsparcia procesora płyty głównej. Następnie rozwiązać problem z instalacją, a także poprawa innych komponentów komputera odgrywa ważną rolę.