141 Shares 9273 views

Kursor myszy nie porusza się, ale działa mysz: przyczyny i wyeliminować problem

Niezależnie od tego, jaki rodzaj dźwigu jest używany, czasami mogą być problemy związane z faktem, że kursor myszy nie porusza się, a prace myszy. Jakie są przyczyny i jak wyeliminować konsekwencje problemu, czytaj dalej.


Kursor myszy nie porusza się, ale działa mysz: Przyczyny

Dojazd do rozważenia powodów, konieczne jest, aby skupić się na rozdzielenie tych urządzeń według typu. Najprostszym sposobem na wyeliminowanie problemów, rzeczy, które używają standardowych urządzeń podłączonych do komputerów i laptopów za pomocą specjalnego łącznika lub za pośrednictwem portu USB.

W przypadku bezprzewodowych urządzeń wskazujących lub niestandardowych modeli przeznaczonych do gier, z powodów, które działają przyciski myszy, ale kursor się nie porusza, może być znacznie więcej.

Jednak wśród najczęstszych problemów są następujące:

  • Zanieczyszczenie powierzchni;
  • złe połączenie lub urządzenie przełączające;
  • Niezgodności i inne problemy z portu USB;
  • nieprawidłowo zainstalowane, brakuje i przestarzałe sterowniki;
  • Wpływ wirusów.

Nie poruszaj myszką, ale działa mysz: co zrobić w pierwszej kolejności?

W najprostszym przypadku, trzeba najpierw sprawdzić dolną powierzchnię urządzenia. Jeżeli na dolnej stronie jest brudny, należy je usunąć. Bardzo często to właśnie z tego powodu w ogóle żadnego działania i przesunąć kursor na ekranie jest niemożliwe.

W niektórych przypadkach, gdy kursor nie porusza się, ale mysz działa, problem może być związany z krótkotrwałej awarii programu. W takim przypadku można spróbować ożywić mysz normalny restart całego systemu. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku niemożliwości dalszego działania urządzenia BIOS nie emituje sygnały ostrzegawcze.

W razie problemu z urządzeniami bezprzewodowymi, jest fakt, że kursor myszy nie porusza się, ale działa mysz, może wiązać się z naładowanym akumulatorem. To musi być wymieniona. Innym powodem – niewłaściwe urządzenie przełączające. W wielu manipulatorów ponadto, że konieczne jest, aby to specjalny przycisk lub suwak zasilania na dolnej powierzchni (tylnej), nadal należy kliknąć lewym przyciskiem myszy (odnosi się to również do trybu uśpienia, w którym porusza się manipulator kiedy wyłączyć komputer lub laptop). Dla urządzeń Bluetooth, upewnij się, że odpowiedni moduł jest aktywny. Wi-Fi może być czasami konieczne, aby zalogować się na router i zmienić 802.11g protokołu.

Czasami powodem, że kursor myszy nie porusza się, ale działa mysz, może polegać na tym, że nie jest podłączony do portu USB. Co do zasady, każdy nowoczesny komputer lub laptop istnieje kilka tego rodzaju złącza USB 2.0 i 3.0 normy. To również muszą być uwzględnione.

Wreszcie przetestować funkcjonalność urządzenia dowolnego typu może być całkiem proste, jeśli podłączyć go do terminala komputerowego. Jeśli działa, to problem jest w systemie użytkownika. W przeciwnym razie, głównym problemem mogą być sterowniki.

Zmiany kierowców

Dla standardowych sterowników, system ustala we własnym zakresie. Ale dla niektórych myszy do gier są dostarczane z manipulyatoromi siebie, i muszą być zainstalowane ręcznie. W tej sytuacji, sterowniki trzeba zainstalować lub zaktualizować. Ale co zrobić – ponieważ kursor nie porusza?

I tu będzie przydatne polecenia wejściowe wiedza i używać do przełączania się pomiędzy różnymi funkcjami, aplikacjami i sekcjach systemu za pomocą klawiatury. Do szybkiego dostępu do „Menedżer urządzeń” rozmowy trzeba użyć konsoli „Run» (Win + R), przy czym polecenie jest wejście devmgmt.msc, po którym ruch w menedżerze odbywa się za pomocą klawiszy strzałek i kartę. „Start” można również skorzystać z menu, które pojawia się po naciśnięciu wygrać. Wywołanie funkcji i potwierdzenie naciśnięcia przycisków wykonana klawisz Enter, a aby anulować działanie czasami używane klawisz Esc.

Po ponownym zainstalowaniu sterownika, system będzie musiał określić swoją lokalizację (nośnika wymiennego lub folderu na dysku twardym), zamiast używać zalecanej instalacji z bazy danych systemu Windows. Pod koniec kierowcę, aby ponownie uruchomić integrację systemu jest to pożądane, choć nie zawsze jest to wymagane.

wniosek

Pozostaje powiedzieć, że poszukiwanie przyczyny powinny podlegać tylko do określonego typu urządzenia. Ale w większości przypadków, jeśli nie poruszać myszą, ale prace myszy i problem nie jest związany z awariami oprogramowania lub fizycznego rozpadu samej (lub naruszania integralności przewodu zasilania) myszy, – co najmniej jeden z powyższych środków przywróci operatywności manipulatora. To nie ma wpływu problemów z wirusami, ze względu na bezpieczeństwo, każdy użytkownik musi zająć w pierwszej kolejności.