291 Shares 1348 views

Tajlandia czy Wietnam porównania, w których lepiej jest podróżować, recenzje

Azji Południowo-Wschodniej są coraz bardziej popularne wśród rosyjskich turystów. Wynika to ze stosunkowo łagodnym klimatem i licznymi atrakcjami. Wśród państw tego regionu podświetlone Tajlandii i Wietnamie. Znajdują się one blisko siebie, mieć podobne tradycje kulturowe i ten sam klimat. Wszystko to stwarza trudności dla osób podróżujących w wyborze miejsca urlopu. Tajlandia i Wietnam – kraj co wybrać? Jest to opisane w tym artykule.


Ważnym czynnikiem przy wyborze miejsca do odwiedzenia w ramach wycieczki z przewodnikiem jest okazja i długość pobytu bez rejestracji wiz. W Tajlandii , okres ten wynosi trzydzieści dni. W Wietnamie, tylko piętnaście. Czas lotu w obu krajach do dziewięciu godzin.

W Tajlandii, jest bardziej rozwinięta infrastruktura turystyczna niż w Wietnamie. Przez liczbę atrakcji Tajlandii i Wietnamu siebie nie są gorsze.

Jak w każdym kraju, nie są zalety i wady w Wietnamie i Tajlandii. Rozważmy niektóre z nich.

klimat

Warunki klimatyczne w obu krajach są podobne. Optymalny czas do końca przypada na okres od czerwca do września. Tajlandia czy Wietnam w październiku również z powodzeniem zajmuje turystów. Jednakże region jest ciepło przez cały rok. Stworzyć pewne niedogodności dla turystów w czasie pory deszczowej. Oba kraje są atrakcyjne na wakacje nad morzem. Średnia temperatura w sezonie turystycznym odległości 32 ° C. Gorąca pogoda w Tajlandii jest przenoszona trudniejsze ze względu na wysoką wilgotność.

W Wietnamie jest wpływ monsunu w sezonie zimowym. Dlatego, temperatura w tym czasie może wynosić od + 5 ° C, Według tego wskaźnika jest trudna do ustalenia, gdzie najlepiej udać się do Wietnamu i Tajlandii wybrać. Ponieważ kraje są prawie na tej samej szerokości geograficznej, i mają podobny klimat. Istnieją inne, bardziej istotne kryteria wyboru.

plaże

Miłośnicy sztuki komfortowe wakacje na plaży jest najbardziej odpowiedni Tajlandia z jego niezapomnianych plaż i licznych ośrodków, wyposażonych we wszystko co niezbędne. Plaże w tym kraju są różne piaszczyste dno i czyste morze. Jedyną wadą jest przepełniony turystów w sezonie. Liczba miejsc do pływania w Tajlandii sięga ponad stu. Najwyższa czystość różnią się tym, którzy są na wyspach. Plaże w Wietnamie kilku przewagę liczebną, ale nie są one gorsze niż Thai. Piaszczyste wybrzeże ma łagodne wejście w obu krajach. Plaże znajdują się na wyspach, otoczone skałami i znajdują się w zatokach. Z tego powodu są one chronione przed wiatrem i falami są spokojne i ciche rogi na relaks.

Wietnamska plaże różnią idealny biały piasek i jasny niebieski wody. Są one doskonałym miejscem do wypoczynku z dziećmi. Lokalne plaże mają mniejsze możliwości aktywnego wypoczynku na wodzie, ale miłośnicy sportów wodnych mogą jeszcze znaleźć kilka godnych opcje.

Gdzie jest taniej? Wietnam czy Tajlandia

Ważnym, ale dla kogoś, decydującym czynnikiem przy wyborze kraju na odpoczynek jest koszt pobytu w ośrodku. W Tajlandii i Wietnamu, turyści mają możliwość wyboru najodpowiedniejszego dla siebie opcję spocząć na podstawie ich możliwości finansowych. Można skorzystać z usług biur podróży i udać się na spoczynek na bilecie. Możliwe jest również przeprowadzenie niezależnego podróżowania. Jedną z możliwości pobytu w ośrodku może być pokój w wynajętym domku. Rozważyć różne opcje polityki cenowej dla ośrodków w Wietnamie i Tajlandii.

Koszt każdej podróży podróży składa się z cen biletów lotniczych na wydatki wakacje, zakup pamiątek i wycieczek.

Zakup biletów jest obowiązkowy wydatek, ponieważ kraje te mają inny sposób dostać się tam jest po prostu niemożliwe. Rezerwuj bilety wcześniej, tym lepiej. Ich koszt waha się w zależności od klasy i poziomu komfortu podczas lotu. Im jest on wyższy, tym bardziej kosztowne loty. Ponieważ odległość i czas lotu do Wietnamu i Tajlandii jest w przybliżeniu równa, przelot będzie taka sama.

Drugi znaczący wydatek stanowi koszt utrzymania. W zależności od możliwości finansowych zakwaterowania może być bardzo kosztowne, a w odniesieniu do budżetu. Na przykład, mieszka w pokoju kategorii „Suite” w hotelu lub w oddzielnym domku będzie kosztować znacznie droższe niż wakacje w budżecie hotelu.

Koszt jedzenia, rozrywki wizyta w Wietnamie niższe w porównaniu z Tajlandii. Czasami wycieczki w Wietnamie są o wiele tańsze niż w Tajlandii. Duże znaczenie ma wybór miejsc, jedzenie i rozrywki. Indywidualne wycieczki do lokalnych atrakcji będzie kosztować więcej niż podobnych działań grupowych. Pod względem kosztów oszczędzania perspektywiczny niezależnego podróżowania po kraju.

Drogi i rozrywka

Dla takich wyjazdów w wynajętym pojazdów silnikowych najlepiej nadaje się do Tajlandii. Jakość dróg w kraju jest nieco lepsza niż w Wietnamie. Dlatego lepiej jest nie do zarezerwować wycieczki do Tajlandii w biurach podróży. Jest to o wiele tańsze podróżowanie po kraju na własną rękę. istnieje również bardziej rozwinięta sieć sklepów, kawiarni i restauracji i różnych ośrodków rozrywkowych. Możliwości do zabawy w Wietnamie dla turystów w nocy są bardziej ograniczone. Po północy życie tutaj zanika. Ze względu na zwyczaje ludności wcześnie przed snem jest bardzo trudno znaleźć sklep spożywczy.

Tajlandia pod tym względem jest bardziej preferowane jako miejsce wypoczynku. Nocne życie tutaj nie zniknie do rana. Lista atrakcji turystycznych jest także bardziej rozległe. W Tajlandii, można nie tylko odpocząć, ale również w celu poprawy ich zdrowia.

medycyna

Gdzie iść na zdrowiu, który kraj wybrać – Tajlandia czy Wietnam? Opieka medyczna w obu krajach jest zupełnie inna pod względem kosztów leczenia. W Tajlandii, koszt wizyty u lekarza w publicznym lub prywatnym szpitalu aż do czterdziestu dolarów. Podobne usługi w Wietnamie będzie kosztować nieco tańsze. Jednak wszystko zależy od nasilenia choroby lub urazu. Warunkiem uzyskania wysokiej jakości usług medycznych jest dostępność turysty ubezpieczeń zdrowotnych. W Wietnamie, mogą wystąpić pewne trudności w uzyskaniu opieki medycznej z powodu braku znajomości miejscowych lekarzy angielskim. Jednak mimo pewnych niedogodności, jakość opieki w obu krajach o tym samym.

mieszkanie

Koszty utrzymania i komfort są w przybliżeniu równe w hotelach w Tajlandii i Wietnamie. Wietnam ma jednak niewielką przewagę pod względem taniego zakwaterowania w hotelu. Pobyt w hotelu w stolicy Wietnamu – Hanoi miasta – kosztuje około pięć dolarów mniej niż koszt wakacji w tej samej instytucji, w popularnej miejscowości turystycznej tajskich miast. Dlatego biura podróży często oferują dużo tanie wycieczki do Wietnamu. Wynika to z faktu, że można zaoszczędzić dobry dom w kraju.

podwodny świat

Wielką wartość dla turystów jest dostępność możliwości rekreacji. Pobyt w Wietnamie i Tajlandii są najbardziej obiecujące dla nurkowania. Tajlandia kilka korzyści w zakresie różnorodności gatunków morskiego życia i liczby miejsc rekomendowanych przez zanurzenie. Fauna morskich wód wietnamskich mniej zróżnicowane, jednak i tu nurkowie mogą znaleźć wiele ciekawych rzeczy dla siebie.

mieszkańcy

Dla turystów przy wyborze miejsca wypoczynku o dużym znaczeniu jest życzliwość miejscowej ludności w odniesieniu do użytkowników. Jeśli porównać Wietnam / Tajlandia na tej podstawie możemy powiedzieć, że mieszkańcy obu krajów są równie przyjazny dla gości. Gościnność mieszkańców opiera się na rentowność przemysłu turystycznego dla gospodarki. Tajowie są bardziej powściągliwi i nie otwierać turystom swoje uczucia i emocje. Wietnamczycy są bardziej emocjonalne. Ponadto postawa Rosjan stawu przeszłość historyczną kraju, a mianowicie, aby nie zapomnieć o pomocy przewidzianej przez ZSRR do Wietnamu w odparciu agresji USA.

transport

W Tajlandii i Wietnamu, rozwój transportu między miastami. Dotrzeć do każdego zakątka można, autobusem lub w samolocie. Najpopularniejszym środkiem transportu w obu krajach jest to rower, dostępny do wynajęcia przez turystów.

Ale co kraj wybrać smakoszy gastronomiczny, Wietnamu i Tajlandii? Gdzie lepiej karmić?

żywność

kuchnia narodowa obu krajów różnią się oryginalność i bogactwo egzotyczne i niezrozumiałe rosyjskojęzycznej potraw turystycznych. Produkty te są szeroko stosowane jako żaby, krokodyle mięsa, różne owady. Lokalne dania etniczne, co do zasady, pożywne i różnej ostrości. W tym zakresie, bardziej znanych arcydzieł kuchni tajskiej. Jedzenie w Wietnamie słodkawy dzięki zastosowaniu różnych sosów i przypraw. Dlatego dla tych, którzy lubią słodki smak tego kryterium, wybór jest oczywisty. Tajlandia czy Wietnam? Dla nich, pytanie staje się nieistotna.

drób

Podróż do Wietnamu i Tajlandii mogą być przysłonięte przez miejscową faunę. Jeden Specyficzną cechą obu krajach jest bogactwo tropikalnych owadów (np, jaszczurki). W Wietnamie, a ponadto nie szczególnie dbać o czystość. W związku z wysypisk śmieci uliczny w miastach turysta może spotkać liczne szczury i karaluchy. Wielkie niebezpieczeństwo Wietnam są komary, które są nosicielami groźnych chorób. Dlatego przed podróżą do tego kraju, należy podjąć wszelkie niezbędne szczepienia. Agencja oferuje wycieczki do Tajlandii i Wietnamu, jest wysoce zalecane. Po przyjeździe należy starannie przestrzegać podstawowych zasad higieny osobistej. Nie powinno się jeść lokalnych potraw, jeśli jego wygląd i smak nie są jasne, lub powodować nieprzyjemne skojarzenia z turystami. Należy pamiętać, że nie wszystko, co jest znane miejscowej ludności, dla turysty, który jest używany do zupełnie innego stylu życia. Z zasadami higieny zmienia komfortowy pobyt i doświadczenie zdobyte w czasie wakacji.

Celowniki

Dziedzictwo kulturowe danego kraju mogą mieć również wpływ na wybór turysta. Tajlandia czy Wietnam? Czym jest kultura tych krajów? Oba kraje mają długą historię i unikalną kulturę innego ciekawego. Dla reszty będzie bardzo pouczające wprowadzenie do lokalnych atrakcji. Ponadto, Wietnam pobyt charakterystyczny smak w kategoriach tego, co kraj ten jest zachowany dominacji ideologii komunistycznej. Miłośnicy nowoczesnych czasów i historii wojskowej znajdziemy wiele ciekawych rzeczy w Wietnamie. Tutaj starannie zachowana pamięć o amerykańskiej agresji, który przyniósł wiele kłopotów z miejscowymi ludźmi. W stolicy Wietnamu , można zobaczyć liczne narażone sprzętu wojskowego z tamtej epoki. Ma możliwość uczestniczenia w wycieczkach do miejsc związanych z lokalnej partyzantki (w szczególności zobaczyć podziemne tunele, które były używane przez rebeliantów). Również w Tajlandii i Wietnamie, turyści będą interesujące zapoznać się z lokalną architekturą, jest szczególna i wyjątkowa narodowy smak.

Pod koniec XX wieku. Tajlandia stała się popularnym miejscem dla miłośników tak zwanej turystyki seksualnej. Należy jednak mieć na uwadze, że w ostatnich latach władze robią wszystko, aby pozbyć się tego rodzaju wizerunku kraju. Dlatego miłośnicy wszelkiego rodzaju przyjemności, często zakazane, ryzyko wpaść w kłopoty. Podstawową zasadą dla turystów powinny być przestrzeganie praw wizyty kraju. Wietnam czy Tajlandia? Gdzie lepiej spędzić wolny czas, rozwiązywać turystów. Wybór miejsc do odwiedzenia jest zróżnicowana zarówno w tym, i w innym kraju.

Więc oba kraje są miejsca atrakcyjne do odwiedzenia. Łagodny klimat, piękno miejscowych Seascapes, dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna i przyjaznych mieszkańców są z pewnością atrakcyjne boki. Do tego należy dodać relatywnie niski poziom cen. Ale to, co mówią o tych krajach o odpoczynku, który ośrodek wybrać Tajlandii czy Wietnamu?

opinie

Turyści, którzy są na tyle szczęścia, aby odwiedzić oba kraje mogą obiektywnie porównać je. Ci, dla których priorytetem jest możliwość uzyskania przyjemność odwiedzić wszelkiego rodzaju rozrywki i działania, są one zalecane, aby przejść do Tajlandii, gdzie szanse dla wszystkich wyżej wymienionych jest o wiele szerszy. Dla których cena emisyjna stoi przede wszystkim, można wybrać tanią wycieczkę w Wietnamie. Zakwaterowanie w ośrodku jest warte mniej.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie firmy w lokalnym smaku. Dla niego, turyści są gotowi do powrotu do danego kraju ponownie. I Tajlandia i Wietnam w tym zakresie jest niezwykle atrakcyjna. Dlatego lepiej jest iść w obu krajach i porównać siebie.

W każdym razie, planujesz wakacje w Azji Południowo-Wschodniej, konieczne jest, aby dokładnie ocenić korzyści i potencjalne wady, które mogą zmierzyć turystę. Rekreacja w regionie jest dobre dla fanów wszelkiego rodzaju egzotycznych i łagodnego klimatu. Należy jednak wziąć pod uwagę czas trwania podróży samolotem (ponad osiem godzin), które mogą powodować znaczne niedogodności dla osób z problemami zdrowotnymi, jak i dla dzieci. Należy również wziąć pod uwagę wyjątkowość lokalnej kultury, a zwłaszcza kuchni, nietypowe dla Rosjan.