391 Shares 4351 views

Zwierzęta i dzieci. Zwierzęta i ich znaczenie w rozwoju dziecka

Prawie wszystkie dzieci proszeni są o jakieś zwierzę. Często te wnioski pojawiają się nawet wtedy, gdy zwierzę w domu już. Można dogadać się ze zwierzętami i dziecko pod jednym dachem? Co lepiej wybrać zwierzaka jako dar ukochanego syna / córki?


Jak przygotować zwierzaka do uzupełnienia rodziny?

Wiele młodych par najpierw urodzić psa, kota lub ryby, a dopiero po zagadkowym wyglądzie własnego potomstwa. Dowiedziawszy się, że dziecko jest już wkrótce, rodzice często są zdezorientowani, a niektóre nawet odważył się wysłać swoje zwierzę w dobrych rękach, z obawy ewentualnych powikłań. W rzeczywistości, ten środek jest ekstremalne. Ale jeśli dom jest już mieszka jakieś zwierzę, to powinien być przygotowany na pojawienie się nowego członka rodziny. Przyszli rodzice powinni być świadomi, że małe dziecko, a każde zwierzę (nawet najbardziej niewinne i słodkie) są zagrożeniem dla siebie.

Przede wszystkim głosować siedlisko zwierzę, czy to ptak, gryzoni, ryb lub innych żywych zwierząt w zamkniętej przestrzeni, należy dokonać dom z pomieszczenia, w którym będzie łóżeczko. Umieścić klatki / Akwarium / terrarium na poziomie niedostępnym dla dzieci. Nieco bardziej skomplikowane rzeczy z psem, kotem lub innym zwierzęciem swobodnie poruszać się po całym domu. Najważniejszą rzeczą w tym przypadku – odzwyczaić psa spać w jednym łóżku z właścicielem, aby wspiąć się na stole. Ważne jest również to, że zwierzę nie było agresywne – spróbuj wyciągnąć sobie uszy, ogon zwierzęcia i ocenić jego reakcję.

ważne kontakty

Zwierzęta i dzieci mogą stać się najlepszymi przyjaciółmi, jeśli są starsze prawidłowo wychowywać siebie. Dziecko powinno się uczyć, aby odpowiednio leczyć zwierzęta. Powiedz nam, jak należy zachowywać się ze zwierzęciem, nie pozostawiać bez uwagi do momentu, kiedy dziecko pokazuje okrucieństwo. Unikać kategorycznych zakazów – nie leń się tłumaczyć za każdym razem, że działania te powodować ból zwierząt i może uszkodzić jego zdrowie. Koniecznie dotyczyć dziecka do opieki nad zwierzętami. Niech i budzi paszy lub wypełniacz do toalety, ale z czasem będzie on wykonać wszystkie niezbędne manipulacje nie jest gorszy niż twój. W trosce o zwierzęta rozwinięte poczucie odpowiedzialności i innych pozytywnych cech.

Dziecko prosi zwier …

Następnego dnia, gdy córka lub syn przychodzi do rodziców, aby kupić / dostać jakieś zwierzę, przychodzi w życiu każdej rodziny. Jak reagować na takie prośby? Prawo do odmowy nie jest konieczne. Przede wszystkim odpowiedzieć sobie – jesteś gotowy na pojawienie się zwierzęcia w domu. Jeśli nie podoba ten pomysł, spróbuj to specjalnie argumentować. Nie jest tajemnicą, że wiele z tych rasowych i egzotycznych zwierząt są dziś dość drogie. Jeśli jest to głównym powodem niepowodzenia planowana i wyjaśnić dziecku, poproś, aby poczekać aż główny wypoczynku, gromadzić osobiste kieszonkowego (jeśli istnieje) lub zrezygnować z zakupu nowego komputera / drogich zabawek. Zawartość wiele zwierząt związanych z pewnymi trudnościami (czyli hałas, artykułów gospodarstwa domowego i meble, uszkodzenia extra śmieci w mieszkaniu). Większość problemów można rozwiązać przez odpowiednie wychowanie zwierzęcia. Wyszkolony pies nie zerwie tapety, koty łatwo przyzwyczaić się do toalety, a jeśli komórki gryzoni regularnie czyszczone, pojawia się nieprzyjemny zapach. Omów z dzieckiem z góry wszystkie cechy zwierzęcia i upewnij się, że zawartość jego pragnienie dbać o siebie.

Jak osiągnąć kompromis?

Często dzieci pytają ich rodzice coś zupełnie niemożliwe. Ale nawet w tej sytuacji, każdy wniosek i pragnieniem powinno być szczegółowo omówione. Jeśli jesteś gotowy, aby mieć zwierzaka, ale nie podoba się wybór dziecka, oferują godnej alternatywy. Spróbować wyjaśnić, że koty rodowodowe nie mniej czuły i piękne niż kociąt urodzonych Mistrzów. Duży pies nie powinien rozpocząć się w małym mieszkaniu miasta, ale ryby lub papuga – całkiem możliwe. Zwierzęta i dzieci powinny czuć się komfortowo obok siebie. Jadowite węże i pająki, a także puszyste posiadacze ostre pazury i zęby – nie jest najlepszą firmą dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Właściwy wybór zwierzaka

Jakie zwierzę kupić dla swojego dziecka? Powinny być ukierunkowane przede wszystkim na życzenia bliskiej dziecku. Jeśli dziobowy pragnienie po prostu być „żywymi stworzeniami w domu”, cała rodzina może pójść na jakiejś wystawie lub w małym zoo. Dobrym miejscem na wycieczki i duży sklep zoologiczny. Ogólne zasady wyboru są proste: zwierzęta, a dziecko nie może stanowić zagrożenia dla siebie. Odmówić zakupu egzotycznych trujące, agresywnych ras psów i kotów. Nie jest konieczne, aby nabyć i zwierzę wymagające kompleksową opiekę i warunki specjalne. Pamiętaj, żal po stracie zwierzaka natychmiast przyćmione przez radość z jej nabyciem.

Zwierzęta dla dzieci 3-5 lat

Nabyć zwierzaka dla dziecka 2 lat nie ma sensu. Ale w ciągu 3-4 lat, zanim nie dorasta osobę, może stać się prawdziwym mistrzem. Oprócz uniwersalny do wszystkich grup wiekowych kotów i psów są dobre zwierzaki dla dzieci do 4 lat – to: ptaki, gryzonie, duże ryby. Rodzice muszą zrozumieć, że zakup będzie musiał zająć się osobą dorosłą. Ponadto, starsi członkowie rodziny muszą stale monitorować dziecko i nie zostawiać go samego ze zwierzęciem, jak to możliwe. Nie bój się, w końcu syn lub córka będzie chętnie pomoże, być może, całkowicie na własną rękę zająć się zwierzęciem.

Zwierzęta dla dzieci w wieku 6 lat i starszych

Jeśli Twoje dziecko przygotowuje się iść do pierwszej klasy, można wybrać zwierzę z życzeniem rodziny, i możliwości. Jeszcze przed nabyciem zwierzaka, dyskutować z przyszłym właścicielem swoich obowiązków. W wieku 6 dzieci można powierzyć nie tylko do paszy, ale także do czyszczenia klatki / toalety, miski do mycia i pijących, nawet chodzenie po ulicy małych psów. Ale nawet w tym przypadku byłoby lepiej, jeśli mówić do dziecka domowych będzie pod nadzorem kogoś z starszy. Dobre zwierzątko dla dziecka 6 lat – to ptak. Możliwe jest również, aby mieć ryby lub wszystkie płazy, gryzonie.

Zwierzęta wpływ na dzieci?

Z prawa szkolenia dziecko w wyglądzie domu z pet – to zawsze radość. Bardzo często, psy, dzieci kupił, stają się ulubieńcami całej rodziny najbliższych krewnych i sąsiadów. Nie mniej mogą przynieść radość i żółwia lub chomika. Ważne jest, aby zrozumieć, że po otrzymaniu prezentu w zwierzę, dziecko staje się mistrzem, tj. E. Przez kogoś starszego i rządzi. Ważne jest, aby wyjaśnić jej córki lub syna, że bez stałej opieki i uwagi do każdej żywej istoty szybko zachorować i może umrzeć.

Jest to przydatne do opracowania takiego zachowania od najmłodszych lat. Nawet koty uliczne dla dzieci nie powinny być tylko zabawką lub „dzikie zwierzęta”, a żywe istoty w pierwszym rzędzie. Jeśli regularnie prowadzić dziecko do zoo razem karmić bezpańskie zwierzęta i ptaki ulicy, dość łatwo rozwijać takie cechy jak dobroć, miłosierdzie, współczucie. Własne zwierzę uczy również odpowiedzialny budzi bezwarunkową miłość i empatię.

Pet – członek rodziny, a nie zabawka!

Jeśli boisz się, że nowo nabyte dom bug szybko zmęczony swoim dzieckiem, nie leń się regularnie, aby pobudzić jego zainteresowanie zwierząt. Wspólnie przeczytać o swojego zwierzaka, oglądać filmy dokumentalne. Jeśli to możliwe, grać ze zwierzęciem, starają się wykonywać żadnych sztuczek. Pierwszy wiersz w rankingu uczniów, nieciekawy młodego właściciela po zakupie, trzymać ryb w akwarium. Ale nawet mogą być zaangażowane w nieskończoność. Ryby nie mogą wybrać się na spacer lub do pełnego włączenia się w grze. Ale zawsze można zmienić wnętrze akwarium, aby pozyskać nowych najemców i rośliny. Nie zapomnij podać nazwy ryb, wymyślać ciekawe historie o nich i znaleźć nowe fakty dotyczące życia w swoim skałę. Podobnie, można dołączyć życia rodzinnego i innych zwierząt domowych.

Koty, psy i zwierzęta z ich własnym terytorium

Każda żywa istota ma swój własny charakter i osobowość. Jeśli chodzi o zwierzęta, nie zapomnij o instynktach. Niektórzy ludzie uważają, że małe psy są bardzo agresywne, umyślne perskie koty i szczury różnią się inteligencją i dowcipem. Oczywiście, każda reguła istnieją wyjątki, ale jeśli kupisz zwierzę jako dar dziecka, wyboru dokonuje się na formularzu / rock z dobrą reputacją. Zrozumieć i cechy fizjologiczne, takie jak żółwie zbyt dużo snu i ryb w akwarium wymagają wysoce kompleksową opiekę w zgodzie z całej listy reguł dla każdego określonego typu. Bez względu na to, co zwierzę wybrać, należy zacząć od zbierania informacji na temat tej rasy i formy. A dopiero potem przejść poznanie konkretnej osoby do hodowcy.

potencjalne problemy

Nie zapominaj, że nasi bracia są mniej zdolne do przenoszenia chorób niebezpiecznych dla ludzi. Zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia epidemii może być w domu poprzez regularne wizyty weterynarza i po prostych zasad higieny. Myj ręce po kontakcie ze zwierzętami i ostrożnie wyjąć go w odpowiednim czasie z toalety, nie leń się rozczesują się wełnę i tak dalej.

I pamiętaj, że kot dla dzieci – to nie tylko najlepszymi przyjaciółmi, ale również żyć alergen. Niestety, wielu ludzi dowiedziało się o alergii na wełnę tylko po zavedut zwierzaka. Środki ostrożności powinny mieć możliwość komunikowania się z kobietami w ciąży. Choroba „toksoplazmoza” można dostać „prezent” od zwierzęciem: małe psy mogą być wektorami, ale po prostu od kotów zakażonych. Środki ostrożności są proste: kobiety w ciąży nie powinny samodzielnie czyścić kuwetę, surowe mięso pasza dla zwierząt. Jeśli przestrzegać podstawowych zasad higieny i nie zapomnij odwiedzić lekarza weterynarii, poważne problemy nie wpłyną na swoją rodzinę. Nie zapominaj, że jakiekolwiek zwierzę – żywy. Przygotuj się na to, że, podobnie jak inne każdy ptak, papuga będzie emitować głośne dźwięki, kot lub pies może ugryźć lub podrapać, jeśli źle traktowane i gryzonie nie są bardzo dobrze zapach, jeśli przestaniesz do czyszczenia ich klatki.