154 Shares 9523 views

Krzywica kotek: przyczyny, objawy, leczenie

Mały kotek, jak dziecko, narażone na różne choroby. Rosnący organizm musi otrzymać pełny zestaw składników odżywczych, witamin i minerałów do wszystkich systemów możemy rozwijać się i funkcjonować normalnie. Dzisiaj chcemy rozważać taką częstym zaburzeniem jako krzywicy u kotek. I dotyczy to nie tylko dryfujący, bezdomnych stworzeń, ale potomstwo czystej krwi zwierząt. Można zobaczyć je wszystkie na raz, ponieważ znacznie wyróżniają się od swoich rówieśników.

Od pierwszych dni

Doświadczony hodowca może natychmiast zidentyfikować krzywicy w kotka. On będzie wyglądać słaby, płaszcz będzie nudny, zresztą tam jest biegunka i wymioty. Te okruchy są słabo przybiera na wadze, snu i często pozostają w tyle w rozwoju. Jeśli masz kota po raz pierwszy przyniósł potomstwo, brak doświadczenia może utrudniać czasu rozpoznania tej choroby. Jednak nie jest optymalnym rozwiązaniem, jeśli stan ulubione przyczyny obawiać, nie samoleczenia i skonsultować się z lekarzem. Krzywica kotek dobrze regulować tylko na wczesnym etapie, więc nie trać czasu.

Od teorii do praktyki

Niektórzy ludzie uważają, że choroba ta jest konsekwencją braku słońca, więc wraz z nadejściem wiosennego stanu ciała powraca do normy. Ale rzeczywistość nie jest tak. Rozpatrzmy szczegółowo co krzywicy. Ten fatalny przewlekłej choroby, która jest związana z zaburzeniami jakości tworzenie kości i kości w ogóle. Tutejsze Powody są zazwyczaj dwa: brak minerałów w diecie i zaburzeń metabolicznych, które prowadzą do niedorozwoju.

Przyjeżdżamy do tego, co jest krzywica. Ten wady układu kostno-mięśniowego i powiązane zaburzenia związane z brakiem wapnia w pożywieniu, witaminy D lub fosforu. Jeśli kot czasie ciąży niedożywionych, pojawienie się takiego odchylenia nie można nazwać cudem. Jeśli nie dbać o okruchy wystarczająco dobrze (to dotyczy dostaw) w pierwszych miesiącach życia, wynik może być podobny.

W jakim wieku jest pokazany

Ważne jest, aby zbadać potomstwo codziennie. Tylko w ten sposób może być czas, aby zobaczyć krzywicy kotka. Objawy są na tyle jasne, więc nie przegap, jeśli wiesz, czego szukać. Najbardziej korzystny czas dla rozwoju naruszenia – jest to wiek od dwóch tygodni do sześciu miesięcy. Teraz, wzrost jest tak szybki, że każdy brak minerałów może sprawić sobie znać.

Wnioski po zbadaniu

Na podstawie tego, co może być zdiagnozowana krzywicy w kotka? Objawy mogą być bardzo jasny lub wyprane, więc najlepiej jest przynieść ich dziecko oprócz weterynarza. W pierwszej kolejności należy poinformować opóźnienie wzrostu i rozwoju. Jeśli choroba postępuje, będzie rozwijać skrzywienie kręgosłupa i kończyn tylnych. Stopniowo krzywicy u kota prowadzi do kulawizny. Grubość stawów, jak również żebra staje się bardziej zauważalne. Wreszcie sześć miesięcy możemy zdiagnozować opóźnienie w harmonogramie zmianą zębów i dużej objętości żołądka, co jest trudne do wyjaśnienia, ze względu na słaby apetyt i wzrost.

tam

Rzeczywiście, nie ma potrzeby do rozpaczy, ale też nie warto tracić czasu. Krzywica u kotów bardzo dobrze traktowani, chyba że porażka nie udało się w pełni rozprzestrzenił się na całym ciele. Na przykład, krzywizna kości i kalectwem już będzie trwać całe życie. Dlatego zadanie – aby zneutralizować objawy w początkowym etapie.

Rachityczne kotek umrze bez leczenia. Ponadto, choroba zaczyna się szybko rozwijać tak, że nie masz czasu na nic. Jednak teraz jest dobra okazja, aby uratować mu życie, więc proszę skontaktować się z weterynarzem na ten cel. Dziś eksperci zgromadził duże doświadczenie w zwalczaniu krzywicę, co oznacza, że masz wszelkie szanse.

przyczyny

Jeszcze raz chciałbym podkreślić, na co się dzieje krzywicy u kotów. Pierwszym z nich jest niska jakość cat karmienia w trakcie ciąży. Ciało matki nie może dać okruchy dużo wapnia, ile potrzebują. Tutaj jest on dodawany i niedobór fosforu. Dlatego konieczne jest, aby wziąć pod uwagę czas, że nadmiar minerałów również prowadzić do krzywicy.

Naruszenie zasad hodowli, krycia bliskich krewnych i częstego kojarzenia (częściej niż raz w roku) również powodują słabą potomstwu skłonność do tej choroby, więc wybrać zwierzaka od zaufanego hodowcy.

profilaktyka

Krzywica jest znacznie łatwiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego chciałbym dać kilka rad dla hodowców. Pierwszy przegląd diety ciężarnej kota. Teraz ważne jest nie tylko, że była dość. To jest bardzo potrzebne, aby utrzymać zrównoważony dieta bogata w kalorie, witaminy i minerały. Najlepszy ze wszystkich, jeśli jest to profesjonalny, wysokiej jakości żywności, a nie zupa lub mleko, którego jesteśmy przyzwyczajeni do podając swoje zwierzęta.

W okresie karmienia piersią należy również przestrzegać prawidłowej diety. Ważne jest, aby nie dodawać do jedzenia dużej ilości syntetycznych witamin i minerałów, jak w naturze koty jedzą dość monotonna.

pierwsze przynęty

Jeśli kociaki śpi spokojnie o mojej matce, nie ma nic dalej, aby dać im nie jest konieczne. Zapłodnienia musi być wprowadzony nie wcześniej niż trzy tygodnie, a potem, gdy dzieci zaczęły się pojawiać obawy. Ale kiedy kot umiera podczas jej porodu lub mleka po prostu nie ma obowiązek karmienia spadnie na ciebie. Następnie trzeba uzyskać substytutów mleka i dodać do nich fosfor i wapń.

Kiedy kocięta wyrośli, konieczne jest, aby zorganizować je opalania. Pamiętaj, aby dać im szansę odegrania się na trawniku wokół domu lub po prostu na balkonie. Świeże powietrze i słońce zrobi im dobrze. Premium karma pozwoli Ci nie martwić się o brak minerałów w diecie.

leczenie

To całkowicie zależy na jakim etapie rozwoju choroby. Im prędzej udać się do lekarza, tym szybciej i bardziej efektywne będzie wspierana. Wstępie, że ciężkich porażkach już nic nie można zrobić. We wszystkich innych przypadkach zostaną przypisane do leczenia podtrzymującego. Ten wapniowy do wstrzykiwań domięśniowych, „niekiedy” deksametazon przeciwbólowe i niekoniecznie złożonych zawierających witaminy D, E i A. Czas trwania leczenia zależy również od stopnia nasilenia choroby.

podsumować

Wszelkie choroby, łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Poprzez zakup przyszłego zwierzaka, należy zasięgnąć informacji co do hodowcy, dowiedzieć się o warunki, w jakich żyli w ciąży kota, chodzić do odwiedzenia i spojrzeć na zachowanie małych dzieci. Po pipsqueak przekroczył próg domu, zorganizować mu grać więcej w słońcu, i zgadzam się z diety lekarza. Następnie krzywica nie boi się go, a kociak wyrośnie na pięknego kota.