402 Shares 6794 views

Chabarowsk lotniska – największy hub lotniczy z Dalekiego Wschodu

Chabarowsk Airport znajduje się pod adresem: Matveevskoe Highway 26 (skręcić w lewo z odwrócenia „WWW”).


On jest największym hub lotniczy na Dalekim Wschodzie, łącząc wszystkie węzły DFO, a także możliwość krajowego i międzynarodowego ruchu lotniczego.

Około 2 mln pasażerów rocznie korzysta z usług lotniska w Chabarowsku. On zajmuje pierwsze miejsce pod względem ruchu lotniczego na Dalekim Wschodzie, a ponadto jest jednym z pięciu rosyjskich lotnisk, otrzymał najwyższy stopień – dziewiąty w zakresie ochrony przeciwpożarowej, szukaj i środki awaryjne.

Lotnisko należy do klasy „A” i pozwala na podjęcie jakiegokolwiek samolotu – od najłatwiejszych do koni pociągowych takich jak „747”. Krzesła są gotowe do parkingu i produkcji 55 pojazdów powietrznych.

Lotnisko posiada trzy terminale: międzynarodowy krajowych przewoźników, a ładunek.

Terminal wewnętrzne linie

Jest to centralny i największy budynek. Na pierwszym piętrze:

 • banki rack;
 • zameldowania punktów i przechodzących pasażerów, sklepów;
 • Zarząd lotniska Chabarowsk (35 panele w dwóch językach);
 • pewną liczbę terminali samoobsługowych i kiosków;
 • usługi rack dodanej (taksówki, Internetu i telefonii, sprzedaż kwiatów i prasy, i tak dalej.).

Po krótkim przejście może dostać się do pokoju, aby spotkać się i pasażerów przylatujących, a na drugim piętrze znajduje się salon.

poczekalnia

hala tranzytowa dla wszystkich odwiedzających lotnisko znajduje się na drugim piętrze w budynku głównym. W pokoju znajduje się dwie ściany – jednym z nich są panoramiczne okna z dostępem do pasów startowych, z drugiej strony można przejść do balustrad balkonowych i zobaczyć pierwsze piętro. W poczekalni miękkimi wygodnymi krzesłami, wyposażona w system klimatyzacji, wyraźnie słyszalny głośników ogłoszeniu.

Odwiedzicie poczekalnię darmo zarówno dla pasażerów i powitania / osób towarzyszących.

Ponadto, zawiera:

 • wiele małych straganów z pamiątkami, drukowanych materiałów, towarów na ulicy;
 • kawiarnia, gdzie można przekąsić;
 • Zaciski żywności (z wodnym roztworem węglanu sodu, kawa, czekolada, a nawet gorące posiłki typu fast food);
 • matka i dziecko pokój (tylko dla osób z dziećmi do 7 lat);
 • mały hotel na 4 pokoje.

Na obwodzie otwartym sali rekreacyjnej umieszczony telewizor plazmowy, który nadawany teledysków, filmów i programów telewizyjnych.

Jeśli trzeba, czekając na bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu – usługa ta zapewnia również lotnisko Chabarowsk.

Terminal międzynarodowy

W latach 2009-2010 został opracowany plan generalny dla modernizacji terminalu międzynarodowego. W tej chwili, przebudowany niektóre części budynku jest przebudowa pomieszczeń, prace nad poprawą usługi jest wykonywana.

Obecnie realizowane ciągłe loty do miasta Chin, Japonii, Wietnamu, Korei, Turcji, Tajlandii, Hiszpanii i wielu wysp.

Lotnisko jest największym międzynarodowym węzłem powietrza na Dalekim Wschodzie.

Terminal cargo

Znajduje się w oddzielnych budynkach w odległości kilku metrów od głównej znajduje się osobne wejście z systemem bariery i przesyłowej. Na terenie terminalu cargo jest podawanie, stacje paliw, kilka magazynów, budowa usługi pocztowej.

W ciągu roku, Terminal Services cargo do ponad 25 ton ładunku i 125 ton poczty.

Zaplecze biznesowe

Dla niektórych kategorii osób, które są przyzwyczajone do wypoczynku w komfortowych warunkach, zapewnia również usługi Business Lounge.

Wysokie standardy obsługi, wyjątkowy komfort i osobista obsługa – to wszystko można dostać kupując bilet w klasie biznes. Zostaniesz zakwaterowany w oddzielnym pomieszczeniu do wypoczynku, gdzie można cieszyć się wszystkie usługi poczekalni, kolejki do przejść procedurę rejestracji, rejestracja bagażu podręcznego i bagażu, prefligtu inspekcji, a następnie na wygodnym autobusem zaprowadzi Cię do samolotu.

Matka i dziecko pokój

Pasażerowie z dziećmi do lat 7 mają bezpłatny wstęp na relaks w pokoju matki i dziecka. Dla wygody rodziców i dla dzieci znajdują się tutaj:

 • zmianę tabel;
 • sala gier;
 • sypialnia i toaleta dla dzieci;
 • mała kuchnia oraz miejsce do karmienia niemowląt (dostępny sprzęt i wyposażenie).

hotel

Na lotnisku Chabarowsk to mały hotel na terenie poczekalni (drugim piętrze głównego budynku).

Pokoje można zatrzymać się jako cały dzień lub kilka godzin. W hotelu znajduje się również oddzielny kawiarnia dla gości.

W przyszłej ekspansji liczby pokoi, jak większość pasażerów zmuszony do odpoczynku w okolicznych hotelach. Obecnie projekt na budowę osobnego budynku hotelu (to zostanie wybudowany do 2030 roku).

Kawiarnie i bary szybkiej obsługi

Wszystkie budynki lotniskowe są małe kawiarnie, terminale przekąska i napój dozownik handlu i produktów.

Kawiarnie i kawiarnie znajdują się na 1. i 2. piętrze w budynku głównym (w lewym i prawym skrzydle 1 Diner), kiosków handlowych w centralnej części 1. i 2. piętro handlowych terminale – wszystkich budynków lotniskowych, w tym poczty elektronicznej i terminalu cargo.

Kioski i sklepy

Chabarowsk Airport oferuje usługi dla wielu placówek. Oto ona:

 • sklepy z ubraniami i butami, kosmetyków i perfum, akcesoriów i elementów dla podróży rekreacyjnych;
 • salony komórkowych usług telekomunikacyjnych i internetowych;
 • usługi pocztowe oddział;
 • kwiaty i sklepy z pamiątkami;
 • Bankomaty i terminale płatnicze;
 • Zaciski Szybkie napojów i handlu żywnością;
 • kioski z wyjściem okresowych.

Kasy

OAO „Chabarowsk Airport” jest organizacją, która zawarła umowy agencyjnej z większością firm, które sprzedają bilety. Tu można kupić bilety i bilety nie tylko w powietrzu, ale także na liniach kolejowych i autobusowych. Ponadto środki pieniężne świadczenia usług rezerwacji pokoi w hotelach w Chabarowsku i innych miast, w tym za granicą.

Znajdź gotówki może być w budynku głównym i lotów krajowych w terminalu międzynarodowym. Ponadto, istnieją biura zlokalizowane na zewnątrz lotniska – na przykład w administracji miasta na głównej ulicy Karla Marksa, 66.

miejsce parkingowe

Parking na lotnisku jest bardzo duża, a nawet w czasie wakacji to nigdy nie może być całkowicie wypełnione. Kilka lat temu, część parkingu niepotrzebnego ogrodzenia, aw niedalekiej przyszłości rozważa opcje budowy skomplikowanych elementów architektonicznych.

Parking jest bezpłatny przez 15 minut. Ponadto, co pół godziny płatne oddzielnie. Przy wejściu na teren przy punkcie kontrolnym otrzymasz pokwitowanie wskazujące czas wejścia, przy wyjściu – zapłacić za minut lub godzin spędzonych na parkingu.

droga

W 2013 roku tor na lotnisku Chabarowsk został odnowiony i rozbudowany znacząco (do 4 zespoły). Obecnie można dostać się do piasty powietrza w ciągu 10-15 minut od centrum miasta. Ponadto, w związku z budową obwodnicy z sąsiedztwa, aby dostać się na lotnisko Północnej nigdy nie było łatwiejsze. Jadąc z centrum miasta na lotnisko, można zobaczyć wiele atrakcji.

Można dotrzeć do celu na własnych samochodów lub taksówką do liczby wózka 1, 2, 4, autobus nr 18, 35, numer taxi 60, 80, jak również specjalne pojazdy z głównych hoteli w mieście (w tym „Tourist "i" Intourist „).