576 Shares 5452 views

"Elbrus" (ośrodek narciarski): fotografie, opinie, lokalizacja, hotele

Z pewnością każdy wie o wielkim wulkanicznego wzgórza Wielkiego Kaukazu – Elbrus. W ciągu wieków, jest to jeden z najwyższych gór i jest uważane za charakterystyczne dla regionu Kabardyno-Bałkarii. To miejsce przyciąga niezbadane, tajemnicze przysmaki i przyciąga wspinaczy i narciarzy wszystkich krajach.


Wspiąć się na najwyższym punkcie Ziemi jest uważany nie tylko niebezpieczne, ale również prestiżowe trasy. „Elbrus” – ośrodek narciarski, który zdobył światową sławę. Ciekawy wzgórze z majestatycznych pasm górskich, spektakularne oblodzonych stokach, ekstremalne relaksacyjnych i komfortowych warunkach klimatycznych.

Conquest wierzchołek wulkaniczny wymaga ogromnego stresu, trening fizyczny i umiejętności technicznych. Po osiągnięciu celem czułem euforię i nieopisaną przyjemność. Odważny, pomyślnie ukończył wspinaczkę, wydane certyfikaty osobiste.

Dygresja na polanie lodowej

Sezon turystyczny trwa cały rok na „Elbrus” górskim (ośrodek narciarski). Gdzie jest długo wygasły wulkan? Znajduje się na granicy Karachay-Cherkessia i Kabardyno-Bałkarii, 130 km od miasta Nalczyk. Można dostać się do dolnej części pojazdu. Nie jest wskazane, aby odwiedzić wzgórzu w okresie poza sezonem, ponieważ pogoda jest niestabilna i zwiększa ryzyko lawin.

Główną część reliefy pochyłych, na wysokości 4000 m, osiąga się temperaturę na poziomie -35 ° C. Na północnych i zachodnich zboczach lodowce są pokryte głębokimi pęknięciami, na południu są one gładkie i płaskie. To miejsce słynie dolinie Azau, który pokonał Narzan źródeł mineralnych. Jest to również popularny ze skrajnych freeriderów, „Elbrus”, a także ośrodek narciarski. „Azau” – snowy pole długości szlaków, lodowiska i stacji kolejki linowej.

organizacja wypoczynku

Niekończące się możliwości zimowego i letniego wypoczynku w górach „Elbrus”. Ośrodek narciarski jest znany nie tylko wytrzymałe krajobrazy i bogata flora i fauna. Tu przychodzą profesjonalnych wspinaczy, chętny emocji i adrenaliny, turyści szukający samotności z naturą, aktywnego spędzania wolnego czasu i pozytywnych emocji.

Nie położył wiele ciekawych tras prowadzących do skrzeli i popularnych atrakcji. Goście okazję osobiście obserwować stada dzikich koni i stada owiec, użytecznego pić wody mineralnej bezpośrednio ze źródła. Przez cały rok, goście mogą jeździć na nartach i snowboardzie, a także latać na szybowcach.

Nie są wyposażone w torach o różnej złożoności i zwinność, które dadzą radość i zawrotu głowy nastrój. Ze względów bezpieczeństwa wszystkie kolejka linowa wyposażona nadzoru wideo, tryb głośnomówiący. Stoki są wyposażone w specjalne znaki, maty i siatki bezpieczeństwa. Każda stacja transferu będzie oferować turystom ciepłe w przytulnej restauracji i spróbować wielu dań, a następnie ponownie wybrać się na wycieczkę. punkty za wynajem niezbędnego sprzętu sportowego są również otwarte.

Tereny do uprawiania narciarstwa

Wspinaczka gośćmi zacząć Azau doliny do góry „Elbrus”. Ośrodek narciarski jest wyposażony w gondoli i wyciągu krzesełkowego wahadła, która zniosła sportowców i początkujących bywalców. Pierwsza stacja, mile widziane turystów, zwany Old horyzont (3945-2366 m). Jest to trudny teren dla doświadczonych narciarzy. Następnie rozpoczyna się nowy zjazd do stacji. Świat (3500-3000 m) – prosty i bardzo zajęty autostrady.

Tutaj zbudowany wojskowy muzeum chwały z ciekawych eksponatów sięga 1941-1945. Zainteresowani mogą iść do wyciągu krzesełkowego na stacji. Gara-Bashi – przedłużony odcinek 3780-3500 m przed sobą przyniósł niesamowitą przestrzeń dla ekstremalnej jazdy na nartach .. Dla dzieci i początkujących samochodzie otwarte linowej, u stóp wzgórza. Przed zejście jest wymagane aby przejść krótki briefing przez specjalistę.

"Elbrus" (ośrodek narciarski): hotele

W tej dziedzinie istnieje aktywny rozwój branży turystycznej: nowa infrastruktura, modernizowane kolejki linowe i stoki, wybudowane nowe komfortowe ośrodki wypoczynkowe i hotele. Wybór miejsc na pobyt tutaj są dość bogaty – po prostu trzeba wziąć pod uwagę odpowiednie opcje. Tak więc, oprócz hotelu, przystanek będzie i domach prywatnych, wynajął pokój z okolicznych mieszkańców.

Kompleks hotelowy „Bałkarii”

Dogodna lokalizacja sprawia, że jest to popularne miejsce wśród turystów. Tak, to jest bardzo blisko do kolejek linowych „Elbrus” (ośrodków narciarskich). Zdjęcie daje wyobrażenie o tym, jak hotel wygląda i otaczającej przyrody. Oferuje szeroką gamę zakwaterowania od pokoi budżetowych (najwyższe na bloku) do najwyższej klasy apartamentów z jacuzzi i częścią wypoczynkową.

Można rozliczyć z dzieckiem (dzieci do trzech lat bezpłatnie). Zapewnia gorące dwa posiłki: śniadanie serwowane jest w formie bufetu, kolacja – menu. Hotel jest ogrzewany, posiada małe centrum biznesowe dla osób podróżujących służbowo, kawiarni i barów. Od rozrywki oferuje łaźnia parowa, kino i biblioteka. Wydawane wypożyczyć narty, sanki i inne wyposażenie.

"Chiran Azau"

Całoroczny naszych drogich gości napotyka kompleks hotelowy składający się z 6-piętrowym budynku, który koncentruje się nowoczesne i komfortowe pokoje z łazienką, dostępem do Internetu i ogrzewania. Cena obejmuje posiłki (śniadanie i kolacja). Można również odwiedzić kawiarnię, gdzie pyszne karmione i rozrywkę. Hotel posiada własny parking (płatny).

„Siedem szczytów”

Jest to jedna z najlepszych i najbardziej popularnych hoteli w okolicy. Goście spokojna atmosfera, położony na produktywne wypoczynku. Po południu można odwiedzić tor, zwiedzanie zabytków i cieszyć się otaczającą piękną przyrodę. Wieczorem po aktywnym dniu, odwiedź podgrzewany basen z sauną i dyskoteka w restauracji „La Terrasse”. Trochę pokoi: Dostępne pokoje różnych kategorii i klas. Każdy pokój wyposażony jest w telewizor, łazienkę i pościel.

„Elbrus” (ośrodek narciarski): Podróżni

Świeże powietrze, czując, fajerwerki, adrenalinę, chrupiące śnieg i delikatny Sun – które charakteryzują one gości ośrodka i mieszkańców. To zakochać się w pierwszej chwili. Więc nic dziwnego, przysłania zagraniczne przewozy wygasły wulkan „Elbrus”. Ośrodek narciarski przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od statusu społecznego i zamożności.

Według turystów, będąc na szczycie, zanurzone w błogości przyjemności, rozpuszcza się w dziewiczy czystej natury i po prostu cieszyć się jej bogate dary. Padał śnieg reliefy i nieopisany piękno stokach ustawić atmosferę tego wyjątkowego miejsca. Wiele miłych słów mówiło o autostradach, dźwigów i wysokiej jakości usług. Ponadto, goście są bardzo zadowoleni z ceny, dostępność nowoczesnych hoteli i życzliwość personelu.

Ścieżka podążać do najwyższego punktu kaukaskiej

Istnieje kilka opcji, w jaki sposób dostać się do tej dzielnicy uzdrowiskowej:

  • Pierwszy przyjazd samolotem na lotnisku w Nalczyk lub woda mineralna. Następnie przejazd do komunikacji miejskiej (autobus, taksówka) lub prywatnej taksówki, który zaprowadzi cię do wioski Terskol (200 km.).
  • Przez dworcach Nalczyk do ostygnięcia, Piatigorsk i wody mineralnej. Można skorzystać z przeniesieniem grupy, w tym przypadku, będzie można spotkać się z pracownikami hotelu rezerwacji i dostarczone do podnóża góry.