105 Shares 7072 views

Kardamon (przyprawa): gdzie dodać, zwłaszcza stosowanie przypraw i opinie

Co jest kardamon (przyprawa)? Dodam go zrobić danie bardziej aromatyczne i smaczne? Te i inne pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Przegląd

Czy zdajesz sobie sprawę, ile dodać kardamon? Stosowanie przypraw z wyraźnym aromacie i bogatym smaku jest bardzo powszechne w gotowaniu. Taka przyprawa pochodząca z owoców tej samej nazwie i rośliny wieloletniej należący do rodziny imbiru. Kardamon jest domem Cejlon, Malabar wybrzeży Indii i Gwatemali.

użycie Właściwości

Stosowane kardamon (przyprawa)? Gdzie aby dodać przyprawę? Ze względu na fakt, że zapach kardamonu kruszony owoce bardzo szybko erozji, należy je nabyć w strąkach lub tzw pudełka.

Przed nałożeniem luschat strąków i szlifować owoce. Można również szlifować i całe strąki. Ale w tym przypadku, aromat z przypraw takich zdarza się mniej wyraźne.

Skład i właściwości

Jakie właściwości kardamonu (przyprawa)? Gdzie dodać ten produkt? Jak wspomniano powyżej, owoce danej rośliny zatęża przyprawy z wyraźnym smaku. W związku z tym, jest on stosowany tylko w małych ilościach.

ziarna kardamonu zawierają około 3-8% olejku eterycznego, który obejmuje oleje tłuszczowe i octan terpinylu, terpineolu, cyneol i białka.

Co jest kardamon (przyprawa)? Gdzie dodać ten niezwykły Spice? Kardamon – wyraźny tonik. W Indiach i na Bliskim Wschodzie owoce wspomnianej rośliny podjęte, aby dodać do herbaty i kawy. Należy zauważyć, że nasiona kardamonu i ziarna kawy są mielone razem bardzo często.

Jeśli kardamonu w połączeniu z innymi ziołami, może łatwo przerwać ich smak.

Jaki jest pożytek z tego produktu?

Teraz wiesz, że jest kardamon przyprawa? Gdzie można je dodać, powiemy trochę niższa.

Ze względu na obecność tych przypraw i składników mineralnych, może stymulować wydzielanie soku żołądkowego i wzmocnić mięśnie brzucha. Ponadto, jest często stosowany jako wiatropędny i popęd płciowy (to znaczy leku impotencji).

Specjaliści w kardamonu, że zawiera duże ilości wapnia, fosforu, żelaza, magnezu i cynku. Również rozważyć przyprawa zawiera witaminy B1, B2 i B3.

W medycynie orientalnej uważa się, że kardamon przyprawa pomaga usunąć śluz z organizmu. W tym względzie jest często stosowany w leczeniu zapalenia oskrzeli, astmy i kaszlu i przeziębienia. Dodatkowo, przyprawa oczyszcza przewód pokarmowy. Obejmuje on różne opłaty, które znacznie poprawiają trawienie.

Kardamon wykorzystywane do oczyszczania dróg oddechowych i jamy ustnej. On bardzo skutecznie przejawia się i neutralizuje chorobotwórcze florę.

Stosowany w kuchni

Owoce danej rośliny nie jest aktywnie używany tylko w medycynie ludowej. Gdzie indziej użyć kardamonu? Zastosowanie jako przyprawa w kuchni jest bardzo popularną praktyką. Należy zauważyć od razu, że korzystne właściwości, smak i aromat przypraw nie rozbić, nawet po długotrwałym i intensywnym obróbki cieplnej.

Niektórzy eksperci twierdzą, że kardamon może być używany bez obróbki wstępnej. Na przykład w restauracjach indyjskich Tytułowa roślina kukurydzy podawane na talerzu po kolacji. Zatem owoc jest używany zamiast gumy. Są dobrze odświeża oddech i pobudza trawienie.

Ci, którzy zdecydowali się dodać tę przyprawę w domu gotowane posiłki, należy wiedzieć, że smak i aromat kardamonu potrzebują czasu, aby objawiać się w inny sposób. Dlatego obiad korzystając powiedział przyprawa jest lepiej gotować przez kilka godzin lub jeden dzień przed użyciem.

Dodam?

Doświadczeni kucharze twierdzą, że zielony kardamon jest idealna do wszelkiego rodzaju potraw. Jak na czarnym przyprawa, leżała tylko w pikantnych potraw i napojów.

Kruszywo kardamon jest obecna w prawie wszystkich indyjskich mieszanek przyprawowych oraz garam masala.

Należy również zauważyć, że te aromatyczne przyprawy mogą być znalezione w różnych zupach, włącznie z grochu, fasoli, soczewicy i fasoli. Ponadto, jest idealny do dań z ryżu i ziemniaków. Jest on dodawany do owoców, warzyw i orzechów.

Napojów kardamon stosuje się w postaci wlewu (bez gotowania), mleko i bulionu. Występuje to przyprawy i likierów, takich jak „Chartreuse” i „Curacao”. Ponadto, jest często dodawany do galaretki, napoje owocowe, kawa i herbata.

Deser menu uważany jest owocem jest stosowany jako składnik do pilaw i słodkiego mleka owsianki, ciastka, torty, ciasta, ciastka, ciasta, musy i chałwy.

Proste recepty. Gdzie dodać kardamon?

Dodając przyprawy mogą być rozpatrywane w następujących napojów:

  • Kawy.

Kawa z kardamonem – tradycyjny napój z krajów arabskich i azjatyckich. Uważany przyprawa daje szlachetny smak kawy. Ponadto eliminuje szkodliwy wpływ kofeiny, zmniejsza ryzyko wystąpienia częstoskurczu i zwiększa ciśnienie krwi.

Według opinii konsumentów, aby się napić, jakiś owoc ziemi należy umieścić w Turku z kawy gotowej lub przed jego bezpośrednim gotowania.

  • Herbata.

strąki kardamonu lub fasola może dodać czarnych herbat zamiast owoców cytrusowych. Smak tego napoju jest szczególnie ceniona przez miłośników herbaty z aromatem bergamotki.

Tradycja napój kardamonu herbata przyszedł do nas z Chin i Indii. W tych krajach, uważa się napój mądrości.

Eksperci twierdzą, że gości w Indiach herbaty parzonej z różnych pikantnych mieszanek masala. Zazwyczaj zawierają one cynamon kardamonu. Kaszmiru mieć tradycja picia zielonej herbaty nie jest słodki z nasion i torebki nasienne kardamonu.

  • Mleko.

Przyprawa pod uwagę, jest bardzo przydatny do podjęcia z mlekiem. Co jest tego powodem? Fakt, że przyprawa neutralizacji śluzu (wysokie), co obserwuje się w wykorzystaniu produktów mlecznych, na zimno.

Jako lek kardamon lepiej użyć wraz z podgrzanym napoju, ale nie doprowadza się do wrzenia. Aby to zrobić, dodać miód do mleka, migdałów i zgnieciony ziarna.

Eksperci informują, że pić mleko z kardamonem to tradycyjny środek na uspokojenie NA snem. Jest dobrze relaksuje i łagodzi zmęczenie. Przy regularnym stosowaniu tego środka jest bardzo skuteczny w leczeniu impotencji.