287 Shares 8078 views

Złoty sekcja jako wyjaśnienie twarzy proporcjach kosmetycznych

Osoba – to nie tylko wygląd. Jest to odzwierciedleniem cech genetycznych i narodowych cech, poziomu kultury i edukacji, a także wielu innych aspektów. A jednak, pierwszą rzeczą, którą należy zwrócić uwagę wokół – to jest piękno. Golden Ratio osoba może stwierdzić, czy pojawienie się idealnych parametrów.


Trochę teorii

Ludzie mają tendencję do wielbić piękno, zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd. Parametry kosmetyczne stale się zmieniają, tak długo, dopóki nie jest znany takiego jak Golden Ratio twarzy. Dotyczy to nie tylko na zewnątrz. Złoty sekcja opisuje proporcjonalność i harmonia. Odnosi się to do podziału segmentu prostego w nierównych części na całej długości skorelowane z najtwardszym części, jak to drugie odnosi się do najmniejszego.

Pionierem tej teorii był starożytny matematyk Pitagoras. Doszedł do wniosku, że ideałem piękna jest stosunek parametr 1: 1,618. To odkrycie, jak również dziełem Leonarda da Vinci w swoim czasie wziął za podstawę słynny chirurg plastyczny Steven Marquardt. Specjalizował się w korekcji wad, które są wrodzone lub powstałe w wyniku wypadków.

„Maska” Marquardt

Marquardt od wielu lat zaangażowany w badaniu osoby, które spełniły standardów piękna. W oparciu o wyniki swoich obserwacji, a także na podstawie prac poprzedników lekarza dojść do pewnych wniosków. Rozdzielił twarz na pięciokątów i trójkąty, których boki mają stosunek 1: 1,618. Rezultatem jest tzw maska piękno, które definiuje Golden Ratio twarz. Jeśli to zbiega się ze swoich funkcji, a następnie można rozważyć bardziej piękne. Interesujące jest to, że prawie wszystkie gwiazdy ubiegłego wieku niemal idealnie pasują do podanych parametrów.

nowoczesna technologia

Nowoczesne chirurgów plastycznych są mało prawdopodobne, aby być w oku porównać twarz osoby i doskonałą maskę. W tej branży nie ma miejsca w przybliżeniu potrzeba dosłownie precyzję. Na szczęście, znany chirurg plastyczny stworzyli program komputerowy, który pozwala symulować idealną twarz złotej sekcji.

Wystarczy przesłać zdjęcie osoby. powinno się to odbywać zgodnie z pewnymi zasadami (aby utrzymać głowę prosto, czeka na rozszerzonych rąk). Poniższa procedura uszlachetniania która jest stosowana do idealnego obrazu maski definiującej złote twarze sekcji. Wyjście program daje skorygowany obraz, na którym lekarz może określić zakres prac. Dobrze, że klient będzie w stanie ocenić zamierzony wynik działania i rozwiać wszelkie wątpliwości co do jej konieczności.

Warto zauważyć, że „idealny” nie zawsze oznacza „dobre”. Czasami poprawa twarz traci swój smak. Dlatego wielu klientów porzucić swoje działania, aby ocenić wyniki, że program produkuje.

Złoty Sekcja – odsetek osób

Wielu marzy o idealnym wyglądzie, ale nie wszyscy mają jasną wizję tego, co proporcja może być traktowane jako harmonijny. Formuła złotej sekcji osoba jest nierozerwalnie związana z liczbą 1,618 i innych stosunków. W ten sposób proporcje kosmetyczne można opisać w następujący sposób:

 • Stosunek wysokości i szerokości powierzchni powinna być równa 1,618;
 • Jeśli podzielić długość i szerokość jamy nosa, to uzyskać 1,618;
 • dzieląc odległość między źrenic i brwi znowu okazuje 1618;
 • długość oka powinny pokrywać się wraz ze wzrostem odległości pomiędzy nimi, oraz szerokość nosa;
 • części twarzy z włosów do brwi od nosa do czubka nosa, a dolną część do podbródka powinna wynosić;
 • Jeśli uczniowie pionowych linii trzymać kąciki warg, a potem otrzymujemy trzy równe części szerokości.

Należy rozumieć, że charakter zbiegu wszystkich parametrów jest dość rzadkie. Ale nie ma nic złego. To nie znaczy, że ci, którzy nie spełniają idealnych proporcjach, można nazwać brzydki lub nemilovidnymi. Wręcz przeciwnie, „wady” czasami dać osobie niezapomniany urok.

Złoto Face-sekcja: jak mierzyć?

Niestety, ludzie często są niepewni siebie, a zwłaszcza – w jego wyglądzie. Nawet widząc w lustrze ładną twarz, że nie wierzą w odwołaniu i spróbować znaleźć jakieś wady. By rozwiać wszelkie wątpliwości, konieczne jest, aby następujące pomiary:

 • Szerokość i długość nosa;
 • Długość brwi od początku do końca i długość gięcia;
 • warga długość i szerokość nosa.

Wspomniane pary wskaźników należy podzielić (w tym celu stosunek największej do najmniejszej). Im bliżej wyniki będą magiczne liczby 1,618, im bliżej twoje rysy twarzy do ideału. Jeżeli wyniki obliczeń są daleko od upragnionego postać, nie martw się. Nikt nie będzie chodzić za tobą z linijki i kalkulatora. opinia zaufanie bliskich i jej odbicie w lustrze.

idealna twarz

Tradycyjnie uważa się za model piękno znanych osobistości. Ludzie mają tendencję do naśladowania ich okolice, a nawet zwrócić się do chirurgów plastycznych z prośbą, aby się wyglądać ulubionego piosenkarza lub aktora. Niemniej jednak złoty podział jest charakterystyczny dla danej osoby, a nie wszystkie gwiazdy. Jeśli mówimy o idealnych ustawień, to raczej sposób zbierania:

 • Keyt Moss czoło prawie 99% odpowiada zasadom złotej sekcji;
 • doskonałe oczy mogą pohvastsya Scarlett Johansson, ale formułowanie ich czołach musi Kim Kardashian;
 • całkowicie zgodne z pojęciami nosa i podbródka piękności Amber Heard;
 • Emily Emily Ratajkowski pulchne usta mogą być również uznane za idealne;
 • przede wszystkim w złotej przekroju kształt twarzy z Rihanna.

Nie jest konieczne, aby traktować poważnie takich badań, ponieważ są one bez żadnego uzasadnienia naukowego. Połącz idealne rysy twarzy z różnymi ludźmi, można uzyskać nie więcej niż prawo pod względem proporcji twarzy. Niemniej jednak jest mało prawdopodobne, znajdziesz urodziwa. A przede wszystkim nie jest to konieczne do przekształcenia ich wygląd pod idoli.

Jak osiągnąć idealne proporcje bez chirurgii plastycznej

chirurgia plastyczna – jest nie tylko kosztowne, ale również procedura bardzo ryzykowne. Niemniej jednak, nie jest to jedyny sposób, aby zastosować złoty punkt. Twarz mężczyzny, i to jest możliwe, aby dostosować za pomocą metod mniej radykalne.

Dosyć było powszechne praktyki, takie jak makijażu permanentnego. Przez wprowadzenie do skóry pigmentu może zmienić kształt, brwi lub ust, jak również dostosowanie nacięcie oczu. Tych specjalistów może nawet dokonać zmian w postrzeganiu kształtu nosa. Niemniej jednak znaleźć dobry mistrz nie jest takie proste. Dlatego, jeśli są prześladowani przez strach, powinniśmy zacząć z makijażem.

Główną bronią jest paleta wizażystka środków tonalnych za pomocą którego można całkowicie zmienić proporcje twarzy. Jest mało prawdopodobne, aby to zrobić samemu, chyba że jesteś profesjonalnym artystą. Zasady złotej sekcji osoba musi znać każdy dobry specjalista w dziedzinie makijażu. Jeżeli niemożliwe jest określenie niezbędnych zmian „na oko”, idealnym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie programu Markuorta.

Złoty rozdział w przyrodzie

Zasady złotej sekcji osoba nie pojawiają się znikąd. Aby zbadać szczegółowo charakter, naukowcy doszli do wniosku, że wiele z jej kreacje są przedmiotem tego prawa. Nawet w Biblii jest powiedziane, że wszystko w naturze podlega pewnym prawom. Naukowcy lewo tylko znaleźć potwierdzenia. Podobnie jak w skorupach, ułożone i rogów zwierząt i ich kłów, ale jeśli mówimy o osobie, najbardziej uderzającym przykładem mogą być uważane za uchem (nic dziwnego, że nazywa się pinna).

Przez wieki badań wykazały, że stosunek złoty może być postrzegane w nasionach słonecznika, szyszki, kaktusy, płatków kwiatowych. Oni oczywiście przejawia kształt spiralny oraz szereg Fibonacciego. Najbardziej uderzającym przykładem jest prawdopodobnie mogą być traktowane jako muszla. Jest to doskonała forma geometryczna, jest uważana za punkt odniesienia złotego sekcji.

odkrycia

Przez wiele wieków, naukowcy badali strukturę ustawodawstw niektórych obiektów przyrodniczych. Doszli do wniosku, że jest prawdziwe dla nich stosunek złoty. A ponieważ człowiek jest tak samo częścią natury, jak kwiat lub powłoki nasion słonecznika i proporcje twarzy i ciała muszą przestrzegać pewnych przepisów. Sekcja złoty i tutaj znalazł swoje zastosowanie.

Zamiast badań teoretycznych zawsze przyjść do praktycznych doświadczeń. Całkiem naturalnie, naukowcy chcieli czerpać wzór idealnego osoby, która mogłaby być uznana za standard urody. W ten sposób ludzkość dowiedziała się o magicznym stosunku 1: 1,618, i zorientować maską złotej sekcji. Od tego czasu ludzie wszystkich płci i wieku przystąpił próbując doprowadzić swój wygląd do perfekcji.

W tej chwili, stosunek złoty jest powszechnie stosowane w chirurgii plastycznej, a także w wizażu. Podstawowa wiedza o ludzkich proporcjach zewnętrznych ekspertów pozwalają skorygować poważne wady, które są zarówno wrodzone i nabyte charakter. Ponadto, korzystając z sekcji złotych zasad, każdy może porównać swój wygląd z idealnych parametrów.