618 Shares 8218 views

Ludzkie kości kończyny dolnej. Stawy kończyn dolnych od osoby

Każdy może doskonale wyobrazić szkielet człowieka, dzięki licznym zdjęciami i rysunkami, że wszyscy widzieli w szkole. Ale wiemy, że szkielet dorosłego człowieka składa się z dużej liczby różnych kości, z których każda wykonuje określoną funkcję?


Ludzki szkielet: co to jest?

Ludzki szkielet jest jego podstawą. On jest nie tylko w stanie mówić do ludzkiego ciała jako repozytorium dla swoich wewnętrznych narządów i układów, ale również jest miejscem przyłączenia swoich mięśni. Z pomocą ludzkiego szkieletu jest w stanie wykonywać różne ruchy: chodzić, skakać, siedzieć, leżeć, i wiele więcej. Ciekawostką jest fakt, że ludzki szkielet – związku kości – utworzonym w dziecku, które jest jeszcze w łonie matki. Jednak na początku jest to tylko chrząstki, otrzymuje w trakcie swego życia na kości. Kości dziecko ma trochę wewnątrz pustej przestrzeni. Występuje tam w procesie ludzkiego wzrostu. Jedną z najważniejszych funkcji ludzkiego szkieletu jest tworzenie nowych komórek krwi, które produkują szpik kostny znajdujący się w nim dokładnie. Osobliwością ludzkich kości – jest zachowana do końca życia (a więc ciągłego wzrostu i rozwoju) w jakiejś formie. Lista kości ludzkiego szkieletu składa się z ponad 200 tytułów. Wielu z nich są sparowane, inni nie tworzą pary (33-34 sztuk). Są to jedne z kości mostka i czaszki, a także kości ogonowej, sacrum, kręgów.

Funkcje kończyna

Ważne jest, aby wiedzieć, że proces ewolucji, t. E. Ciągły rozwój człowieka, umieścić bezpośredni nadruk na funkcjonowanie wielu jego kości. Top ludzki szkielet z jego dział ruchomymi kończynami przeznaczonych przede wszystkim dla przetrwania człowieka w świecie. Przy pomocy rąk jest on w stanie przygotować posiłki, robić prace domowe, służyć siebie, i tak dalej. D. Istnieją także kości kończyn dolnych człowieka. Anatomia ich myśli tak, że ludzie mogą być przechowywane w pozycji pionowej. Jednocześnie, służą jako podstawa do jego ruchu i wsparcia. Należy zauważyć, że kończyny dolne – mniej mobilne, w porównaniu do szczytu. Są masy i gęstości bardziej masywny. Ale wraz z tym, ich funkcje są bardzo ważne dla ludzi.

Ludzki szkielet kończyny

Rozważmy ludzki szkielet: szkielet kończyny dolnej i górnej obręczy kończyny, jak i na wolnej części. W górnej części jest następujące kości: pas piersiowy, łopatka i obojczyk, kości ramiennej i kości przedramienia, nadgarstka. Kości kończyn dolnych człowieka obejmuje: miednicy (lub) połączonego z kości biodrowej, kości udowej, kości piszczelowej, stopy. Kości wolnej ludzkiej kończyny dolnej, jak również pasy są w stanie wytrzymać ciężar osoby, dlaczego są one tak ważne dla niego. Mimo wszystko, w rzeczywistości tylko za pomocą tych związków może być w pozycji pionowej.

Obręczy biodrowej (sparowany kości biodrowych)

Pierwsza część składowa, która jest podstawą do formowania Ludzkie kości pasek na nogi, będą kość miednicy. Oznacza to, że zmienia swoją strukturę po osiągnięciu dojrzałości płciowej osoby dorosłej. Przed tym wieku, że miednicy składa się z trzech oddzielnych kości (kość biodrowa, chrząstek i kości kulszowej), połączonych przez tkanki chrzęstnej. Zatem tworzą one pewien rodzaj wnęki, w której główka kości udowej jest umieszczony. Umywalka kości powstaje przez połączenie przód jak kości. Za wstąpił z pomocą sacrum. W rezultacie, kości miednicy, tworząc rodzaj pierścienia, który jest repozytorium dla narządów wewnętrznych.

Kości udowej i rzepki

Kości pas ludzka noga nie jest tak mobilny jak reszta niego, który jest tak zwanym – uwolnij kończynę dolną. Składa się z: biodra, nogi i stopy. Biodrowego lub kości udowej jest rurowym kostnego. Jest także największym i najdłużej ze wszystkich kości, która jest obdarzone ludzkim ciele. W swojej górnej części jest połączony z pasa miednicy udowej za pomocą głowicy i długiego smukłego szyi. Gdzie szyjka przechodzi do głównej części kości udowej, na to są dwa wielkie wzgórze. To tutaj, że przywiązuje większą część mięśni kończyn dolnych człowieka. W dół kości udowej staje się grubsza. Oto dwa wzniesienia, w którym łączy się uda, w końcu, z rzepki i piszczelowej. Rzepki – płaski okrągły kości, za pomocą którego zginanie kolana. Ludzkie kości nóg, a mianowicie uda i rzepki, niosą ze sobą następujące elementy: miejsce przyłączenia masy mięśni znajdujących się na nogach, stopach i zdolności do zakrętu.

goleń

piszczele ludzkie składa się z dwóch kości: kości piszczelowej i strzałkowej. Znajdują się one obok siebie. Pierwszy z nich dość masywne i grube. Powyżej łączy się z wypustkami (kłykci kości udowej) i głowy kości strzałkowej. Piszczel dół zmienia się z jednej strony do kostki przyśrodkowej, az drugiej – znajduje się bezpośrednio pod skórą. Strzałkowa w mniejszym rozmiarze. Ale na krawędziach jest również zgęstnieje. W ten sposób jest on połączony do górnej części kości piszczelowej i dolna tworzy kostkę boczną. Ważne jest, że oba składniki kości piszczelowej, które również reprezentują ludzkich kończyn dolnych kości są kości długich.

Kości ludzkiej stopy

Kości ludzkiej stopy podzielony jest na trzy główne części: kości stępu, śródstopia i paliczków. Ważne jest, aby pamiętać, że przystanek jest bezpłatna ludzkie kości kończyny dolnej. Pierwszy z nich obejmuje siedem kości, z których najważniejsza jest kość nazywa się kości skokowej i formowania kostki i pięty kości. Obok znajduje śródstopia. Istnieje tylko pięć z nich, pierwsza jest znacznie grubsze i krótsze niż drugi. Palce są zbudowane z kości zwanych paliczków. Specyfika konstrukcji jest to, że duży palec zawiera 2 falangę, pozostałe palce – na trzy.

Anatomia stawów kończyn dolnych człowieka. Staw krzyżowo-biodrowy, spojenie łonowe

Po prostu chcę powiedzieć, że wszystkie stawy kończyny dolnej jest bardzo duża w porównaniu ze stawów kończyn górnych. Mają dużą liczbę różnych wiązek, dzięki której przeprowadził szereg ruchów, które można zrobić za pomocą ludzkich stóp. Kości i stawy kończyn dolnych kości pierwotnie stworzony, aby służyć jako wsparcie dla ludzkiego ciała i przenieść go. Tak, oczywiście, że są niezawodne, mocne i odporne na duże obciążenia. Zacznijmy w skrajnej górnej, według lokalizacji, stawów. Z ich pomocą, kości miednicy są połączone i tworzą ludzką miednicę. Wspólne przedni zwany spojenia łonowego, a za – w krzyżowo-biodrowych. Pierwszy opiera się na ustawione wobec siebie kości łonowej. Wzmocnienie spojenia łonowego utworzony jest przez dużą liczbę więzadeł. Staw krzyżowo-biodrowy jest bardzo trwały i praktycznie nieruchome. On mocno związany nie tylko z kości miednicy, ale z dolnej części kręgosłupa przez ciasnych więzadeł.

Taz człowiek: duży i mały. biodro

To już zostało opisane, że ludzkie kości obręczy kończyny dolnej reprezentowane głównie kości biodrowych. Są one połączone przez spojenia łonowego i sacrum, formy miednicy. To, że tak powiem, pierścień, który chroni wszystkie narządy wewnętrzne, naczynia krwionośne i nerwy przed wpływami zewnętrznymi. Wyróżnia się dużymi i małymi miednicy. W przypadku kobiet, jest o wiele szerszy i niższy niż w przypadku mężczyzn. Na targach płci wszystko jest myśl, aby ułatwić zejście procesu, więc miednica ma bardziej zaokrąglony kształt i dużą pojemność. Stawy kończyn dolnych kości przedstawiono również jeden z najbardziej prominentnych członków tej grupy – stawu biodrowego. Co on tak sławny? Dislocated hip – najbardziej znaną wadą kończyn dolnych, które mogą być zidentyfikowane w ciągu zaledwie miesiąca po urodzeniu dziecka. Bardzo ważne jest, aby zrobić to w czasie, ponieważ nieleczona diagnoza może przynieść wiele kłopotów w życiu dorosłym. Staw biodrowy składa się z zagłębienia w kości miednicy i głowy kości udowej. Test ma dużo więzadeł stawowych, dzięki czemu jest trwały i bardzo poruszający. Zazwyczaj anomalia stawu biodrowego u dzieci doświadczyły chorób stóp może zdiagnozować z konwencjonalnym badaniu pacjenta. Foot porwanie w ręku w pozycji leżącej w temperaturze 180 stopni jest możliwe tylko w stawach biodrowych zdrowych.

staw kolanowy

Wyobraźmy sobie ludzki szkielet. Połączyć stawy kostne w postaci ciągu potrzeb człowieka do kości komunikacji siły i stworzyć maksymalną mobilność swoich kończyn. Doskonały Przykładem takiego związku jest stawu kolanowego. On, nawiasem mówiąc, jest największym stawów w ludzkim ciele. A jego konstrukcja jest bardzo złożona: przegub kolanowy jest utworzony za pomocą kłykcia kości udowej, piszczelowej rzepki. Wszystko otoczone niezawodne wspólne przewody, które, wraz z zapewnieniem ruchu pieszego, przytrzymaj go w tym położeniu. W związku z tym nie tylko stoi, ale także pieszo. Stawu kolanowego może produkować różne ruchu: okrągły, zginanie i prostownika.

stawu skokowego

Ten wspólny służy do bezpośredniego podłączenia stopy i podudzia. Około liczne zestawy, które zapewniają różne ruchu i niezbędną stabilność w organizmie człowieka.

stawy śródstopno

Badali stawów zainteresowania ze względu na swój kształt, w porównaniu do innych złączy ludzkiej kończyny. Są jak piłką. ich wzmocnienie, aby służyć jako więzadła po bokach i na podeszwie stopy. Mogą poruszać, choć różnorodność ich ruchy nie są różne: małą dywersję w dłoni, zgięcia i wyprostu. Ludzka stopa składa się z licznych (wolnobieżnych) stawów i więzadeł. Z ich pomocą, a ruchem prowadzone, ciało ludzkie posiada niezbędne wsparcie. Tak więc, możemy stwierdzić, że ludzkie kości obręczy kończyny dolnej mniej mobilne niż dostępny kości podobnym dziale. Ale ta funkcja nie jest mniejsza ani jedno, ani drugie.

Ponieważ wraz z wiekiem rozwijają ludzkich kończyn?

Wszyscy wiemy, że w ciągu życia ulega pewnym zmianom i szkielet człowieka. kończyna dolna szkielet ulega radykalnym zmianom wraz z wiekiem. Kości, które zostały opracowane na podstawie tkanki łącznej, są trzy etapy jego zmian: tkanki łącznej, chrząstek i kości. Kości miednicy: beztroski nawet podczas rozwoju płodowego. Chrzęstnej utworzona warstwa między kośćmi miednicy zapisanych typowo ludzkiego dojrzewania płciowego. Oni dalej kosteneyut. Rzepki: punkt kostnienia może wystąpić u dziecka już w wieku 2, w pełni dzieje się gdzieś na 7 lat. Co ciekawe, kończyn dolnych u noworodków rosną znacznie szybciej niż dorośli. Szczyt szybkiego wzrostu do okresu dojrzewania: dziewczęta – 13-14 lat; chłopcy – 12-13 lat.

Pamiętaj, że ludzki szkielet jest przedmiotem różnych urazów w postaci urazów, a nawet złamań. Skoro powierzono realizację tak dużej liczby ważnych funkcji organizmu, powinno być chronione. Do jedzenia (jedzenie z wystarczającą ilością wapnia pomaga wzmocnić szkielet), aby prowadzić aktywny tryb życia (i sportu), monitorowanie ich stanu zdrowia (żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu szkieletu, by sprawdzić właściwy ekspert) – to wszystko musi być zrobione dla każdej osoby. A potem starość napotkacie energiczny, zdrowy i szczęśliwy.