719 Shares 5910 views

Choroba Gravesa-Basedowa: przyczyny, objawy, zabiegi

chorobą Gravesa-Basedowa jest dziś uważana za najczęstszą chorobę tarczycy. Jest chorobą autoimmunologiczną, która charakteryzuje się zwiększoną ekspozycją na przeciwciał gruczołu, co powoduje, że wytwarza zbyt wielu hormonów. W medycynie, choroba ta jest znana jako rozproszone toksycznych wola. W zasadzie, choroba towarzyszy intensywny wzrost tkanki tarczycy i powstawania wola.


Choroba Gravesa-Basedowa: Przyczyny

Jak już wspomniano, wole toksyczny należy do grupy chorób autoimmunologicznych. W rezultacie, defekt komórek organizmu człowieka wytwarzają nieprawidłowe związków białka, które stymulują aktywność gruczołu.

Zasadą jest, że choroba jest przekazywana genetycznie, więc jest to dość powszechne wśród dzieci i młodzieży. Ponadto, ryzyko toksycznego wola jest znacznie wyższe u osób z cukrzycą, bielactwa i choroby Addisona. chorobę Basedowa może wskazywać na obecność w organizmie ognisk przewlekłe infekcje. Podobna choroba występuje przy przechodzeniu do organizmu znacznej ilości radioaktywnym izotopem jodu.

Choroba Gravesa-Basedowa: objawy

Choroba zaczyna się dość spokojnie. Pierwsze objawy – to zaburzenie snu, nadpobudliwość, częste zmiany nastroju, migreny, ataki paniki. Wtedy nie pocenie się, drżenie kończyn. Człowiek drastycznie schudnąć pomimo normalnej diety. Chorzy ludzie, co do zasady, nie toleruje ciepło, jest gorąco, nawet w chłodniejszych porach roku.

W miarę postępu choroby, a objawy pojawiają się od układu wzrokowego. Oczy stopi duże i błyszczące. W niektórych przypadkach, rozwijanie wytrzeszcz. Mężczyzna skarży się na pieczenie i uczucie piasku pod powiekami. ukrwienie gałek ocznych, powodując częste zapalenie spojówek i stan zapalny. Skóra powiek ciemne.

Z biegiem czasu zaczyna powiększenie tarczycy. Za dotknięciem jej firmą a dotknięcie powoduje ból. I obserwowano objawy układu pokarmowego – na nudności, biegunka, wymioty. Mężczyzna skarży się również palpitacji. W cięższych przypadkach może rozwinąć się niewydolność serca.

Nadmiar hormon tarczycy ma wpływ na inne części układu hormonalnego. Dlatego dość często choroba towarzyszą nieprawidłowości miesiączkowania, zmniejszenie libido, zaburzenia potencji.

Choroba Gravesa-Basedowa: diagnoza i leczenie

Leczenie tej choroby mogą być wykonywane wyłącznie przez doświadczonego endokrynologa – próbować radzić sobie z chorobą, stosując przepisy babki, nie można. Pacjent powinien zostać poddany serii badań, w tym badania ultradźwiękowego badania krwi do poziomów hormonów. Dopiero po tym, ostateczna diagnoza jest wykonany.

Zabiegi konserwatywnych odbierania konkretnych leków, które hamują i hamować syntezę hormonów tarczycy. Na początku, co do zasady, określone duże dawki, które są stopniowo redukowane w procesie zdrowienia. Przyjmowanie tych leków brać co najmniej rok.

W przypadku, gdy choroba Gravesa-Basedowa nie reaguje na leczenie, pacjent może być zaplanowana na operację, podczas której chirurg usuwa część gruczołu krokowego. To nie eliminuje problemu, ale zmniejsza negatywny wpływ hormonów na organizm ludzki. Po zabiegu pacjent potrzeba szybkości podawania leku.

Najczęściej stosuje się inną metodę – traktowanie jodem radioaktywnym, który jest sztucznie wprowadzony do tkanki tarczycy, co powoduje, że komórki powoli zaczynają padać. Ale ten zabieg jest używany tylko dla pacjentów, którzy nie będą mieć dzieci.