269 Shares 9124 views

Muzeum emocji w Petersburgu

Jeśli nadal uważasz, że to muzeum – to jest nudne i zakurzone artefakty, lub ciąg obrazów zawieszonych na białych ścianach, to nie będzie korzystać z nowoczesnego muzeum. Dziś to nie tylko zbiór eksponatów, to interaktywne centrum, które mogą pomieścić wiele przedmiotów artystycznych. Jednym z takich miejsc jest nowo otwarte Muzeum emocji w Petersburgu.


pojęcie

Jak zostało przez jego twórcę muzyki Alexey Sergienko, miejsce, gdzie ludzie mogą czuć się tak silne emocje, które czasem nie zdarza i na całe życie. Według niego, pomysł stworzenia muzeum emocji przyszedł do niego ze swojego dzieciństwa, kiedy każda minuta była długa, ale całe godziny może wydawać się wiecznością. Dla osoby dorosłej tej samej osoby na godzinę – to nic, przechodzi niezauważona, a sprawa jest emocja. Jako dziecko, są tak silne, jak nigdy, więc każda minuta jest wypełniony silnym poczuciem życia. Doświadczyć czegoś takiego i oferuje artystę w jego muzeum.

Cała przestrzeń galerii jest podzielony na pokoje, z których każdy jest przeznaczony do wykazania i powodować pewne emocje. Wszystkie pokoje są połączone korytarzami, które ma problemu – aby przejść z jednego do drugiego emocji. Jednak korytarze i sami mają określoną funkcję – przygotowanie osobę za co czeka go w przód, ustaw go w odpowiedni sposób.

Aby stworzyć odpowiednie nastroju używany dzieł sztuki, instalacje, filmy i zdjęcia. Wiele stron koncentruje się na dotykowej percepcji, więc pokój radosne zaskoczenie gość czeka na miękkiej podłodze odbijając imitujące niebo w świat do góry nogami, a nieprzyjemne dla celofan dotykowym, w korytarzu koło sali z obrzydzeniem sporządzania nadziewane znaczy, owady i głów zwierzęcych. W sali strachu, nie można po prostu usiąść na krześle elektrycznym lub leżeć w trumnie, ale również zobaczyć, jak będzie wyglądał twój portret na nagrobku. Przyjemne pokoje, które oferuje muzeum emocje – miłość do pokoju z wielkim czerwonym sercem z rur z tworzyw sztucznych, pokój inspiracji, gdzie jest to możliwe, do malowania blask w ciemnym pokoju z kredkami i radości tronu i zniekształcając lusterka, powodując śmiech.

Warto zauważyć, że to muzeum jest pierwszy z nich, nie tylko w Rosji, ale także na całym świecie. W związku z tym autor przygotowywał długą ekspozycję na 5 lat konsultowane z psychologami i psychiatrami, studiował odpowiedniej literatury, wszystko w celu wypełnienia salach muzeum dokładnie te obiekty, które mogą spowodować najbardziej żywe emocje.

tryb

emocje Muzeum późno, więc jeśli chcesz, możesz łaskotać nerwy tuż przed snem – ostatnia wycieczka rozpoczyna się o godzinie 22:30.

W ogóle, muzeum jest otwarte od 11 rano do 23 wieczorem.

cena

Zanurzyć się w świat emocji, dorosły będzie musiał zapłacić 600 rubli, a dla dzieci, studentów i emerytów Muzeum emocje cena biletu wynosi 300 rubli.

Istnieje również bilet rodzinny – dwie osoby dorosłe z dziećmi mogą wybrać się na zaledwie 1000 rubli. Nawiasem mówiąc, twórca muzeum znajdzie to miejsce doskonałym rozwiązaniem dla całej rodziny, mimo negatywnych emocji, a nawet przerażające. Jednakże, dzieci poniżej 12 lat muszą być pod opieką dorosłych.

Ciekawą propozycją jest dla aktywnych użytkowników Instagram – jeśli masz więcej niż 10 tysięcy abonentów, można pójść do muzeum za darmo.

adres

emocje muzeum znajduje się w mieście Petersburg na ulicach Włoch, d. 1. Można tu dostać na stacji metra „Newski Prospekt”, dostęp do Canal Griboyedov.

Można również przyjść do autobusu numer 1, 10 lub 11 do przystanku „Metro Newski Prospekt”. Albo przez liczbę taksówek 107 lub 289 można dojechać do przystanku „Plac Sztuki” i iść wzdłuż ulicy we włoskiej stronie nasypu Gribojedowa.