536 Shares 7625 views

Krok Piramida Dżesera faraona (foto)

Budynki wzniesione przed naszą erą, nie może nie przyciągnąć zainteresowanie współczesnej ludzkości. Najstarsza z tajemniczych struktur uznawanych za krok piramidy, której projekt został wymyślony przez architekta Imhotepa. Ten cud został stworzony z powrotem w 27. wieku pne, i wniosła znaczący wkład w badania jednej z najstarszych cywilizacji. Co wiadomo o tajemniczym budynku, który stał się grób faraona Dżesera z? Co z jej mitów i faktów związanych?


Krok Pyramid – co to jest?

Historycy ustalili, że architekt Imhotep początkowo przeznaczone na budowę tradycyjną prostokątną grób. Jednak, jako że praca tego człowieka dokonała zmian w projekcie, końcowy wynik, który był piramida krok, który składa się z 6 poziomów. Budowa nazwa pochodzi od postaci, że nabył.

Dlaczego Imhotep raz zatrzymał się na formie schodkowej? Naukowcy uważają, że jego wybór zależy od tajnej znaczenia, co jest typowe dla wielu okazów dawnej architektury. Kroki symbolizuje wejście do nieba, która po śmierci musiał dokonać potężny władca Egiptu.

Krok piramida – budowa które można podziwiać nie tylko w krajach afrykańskich. Doskonała zachowane należą do tego typu konstrukcji, znajduje się w Ameryce Środkowej. Niemniej jednak, grób faraona Dżesera był pierwszym i tak pozostaje on niepowtarzalny.

lokalizacja

Starożytny atrakcją każdego roku przyciąga tysiące turystów, którzy są zainteresowani w jaki sposób dostać się do niego. Krok piramidy, zbudowany przez Imhotepa, który znajduje się w „sercu” kompleksu pochówku Sakkara. Oprócz dobrze znanych budynków na terenie nekropolii można znaleźć wiele małych świątyń i sanktuariów. Około 30 km od Sakkara jest egipskim miastem El Giza.

Piramidy schodkowej faraona Dżeser potulnie położony na krawędzi plateau. Miejsce dla wielkiego projektu został wybrany przez jego twórca nie jest przypadkowy. Naukowcy uważają, że Imhotep był zafascynowany cudownymi widokami na Memphis. To ciekawe, że przed przystąpieniem do budowy tego budynku egipskie grobowce królów były zlokalizowane wyłącznie na wsi, który był nazywany Abydos.

Aby dostać się do Sakkara jest najbardziej wygodne, zrobić wycieczkę, jeśli turyści nie przeszkadza ograniczony czas.

Co wiadomo na temat twórców piramid?

Krok piramidy faraona Dżesera uwieczniony z egipskiej cesarza, nic specjalnego nagrodę za lata swego panowania. Na zawsze wszedł do historii i twórca unikalnej konstrukcji – Imhotepa. Ta osoba była ogólnym naukowiec, pełnił funkcję ministra władcy Egiptu.

Imhotep mógł być pierwszy architekt, którego imię zostało wyryte na posągu cesarza, jest on wymieniony w kompleksu grobowego. Historia nie można dokładnie ustawić za życia tej osoby, a także miejsca jego pochówku. Pozostawienie tego świata, architekt został deifikowani, współcześni oświadczył mu boga medycyny. Istnieje starożytne budowle religijne, nazwany Imhotepa, w dawnych czasach, że przyciąga pacjentów molivshih o uzdrowienie. Statuetka architekta, w tej chwili nie ma wśród eksponatów Luwru.

Korzystanie z kamienia

Krok Piramida Dżesera w Sakkara jest pierwszym tego typu obiektem w Egipcie, w konstrukcji których został użyty kamień. Wszystkie groby zostały zbudowane z adobe przed pojawieniem się potomstwa Imhotepa. Większość z nich zniknęła przed naszą erą, a materiał nie nadaje się do tego celu.

Ale nie ślepo ufać instrukcji, kładą nacisk na fakt, że jest to pierwsza duża budowla na świecie. Wcześniej Cairn wzniesiono francuski, według naukowców, jej wiek ma ponad 6000 lat.

etapy budowy

Nieoczekiwanie, Krok Piramida w Sakkara, został zbudowany w 4 etapach, które również stały się swoistym rekordem w świecie starożytnym Egipcie. Pomimo tego stanu, w którym przebywa obecnie projekt, każdy etap jego budowy jest łatwy do naśladowania i teraz. Jest to możliwe ze względu na różne komory konfiguracji sprzęgła i tunelu.

Historia tajemniczej konstrukcji rozpoczęła się wraz z utworzeniem prostokątnym grobie. Jak wspomniano powyżej, materiał z kamienia podawane do niej. Jednak wynik nie przyjął faraona egipskiego. Jak sugerują naukowcy, problemem był skromny rozmiar struktury. Drugi krok – wzrost prostokątnej konstrukcji o długości i szerokości.

Krok Pyramid – to co było budynek na trzecim etapie. Nabyła trzy dodatkowe dodatki, w wyniku połów cztery kondygnacje. Faraona znów niezadowolony tak grób nowo rozszerzona, dodanie dwóch górnych warstw. Stosując cegły adobe, Egipcjanie nie mogli osiągnąć ten. Nic dziwnego, że korzystanie z kamienia po wybudowaniu piramidy w Sakkara jest w modzie.

techniczny

Wysokość od sześciu piramid ma około 60 metrów. Dla porównania, ten sam wskaźnik w budynku, który składa się z 16 pięter, jest nie większa niż 43 metrów. Konstrukcje budowane przez Dżeser baza, kiedy zostanie numerach od 125 do 115 metrów. Katastrofalne skutki natury, która przez wieki został poddany projektowania, zmniejszyć jego rozmiar.

powołanie

Tradycyjnie domy grób jedynymi Pozostałości egipskich królów. Krok Piramida Dżesera, zdjęcie, które można podziwiać w tym artykule, był rewolucyjny w tym zakresie. Budowa rozpoczęła się ostatnim schronieniem nie tylko dla samego króla, ale dla swoich dzieci i żony.

Historycy nie udało się ustalić dokładnej liczby przedstawicieli rodu, którego kości zostały pozostawione wewnątrz piramidy po śmierci. Wiadomo jednak, że nie było więcej niż tuzin. Ciekawym odkryciem było moje, położony na wschodnim brzegu. Głębokość ich sumy 32 metrów, a głębokość od wału głównego, który miał ciało cesarza wynosi nie więcej niż 28 metrów.

Niektórzy badacze uważają, że tajemnicze wały były przygotowane do haremu Dżesera. Jeśli teoria ta zostanie potwierdzona, to wydaje się, że liczba „mieszkańców” Tomb wykracza poza sto. Ponadto, istnieją ludzie, którzy twierdzą, że kopalnie były miejscem dla skarbu. Niestety, trudno jest ustalić, jak ataki na grobie wartości zostały wykonane w czasach starożytnych.

podziemne tunele

Piramida Dżesera, stworzony pod kierunkiem Imhotepa, nie jest to przyjemne miejsce na spacery. Raz w tunelu, którego długość przekracza łącznie 5,5 km, nie może znaleźć wyjście. Dla porównania: grób Cheopsa tuneli zajmują nie więcej niż kilkaset metrów.

Co jest w środku?

Często podróżujący, którzy nie są w stanie zobaczyć majestatyczne piramidy od wewnątrz, czuć się oszukani. Nie wyświetla kolorowe freski, nie tajemnicze inskrypcje. Krok Piramida Dżesera, wewnątrz którego jest teraz bardzo trudno znaleźć samemu, po prostu nie zmuszać użytkowników do przejść przez taki rozczarowanie.

Turyści będą zafascynowani, znajdując się w komorze grobowej, którego ściany są ozdobione kolorowymi płytkami (zielony, turkusowy). Produkty były używane w starożytnym Egipcie, wizualnie podobny do płytek ten dzień. Oczywiście, nowoczesne materiały ledwo przetrwała 4600 lat, podczas gdy płytki zostały stworzone przez starożytnych ludzi, są dobrze zachowane.

Fascynuje i zdobienia ścian płaskorzeźby, które pokazują wizerunki bogów egipskich. Przetrwały w lepszym stanie niż płytki, ponieważ znajdują się one na powierzchni bloków granitowych. Wykopaliska pozwoliły wykryć i pozostaje z sarkofagu należącej do potężnego faraona. Ponadto, w środku można podziwiać obrazy z pięcioramienną gwiazdą. Egipcjanie w tym czasie symbol ten jest związany z siedziby zmarłych.

Można również podziwiać trzy obraz płaskorzeźba z portretami Dżesera. Władca Egiptu przedstawiona podczas jego udziału w ceremoniach religijnych, głowa faraona wieńczy tradycyjnej korony.

Informacje dla turystów

Niektóre rozczarowaniem jest to stan, który obecnie mieści się piramidy Dżesera. Architekt udało się stworzyć solidną konstrukcję, dozhivshuyu do dnia dzisiejszego, ale pogoda i wandale działania kłopoty miał znaczący wpływ na jej wygląd. Nic dziwnego, że rząd dekret zakazujący bezpłatny wstęp do atrakcji. Obecnie trwają prace rekonstrukcyjne, więc zabytkiem jest stale otoczony rusztowaniami.

Teoretycznie, aby zobaczyć, co znajduje się wewnątrz piramidy Dżesera, być może. Będzie to wymagało zgody Służby Starożytności Egiptu, ale to zajmie bardzo dużo czasu. Zwiedzanie Sakkary jest dostępny codziennie, aby wjechać na terytorium nekropolii może wynosić od 8 do 16 godzin. Wyjątkiem są te dni, gdy kompleks jest zamknięty w celu zapewnienia warunków dla pracy archeologów. Dlatego przed wyjazdem należy wyjaśnić, czy Sakkarze dla turystów otwarty.

Jeśli masz zamiar zobaczyć dziecko własne oczy Imhotepa, nie możemy zapominać o warunkach pogodowych. Spędzić kilka godzin na słońcu bez bardzo trudno jest się schronić wewnątrz budynku możliwe.