195 Shares 3168 views

Francuski aktor i reżyser Richard Berry: biografia, kariera i dane osobowe

Richard Berry jest francuskim aktorem i reżyserem, który stał się sławny daleko poza jego rodzinnym krajem. Każdy, kto chce zapoznać się z jego biografią, kreatywnością i życiem osobistym, proponujemy przeczytać nasz artykuł.


Richard Berry: biografia, rodzina i dzieciństwo

Urodził się w 1950 (31 lipca) w głównym mieście Francji – Paryż. On ma algierskie korzenie. W jakiej rodzinie przyszedł przyszły artysta? Jego rodzice to biznesmeni. W pewnym momencie byli właścicielami butiku odzieżowego. Rodzina Berry nie mieszkała w Paryżu, ale na przedmieściach – okręgu Boulogne-Billancourt.

Od wczesnego dzieciństwa zaangażował się w muzykę, taniec i sport, a w wieku 16 lat poważnie zainteresował sztuką teatralną. Facet został przyjęty do trupy aktorów amatorskich. W krótkim czasie Richard studiował dzieła Pierre Corneille, Beaumarchais, Moliere, a także innych francuskich dramatów i komediografów.

Richard ma brata Filipa, który nie ma nic wspólnego ze światem kina. Jest rzeźbiarzem.

Edukacja:

W 1969 roku nasz bohater z pierwszej próby był w stanie wejść do Wyższego Państwowego Konserwatorium Dramatycznego (Paryż). Jego nauczycielami i mentorami byli Antoine Vite i Jean-Laurent Couchet.

W 1973 roku Richard zaczął występować na scenie teatru repertuarowego "Comedie Francaise". Stał się uczennicą-uczennicą, która jest w pełnym domu. W tej instytucji młody człowiek pracował do 1980 roku.

Richard Berry: filmografia

Jego debiut miał miejsce w 1974 roku. Richards grał w melodramat "Slap on the face". Ale to nie zdenerwowało młodego człowieka. W końcu miał okazję pracować na tej samej platformie z takimi francuskimi gwiazdami filmowymi, jak Annie Girardot i Isabelle Adjani.

W 1978 roku nasz bohater został uznany za główną rolę w włoskim filmie dramatycznym "Moja pierwsza miłość". Strzelanie dotyczyło również pięknego Ornella Muti.

W kolejnych latach Richard Berry ściśle współpracował z reżyserem Alexanderem Arkadim. Efektem ich wspólnej kreatywności były pojawienie się takich filmów jak "Wielki Karnawał", "Ostatni świt", "Dzień rozrachunku" i inne.

Poniżej wymieniono najciekawsze z jego pracy aktorskiej na lata 2006-2013:

  • Komedia "backup" (2006) – prawnik;
  • Francuska taśma "Zanuda" (2008) – Ralph Milan (jeden z głównych bohaterów);
  • Obraz kryminalny "Marquis" (2011) – Quentin;
  • Dramat francusko-luksemburski "Na progu zimy" (2013 r.) – Gerard.

Działalność reżyserska

W 2001 roku R. Berry zrealizował swój pierwszy film. Chodzi o komediowy melodramat "Sztuka uwodzenia". Kluczowe role w obrazie trafiły do Patrick Timsey i Cecil De France.

W 2003 roku przedstawił pracę drugiego reżysera. To była komedia, zwana "ja, cesarz". W tym filmie Richard umieścił najmłodszą córkę, Josephine.

Oba taśmy, kręcone przez Berry, mają komiczny ton. W pewnym momencie dyrektor chciał pracować w innym kierunku. Następnie stworzył psychologiczny thriller "Czarna skrzynka". Obraz został wydany w 2005 roku. W krótkim czasie było to postrzegane przez setki tysięcy ludzi. Biuro filmu przekroczyło 3 miliony dolarów.

W 2010 roku wyreżyserował bojowy "22 pociski: Nieśmiertelny".

Życie osobiste

Richard Berry kilka razy zawarł oficjalne małżeństwo. Jego pierwszą żoną była aktorka Catherine Igel. Ta kobieta w 1976 roku dała mu maleńką córkę. Dziecko nazywało się Colin.

W 1991 roku poślubił angielską aktorkę Jessica Ford. Wkrótce mieli wspólną córkę – Josephine. W styczniu tego roku dziewczyna obchodziło swoje 25 urodziny. Szła w ślady mama i tata, stając się profesjonalną aktorką.

Jego trzecią żoną była piosenkarka Jean Manson. A teraz reżyser jest żonaty z młodą aktorką Pascal Luange.

Ciekawe fakty

Oto kilka ciekawych rzeczy o Richard Berry:

  1. Jego główną pasją jest gra w szachy. Ta lekcja poświęca większość wolnego czasu.
  2. Przez wiele lat francuski aktor zajmuje się zbieraniem zegarków o różnych kształtach, kolorach i markach.
  3. Dom naszego bohatera znajduje się w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Paryża – Montmartre.
  4. Richar Berry, którego wysokość wynosi 175 cm, gra w koszykówkę w szkole.
  5. W 1992 roku zdobył nagrodę festiwalu filmowego w Montrealu (Kanada), po zdobyciu nominacji "Najlepszy Aktor" ("Little Prince").
  6. Czy jest autorem filmu akcji "22 kule: nieśmiertelny" (2010).

Podsumowując

Richard Berry wniósł nieoceniony wkład w rozwój kina w jego ukochanym kraju – we Francji. Jego filmy są mile widziane przez miliony ludzi na całym świecie. Żyjmy naszym bohaterom wielki sukces w działaniach i reżyserii!