438 Shares 7477 views

Dzheyms Fenimor Kuper, "Pathfinder": Podsumowanie i bohaterowie

W dzisiejszym nashtampovat światowej i nieciekawe seria powieści o charakterze coraz częściej wraca do klasycznych postaci i opowieści o nich: Dumas – „Trzej muszkieterowie”, Conan Doyle'a – „Sherlock Holmes”, Cooper – „Pathfinder”. Podsumowanie przygody pamiętać każde życie. To jest prawdziwe diamenty literackie. Po tym wszystkim, jak trudno jest równie interesujący napisać jakieś historie, zachowując styl i tematy, utrzymując czytelnika i zmusza go do powrotu do pierwszej serii powieści o szczegóły.


Kto wie Chingachgook

Jednym z niesamowitym cyklu opowieści o Indianie napisał Dzheyms Fenimor Kuper. „Pathfinder, lub nad brzegiem Ontario” – logiczną kontynuacją wcześniej opublikowanych powieści. Książka została wydana w 1940 roku i od razu podbił serca wielu czytelników, aby ponownie spotkać się ze swoimi ulubionymi postaciami. Ten dzielny myśliwy Nataniel Bampo i jego wierny przyjaciel Chingachgook czerwony – bohaterowie poprzednich dwóch książkach: „Deerslayer” i „Ostatni Mohikanin”.

Nauczyliśmy się, że ukochanego bohatera, który pisze Cooper Ranger. Bohaterami trzeciej powieści – młody i piękny Mabel Dunham, dzielny marynarz Charles Kep, nazywany „Słona woda”, młody i decydujący Dzhasper Uestern, który urzeka prostota i bezpośredniość. Ponadto, istnieją dwa nowe indyjski charakter: wojownik rozbijając strzałkę i jego młodą żonę Rosa czerwca.

Wspaniała przyroda – podstawa inspiracji

Powieść jest ustawiony w 1759 roku podczas brutalne i krwawe wojny z Indianami i Francuzami na brzegu jeziora Ontario. To gdzie żył i walczył Ranger; Opinie Cooper wielokrotnie słyszał o pięknem terytorium Indian. Zwłaszcza w młodym pisarzem, po rzucony studia na Yale University i rozpoczął służbę w marynarce wojennej, otrzymał jego pierwsza wizyta była w tych miejscach. Dlatego podczas tworzenia większości powieści jeziora scena stała się tłem dla jego opowieści.

O tym, co mówi Cooper? „Pathfinder”, podsumowanie, które, jak się wydaje, mogą być przekazywane w kilku słowach, to jest bardzo wszechstronny. Tak więc, w 1759 roku, kraj ten jest objęty krwawej wojny. Nie jest to walka na śmierć i życie indyjskich żołnierzy regularnej armii francuskiej. Ponieważ walka odbywa się głównie w lasach, podróże w nich jest bardzo niebezpieczne. Nawet kilka mil w głąb zarośli leśnych może kosztować życie dzielnego podróżnika.

Jak to wszystko się zaczęło

Jakie są przygody opisane w trzeciej powieści Coopera? „Pathfinder”, podsumowanie, które powinny zacząć się opowiedzieć co dziewiętnaście amerykański Mabel Dunham chce iść do jeziora Ontario, gdzie jest jej ojciec twierdza, ujawnia złożoność relacji między Brytyjczykami, Francuzami i Indianami. W trudnej i niebezpiecznej podróży kobieta, która towarzyszy wujka Charlesa – stary marynarz, który zyskał przydomek Indians „Słona woda”. Ale niezbadane drogi leśne, tak agentów Mabel i starego wilka morskiego jest indyjska para – Wojownik Tuscarora rozbijając wysięgnika i jego żona Róża czerwca, nazwany tak ze względu na jego piękno i delikatność. Przygotuj skład jedzie w podróż …

Spotkanie z dziurawca

Wkrótce młody myśliwy może zapach dymu z ogniska. Zamawiając satelity przestają rozbijając Strzałka uważnie wpatrując się w gęstych zaroślach. Po kilku minutach obserwacji, donosi, że na oddziale swoich rozważań. One sprowadzają się do tego, że ten rodzaj pożaru mogą się zapalić tylko białego człowieka. Indianie zrobić to inaczej i lepszą jakość pod względem maskowania dym. Po krótkiej rady wojskowej zdecydowano się wysłać ludzi do zbadania. Jednak Mabel przeciwstawia plan, mówiąc, że też chce wziąć bezpośredni udział w wycieczce. Kłóciliśmy długo i postanowiliśmy razem spotkać ewentualnego niebezpieczeństwa. To, co prowadzi nas do pierwszego spotkania z dawnych bohaterów F. Cooper. Ranger nie jest ukryty i nie kryje – on spokojnie oznajmia swoją obecność.

Ostrożnie wkradł do źródła dymu, podróżnicy zobaczyliśmy małą polanę, który służył jako miejsce do powstrzymując trzech mężczyzn – dwa białe i jeden czerwony człowieka. W celu uniknięcia niepotrzebnej agresji do znajomego Wyślij Mabel. Po tym wszystkim, nigdy nie dobrym chrześcijaninem strzelać na kobietę. Oczywiście, ludzie nie są uważane chwycić za broń. Indian z zaciekawieniem spojrzał na Mabel i spokojnie wrócił do swojego posiłku.

Ku dziewczynie stał mężczyzna około czterdziestki, który na pierwszy rzut oka jak dziewczyna. Pomimo faktu, że w snach ona nie reprezentują doskonały wojownik, człowiek ten miał taką przytłaczającą charyzmy i otwartości, więc osoba uczciwa i dobra, które od razu zdobył zaufanie Mabel. Od razu zapewnił dziewczynę w całkowitym bezpieczeństwie swoich zamiarach i przedstawił się – Ziele dziurawca (tak, choć i nazywa swoją trylogię Fenimor Kuper „Ranger …”).

Na prośbę ojca

Widząc zdziwienie młodej osoby, Deerslayer wyjaśnił, że nadano mu pseudonim Indian pod kątem ich zdolności do rozpoznania przez tajne znaki natury. Ale Mabel był zaskoczony w ogóle dziwne imię tej osoby. Pamiętała list ojca, który miał krótko przed podróżą. To doświadczony sierżant wspomniano był człowiekiem z pseudonimu, który na jego prośbę, musiał towarzyszyć niebezpieczne lasy dziewczynki. I to spotkanie miało miejsce.

Dziurawiec, tymczasem wprowadził swoich towarzyszy, były szef indyjskiego Chingachgook przydomek Wielki Wąż i utalentowany żeglarz Dzhasper Uestern. Niewielki oddział Mabel znacznie zwiększona przez trzech doświadczonych wojowników, udał się na jego drodze.

niebezpieczna droga

Malowniczo opisał to wspaniała przygoda Cooper. „Pathfinder”, krótka opowieść o których zmieścić w jednym zdaniu, pełen wszelkiego rodzaju niespodzianek. Nie raz, nie dwa Mabel i jego towarzysze zostali ryzykując swoje życie. Przeszli przez niebezpieczną rzekę, nierząd zarośla leśne, unikając przebiegły pułapkę zastawioną przez Indian. I wreszcie, twarzą w twarz z wojowniczego American Indian plemienia – Irokezów.

Ale zawsze na ratunek oczywiście przyjdę Nataniel Bampo. To jest jak w świecie nazwano dziurawiec. Dzięki jego odwadze i determinacji, wiedzy o okolicy z przyjaciółmi Mabel mogła dostać się do angielskiej fortu nad jeziorem Ontario.

Roman – odbiciem rzeczywistości

Jednak po przybyciu na zamku, nasze podróżnych dostać się do jeszcze większych nieszczęść. Jak w przypadku wszystkich zdalnych instalacji wojskowych, które nie mają częsty kontakt ze światem zewnętrznym, twierdzę, a raczej jego garnizon był narażony kłótni i braku widoczności dyscypliny. Wiedział F. Cooper: „Pathfinder” opowiada historię zjawiska bynajmniej nie rzadkie, a wynikające z braku personelu.

To w takim gąszczu pasji i zadowolony Mabel i jej towarzyszy. Dosłownie od pierwszych godzin pobytu w twierdzy Mabel odrywania jej dowódcy kapitana podejrzewa zdrady Zachodu, oskarżając go o szpiegostwo. Stary sierżant Dunham początkowo wątpił w prawdziwość słów swojego szefa, jednak stopniowo zmienia opinie, z troski o uczciwy marynarki z podejrzliwością.

Ponadto, jest on obsesję na pomysł, aby dać jej jedyną córkę do poślubienia Natty Bumppo. Według niego, ta osoba będzie w stanie dokonać szczęścia Mabel. Tymczasem ona nie ma pojęcia o planach ojca. Sierżant silnie inspiruje Deerslayer myślał, że Mabel żywi jakieś tajne i czystych uczuć wobec niego. stern reaguje początkowo sceptyczne Dziurawiec starej uwag przyjaciela. Jego życie było kilka Femme Fatales, po spotkaniu z którego Bumpo dali sobie ślub nie pozwalają już jego serce się zakochać.

Ranger i kobiety

Skomplikowane relacje z kobietami dziurawca opisane w pierwszych powieściach Coopera. Ranger, podsumowanie historii miłosnych, które mogą być przekazywane przez słowo „niefortunne”, woli pozostać wolny i nie związany małżeństwem. W poprzednich opowiadań mówimy o przywiązaniu do niej Dzhudit Harter – Floating córkę Toma; a młody Alice Monroe, którzy mieli również nieostrożność do zapalnie emocji żelaza Deerslayer. Wtedy Nataniel wstał. Na szczęście ja wolę kobietom wolnego życia w naturze z wiernymi przyjaciółmi.

Ale czy wpływ Dunhema była bardzo poważna, albo po prostu zmęczony samotnością, dziurawiec, w końcu zakochuje się w Mabel. Odwaga i ważenie jego imponujące, pomyślał szanse oferuje młodą damę w swoich uczuciach i oferuje jej dłoń i serce. Zastrzeżenie Mabel była poważnym ciosem dla ego czterdziestu myśliwego. Dokładnie pomyślany love story Dzheyms Kuper. Ranger był ogromnie zaskoczony, gdy Mabel miłość była szczera życzliwość.

Francuzi nie śpi

Tymczasem w twierdzy zacząć podejmować bardzo złe rzeczy. Uderzające Arrow, jeden indyjski, który towarzyszył Mabel do ojca, odwrócił starego francuskiego szpiega. Jego zadaniem było przeniknąć na terytorium twierdzy i obserwacji sprawozdanie dotyczące liczby i mocy jego garnizonu do ich właścicieli.

Z jednej strony, to ekspozycja usunięte podejrzenia z Zachodniej kapitana. Ale z drugiej strony – mieszkańcy twierdzy sobie sprawę, że wróg nie śpi i jest gotowy do ataku. Wkrótce zamek przeszedł potężny atak sprzymierzonych wojsk francuskich, która została odparta dzięki odwadze dziurawca i jego satelitów.

Obietnica ojca

Niestety, walka była ostatnią dla starego Sgt Dunhema, został śmiertelnie ranny. Umieranie w ręce jego córki, bierze swoją obietnicę – tylko poślubić Natty Bumppo. Załamany Mabel śluby spełnić ostatnie życzenia starego wojownika. Dziurawiec z radością odbiera zgody dziewczynę za żonę. Stopniowo staje się świadomość, że Mabel robi wewnętrznie. Nauki o przysiędze, Nathaniel uwalnia młoda dama z niej. Wszakże on wolny myśliwy, a każdy przejaw niewoli nie do przyjęcia dla niego.

Ponadto Ranger widział te spojrzenia wymieniane między kapitanem a młodym Zachodniej Mabel. To ostatecznie przekonało myśliwego w poprawności jego działania. Już ona jest żoną kapitana, Mabel doświadczać łagodnego smutku. Zdaje sobie sprawę, że dziurawiec naprawdę ją kochał, ale ze względu na jego przyzwoitości nie starają się z nią spotkać.