589 Shares 6706 views

Pomnik księcia Włodzimierza w Kijowie symbolizuje chrzest Rusi

Pomnik księcia Włodzimierza w Kijowie znajduje się na wzgórzu o tej samej nazwie i jest najstarszym i najbardziej znanym. Przed otwarciem pomnika w 1853 roku, znajduje się klasztor św Michała, gdzie starożytna tradycja dzieje konwersji na chrześcijaństwo mieszkańców Kijowa. W tych dniach, obszar ten został nazwany „Hill Michaela”.

Warunkiem pomnika

Ze szkoły, wszyscy wiemy, że chrzest Rusi odbyła się w 988. To z historyków wzgórza Michalskiej i połączyć to wydarzenie. Dlatego początkowo, aby oddać hołd przeszłości, tu chciał zbudować małą kaplicę. Ale w 1843 roku, w tym czasie znane rzeźbiarza Demut-Malinowski zasugerował, że Mikołaj II utrwalają i wznieść pomnik księcia Włodzimierza w Kijowie. Ale Kościół uznał za niesłusznie umieścić gorliwy bojownika przeciwko kultowi bogów pogańskich idol figurę. Jednak rosyjski car może jeszcze negocjować z metropolity kijowskiego i zaproponował alternatywne rozwiązanie problemu. Równolegle z budową pomnika rozpoczyna r katedrę.

Opis przedmiotu

Dziesięć lat po proponując pomnikiem księcia Włodzimierza w Kijowie zostało otwarte. Jej oficjalna prezentacja odbyła dni jesienią 1853 roku. Autorzy są architekt P. Klodt, który pracował bezpośrednio na posągu, rzeźbiarza Demut-Malinowskiego, który dokonał płaskorzeźby i A. Ton, ucieleśnione w kamiennym cokole na posągu.

Pomnik księcia Włodzimierza w Kijowie jest wykonany z brązu. Ale był tak potężny, że cokół z cegły wzmocnić oblegany płyt odlewanych. Oni nawet chciał malować, ale wyglądało to trochę przygnębiające.

Święty książę jest przedstawiony w majestatycznym ułożenia w płaszcz macha na wietrze. W jednej ręce zaciśnięty krzyż, inny trzyma Vladimir książęcą czapkę. Całkowita wysokość pomnika księcia Włodzimierza w Kijowie wynosi 20,4 metrów. Spośród nich aż 16 metrów zajmuje cokół zbudowany trzymać ważkie postać Księcia 4,4 m wysokości.

starożytny symbol Kijowa

Każdego roku podczas świąt chrześcijańskich, w pobliżu pomnika księcia Włodzimierza służyć jako modlitwę. zawsze obecny na ceremonii nie tylko duchownych, zainteresowanych obywateli, ale także administracja miasta.

W 2013 roku, w 160. rocznicę otwarcia pomnika w Kijowie zebrane duchowieństwo z różnych diecezji, nie tylko na Ukrainie, ale także Rosja. Wraz z tym wydarzeniem, zdecydowano się wyróżnić jako Nicholas Most Łańcuchowy, co prowadzi do pomnika.

Jego historia jest wyjątkowa. Pomimo faktu, że most został wysadzony dwukrotnie w czasach sowieckich, gdy ateizm kołysać ani pomnik Włodzimierza, nie droga do niego nie jest naruszona przez rzekę.

ekscesy czas

Podczas panowania bolszewików zniszczył wiele miejsc kultu religijnego i sanktuaria. Ale pomnik księcia Włodzimierza, nadal nie odważył się dotknąć. Mówi się, że nie wierzy w Boga ludzi rzekomo obawiali się odwetu, który zapobiega starożytną legendę. Dlatego też uważa się, że potężny cokół jest zainstalowany z ukrytych motywów. Służy do utrzymania szybkiego podziemnych źródeł. Dlatego też, jeśli pomnik wysadzić, jak wielu innych, setki metrów sześciennych wody razolyutsya całym hrabstwie.

Aby docenić moc, który ma pomnik księcia Włodzimierza w Kijowie, zdjęcia może nie wystarczyć. Jednak, aby cieszyć się wspaniałość i piękno stworzenia jest to możliwe. Książę jest przedstawiany z głową odkrytą, ponieważ, według autorów, to sprawia, że sakrament chrztu. Ale mimo święta podstawowym, pomnik nadal niezadowolenie wśród niektórych kategorii osób.

Brzydki Nowoczesny sensacja

To nie jest pierwszy raz, święte miejsce narażone na chuligański atak. W Kijowie, wylewa farbę na pomnik księcia Włodzimierza, a po tym fakcie przyniósł sprawę karną. Pierwszy odkrył doskonały akt osób biorących udział w stojący nad Dnieprem, gdy przyszli do kultu rzeźby.

Przerażająca fakt przypisać fakt, że Ukraina rozpoczął głosowanie za najwybitniejszego ukraińskiego z przeszłości. W pierwszej kolejności przez szeroki margines Księcia Włodzimierza. Za nim jest Bandera. Pewnie dlatego miejscowi nacjonaliści ukraińscy uważany jest obrazą.

I choć w Kijowie zbezcześcili pomnik księcia Włodzimierza w odwecie za pominięciem wspólnika nazistów, wielu nawet zadowolony z takiego obrotu sprawy. Ale zapominają, że nawet w czasach księcia ma czegoś takiego jak Ukraina nie istnieje.

Kilka faktów na temat pomnika św Włodzimierza

Pomnik księcia – jeden z dwóch, którzy pozostali na Ukrainie po ekscesach ruchu rewolucyjnego, który zdobył miasto w 1917 roku. Kolejnym zabytkiem, który jest również szczęście należeć do Bohdana Chmielnickiego.

Nie tylko bolszewicy wierzyli w legendę o murowane pod cokole silnych sprężyn. Naziści w czasie okupacji i nie śmiał dotknąć postument, na którym pomnik świętego, obawiając się ewentualnej kary.

Na zlecenie Vladimir wygrawerowanymi literami skrót od „St. Vladimir”. Ale widocznie, błąd wystąpił fabryka, a litery unmirrored. Jednak są one tak małe, a wysokość pomnika jest imponująca, że taki incydent jest niezauważalne dla zwykłych użytkowników.

Ukraińskie Muzeum Historii jest reprezentowany przez zmniejszoną kopią pomnika, projekt, który został również udostępniony na dworze Mikołaja I. Z powodu swojego wojowniczego króla rodzaju nie dał zgody na instalację takiego obiektu. Jednak struktura obiecuje być bardziej spektakularne, jednak mały posąg skonfigurowany do wyświetlania w gablocie muzeum.