403 Shares 9041 views

Friedland Gate: historia adres. Kaliningrad Muzeum

Rosyjski Kaliningrad – miasto z ciekawą historią. Aż do 1946 roku był nazywany Konigsberg i było jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych i edukacyjnych w Niemczech.

Niestety, w czasie walk II wojny światowej wielu z najważniejszych architektonicznych miasta zostały bezpowrotnie utracone. Jednak nawet niewiele pozostało z dużym zainteresowaniem miłośników starożytności.

Wśród najbardziej interesujące są turobektov Kaliningrad Friedland Gate. Przez kilka lat, ten budynek jest muzeum, które jest poświęcone historii przedwojennego miasta.

Bramy Królewca

Pierwsza brama w mieście zbudowany w XIII wieku. Po 4 wieków prowadzono prace nad budową pierwszego umocnień Rampart. Składa się z 8 do bramy. Ponieważ wszystkie te budynki zostały wykonane z drewna, 200 lat później, są bardzo zużyte, a król pruski Fridrih Vilgelm Czwarta postanowił zbudować drugi umocnień wałem. Nadzorca wyznaczony architekta Ernsta von Lyudviga Aster, którzy postanowili stworzyć kompleks budynków w stylu angielskiego neogotyku. Początkowo zbudowana brama stała się królewski, zakładka, która odbyła się w 1843 roku, a 10 lat później miasto zostało ozdobione sześcioma innej podobnej strukturze: Sackheim, Rossgartenskimi, Shtayndammskimi, Traghaymskimi, Ausfalskimi i Hollanderbaumskimi. Ostatnim punktem budowy, przedłużające się prawie 19 lat był montaż 2 nowych bram Double Arch design: Friedland i Brandenburgii. Pierwszy z nich ma swoją nazwę w pamięci więcej zabytkowych budynków. Znajdował się na drodze łączącej miasto Königsberg i Friedland, który jest obecnie znany jako prawdińskim. Dzięki nim jechał wagony z przepisami wsiach położonych na południowy-wschód od współczesnego Kaliningradzie.

Friedland Gate: budowa historia w XX wieku

Drugi wał wzmocnienia bardzo krótki czas spełniane funkcje obronne. Na początku XX wieku, stało się jasne, że nie były one w stanie chronić miasto z nowych broni, które pojawiły się od czasu ich budowy. W 1910 roku, system umocnień wojskowych zostały usunięte i zniszczone Traghaymskie, Shtayndammskie i Hollanderbaumskie bramę. Trzy bardziej takie struktury stracił nasypów, zaawansowane fortyfikacje i kazamaty. Bez przebudowy było tylko Rossgartenskie i Friedland Gate. Jednakże, drogi były przeprowadzane w obejściu. W tym samym czasie budowy ma nową cechę: stały formułowanie dostępu pieszych na wspaniały krajobraz Zuid-parku.

W okresie sowieckim w historii otworów bramowych Kaliningrad zawartymi, a one umieszczane składów budowlanych. Na początku lat 1990, kiedy czyszczenie rowów twierdza wodna w parku znaleziono dużą liczbę artykułów gospodarstwa domowego z początku XX wieku. Składania do mieszkańców miasta i turystów otwarto wystawę znalezisk przy ulicy Dzierżyńskiego, 30. Ponadto, w tych latach bramy i zagospodarowany Zuid-Park stał się częścią programu wycieczki do niemieckiej grupy pochodzące z ich historycznej ojczyzny.

Opis budynków

Podobnie jak inne bramy Królewca, Friedland zostały zbudowane w stylu neogotyckim, która odzwierciedla cechy charakterystyczne dla czasów angielski architektura Tudorów. Autor projektu jest nieznany, ale naukowcy uważają, że najprawdopodobniej jest to Friedrich Shtyuler.

Na części starego miasta Friedland brama elewacji jest podzielony na 6 części z pięciu przyporami. Wskazywali oni elewację z ozdobnymi wieżyczkami i wystawać powyżej dekoracyjną attyką z blankami. Wszystkie podjazdy, drzwi i okna są zdobione portale i są wykonane w postaci łuków lancet.

Friedland bramy w centralnej części ma dwa kierunki szerokości 4,39 m oraz 4,24 m wysokości konstrukcji krawędzie kazamaty są rozmieszczone, jak i na zewnątrz -. Guardhouse. Brama fasada ozdobiona jest siatką. Jest to wzór diament z cegieł o różnych kolorach.

Rzeźby na fasadzie

Friedland Gate (Kaliningrad) zostały ozdobione rzeźbą Friedricha von Zollern, który był jednym z najbardziej znanych Wielkiej prowincjonalnego dowódcy zakonu krzyżackiego. Niestety, oryginał zaginął w czasie walk w II wojnie światowej. Kolejna rzeźba rycerza – Siegfried von Feuchtwangen, Wielki Mistrz, który założył Bliski zamek w Malborku, – znajduje się na zewnętrznej stronie bramy. Jego autorem jest rzeźbiarz Vilgelm Lyudvig Shtyurmer. pracować, aby przywrócić te pomniki i dziś odbyły się w 2005 i 2008 roku, tak jak poprzednio, ma swoje miejsce i są jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w Kaliningradzie.

Muzeum „Friedland brama”

Ta kulturalna instytucja jego wygląd jest zobowiązany do dwóch entuzjastów – Alexander G. Novikov Avetisyants Ella Pietrowna. udało im się włączyć małą wystawę w nowoczesnym muzeum, gdzie aktywna praca kulturalno-oświatowa.

W 2007 roku został uznany za jednego z 3 najlepszych projektów realizowanych w latach 2007-2008. Ponadto instytucja została uznana za zwycięzcę All-rosyjskiej konkurencji muzeów w kategorii technicznej.

ekspozycja

Pierwsza wystawa jest nazywany „murem miasto”. Odwiedzający będą mogli zrobić krótką wycieczkę za pośrednictwem stron historii Królewca oglądając film 6 minut i znajomość stoiska informacyjne. Potem zapraszamy do wielkiej sali, która mieści drugą część wystawy, a odbyła się wirtualny spacer przez przedwojennego miasta. Zaczyna się prawdziwy bruschatoy drogi, która została zachowana w bramie, przekształcając wirtualny, stworzony przez wystające zagruntowane otwory. Trzy projektory tworzyć złudzenie optyczne, przesuwa granice świata realnego i „czyszczenie” ściany. Jeszcze większa dokładność, co dzieje się dołączyć efekty dźwiękowe: Wózki trzeszczenia, dzieci śmiejąc się i patrząc zaskoczony kobiece obcasy. Zgodnie z tymi dźwiękami sightseers przeniesionych do Królewca pod koniec XIX – początku XX wieku, znany jako miasta-ogrodu, a „niemieckiej Atlantis”.

Wycieczka wirtualna

Pokaz światło i dźwięk trwa dokładnie jedną godzinę. W tym czasie uczestnicy wycieczki z przewodnikiem po zabytkowym centrum Królewca, który, niestety, w prawdziwym życiu nie ma nic. Tam „drop” w gablotach kawiarni, sklepów i aptek, jak również świadkami mosty przez Stare pergoli. Po zakończeniu wirtualną, turyści znajdą się w prawdziwym parku, który był położony na początku XX wieku na miejscu dawnych fortyfikacji, i cieszyć się naturalnym pięknem regionu kaliningradzkiego.

"Echo of War" ekspozycji

W muzeum „Friedland brama”, zwiedzający mogą przeżyć dreszczyk będąc w sali stylizowanej schron podczas II wojny światowej. Tam rozmieszczone wystawę audio-wideo "Echo of War". Wyróżnia się nowoczesnym podejściem i aktywnego wykorzystania światła, dźwięku i efektów optycznych dzięki zastosowaniu najnowszych technologii.

„Sala Rycerska”

Jak już wspomniano, Friedland Gate (adres: Dzierżyński, 30) zostały ozdobione symbolami Zakonu Krzyżackiego. Ponadto, są one posągi swych wybitnych przedstawicieli zostały ustalone. To nie przypadek, że dzisiaj w muzeum ekspozycja poświęcona Krzyżacy, która przedstawia rekonstrukcję broni i zbroi, produkowane według starych technologii.

Cywilizacja i kanalizacja

W tym czasie pruski miasto Koenigsberg została uznana za jedną z najbardziej komfortowych miast w Niemczech i regionie Morza Bałtyckiego. Scentralizowany system kanalizacji pojawił się znacznie wcześniej niż w większości miast Imperium Rosyjskiego. W muzeum działa w Friedland bramę, goście są zaproszeni do obejrzenia wystawy poświęconej tym ważnym składnikiem nowoczesnych mediów. Opowiada historię starej kanalizacji, utworzony w połowie trzeciego tysiąclecia pne. e. w mieście Mohendżo Daro, znajduje się w Pakistanie, na kanalizacji w starożytnym Rzymie, a także sposobów wodnej średniowiecznej Europy i Rosji. Turyści będą także uczyć się ciekawych informacji na temat Światowej Organizacji toaletowy, a ogłoszona 19 listopada Międzynarodowy Dzień toalety.

„Z wiarą w sercu”

W muzeum „Friedland gate” (adres patrz. Wyżej) wystawa o tej samej nazwie jest dedykowany do pierwszych osadników przybyłych w zniszczonym brytyjskim lotnictwie i wojsko szturm na Czerwony Kaliningrad z całego Związku Radzieckiego zaraz po wojnie. Odwiedzający muzeum będą pokazane jak zobaczyć ludzi, którzy przyjeżdżają do miasta zbadać nieznanym terytorium, jak również niektóre pamiątki rodzinne Przywieźli ze sobą. Ponadto, będą one zobaczyć prace artysty R. Borisovas i odbioru obiektów wykorzystywanych do kultu, który składa się z krzyży i ikon harmonijkowych.

Kaliningrad Muzeum

W mieście znajduje się wiele innych ciekawych obiektów, które będą zainteresowani odwiedzeniem turystów. Należą galerię sztuki „Forte n = 5”, zbiór bursztynu i wyrobów wykonanych z tego materiału i innych. W rzeczywistości, wiele z nich znajduje się w dawnych fortyfikacji. Na przykład, Centrum Sztuki Współczesnej znalazła schronienie w wieży z baraków „Crown Prince”, zbudowany w XIX wieku.

Teraz już wiesz, gdzie Friedland Gate. Kaliningrad – miasto o bogatej historii i wielu atrakcji. Z jego wizyty jest z pewnością warto odwiedzić przy ulicy Dzierżyńskiego, 30, odwiedzić muzeum poświęcone starym Królewca.