447 Shares 6050 views

Jak i co zrobić, skrobak śniegu z rękami?

Pomimo wszystkich rozmów na temat globalnego ocieplenia, zima w większej części kraju nadal być trudne, więc rzadkością, kiedy ciężki śnieg utrudnia ruchu kołowego, a nawet ruch przechodniów na ulicach i terenach stoczni. Jest to szczególnie istotne problem dla właścicieli domków i kamienic, ponieważ mają one polegać na własnych siłach. Oczywiście, można kupić mini-Maszyna do usuwania śniegu, ale to nie każdy może sobie pozwolić. Ponadto, jego użycie jest czasami trudne, jeśli nie niemożliwe, więc skrobak do śniegu pozostaje popularnym narzędziem.

Jak wybrać

Obecnie w sklepach można znaleźć wiele skrobaki do czyszczenia chodników, dziedzińców i kroki. Pochodzą one w mechaniczne i ręczne. Jeśli nie są gotowi wydać więcej, będziesz musiał kupić ręczną skrobaczki. Jest często nazywany styl popychacz lub skrobak angielski, podkreślając Głównym celem tego produktu – Push i złom. Niezależnie od tego, czy jest to sklep z artykułami lub postanowił jak zrobić skrobak śniegu z rękami, to musi być:

 • łatwe;
 • trwały;
 • o komfortową antypoślizgową przyczepność z materiału o słabej przewodności cieplnej, co zapobiega zamarzaniu rąk ludzkich, wytwarzając czysty.

Z powyższego jasno wynika, że przy wyborze skrobaczki do śniegu, lepiej jest, aby zwrócić uwagę na opcje z tworzywa sztucznego lub aluminium, ponieważ są one mocne i jednocześnie łatwe. W tym przypadku, kto będzie zaangażowany w czyszczenia, mniej zmęczony, a prawdopodobieństwo, że urządzenie się zepsuje, zostanie zredukowana do zera. Ponadto pożądane jest, aby uchwyt być powleczone gumą, aby zapobiec poślizgowi dłoni i wysokość instrumentu odzwierciedla wzrostu osoby, która będzie go używać, ponieważ pracy w zgiętej pozycji, nie jest szczególnie wygodne.

Zgarniający śnieg z rękami (typ lopatnogo)

Wszystkie powyższe w odniesieniu do wyboru takich urządzeń w sklepie i odnosi się do self-made narzędzi do czyszczenia stoczni lub chodnik. Najprostszym sposobem, aby ręcznie skrobaczki, łopata-podobne. Za to, że można stosować zwykłe wielkości blachy aluminiowej 40-50 cm, zagina się na górnej krawędzi tak, aby utworzyć wysokość obrzeża 4-5 cm. Można również składać i boczną ścianę, a uchwyt do ramki, która jest w taczce ogrodowego.

drewniany skrobak

Do wytwarzania skrobak śniegu ręce deskami deski sosnowe wymiarach 210x23x2,5 cm będą wymagały grabie również z tego samego materiału o długości 280, szerokość – 8, a grubość. – 2,5 cm Ponadto jest konieczne stosowanie arkusza ocynkowanej żelaza o wymiarach 73 70 cm.

Zamiast szyny jako uchwyt do zamontowania skrobaczki i okrągłe cięcie starych łopaty. Ponadto szerokość i długość skrobaka mogą różnić się od tych, biorąc pod uwagę fakt, że urządzenie musi przejść swobodnie przez bramę.

Dno zgarniający wykonany z blachy żelaznej, która jest przymocowana za pomocą śrub lub wkrętów półki odcinane od płyt. Takie narzędzie jest przydatne na wiosnę, ponieważ dodając koła wózka oraz wzmocnienie dolne listwy drewniane, można przekształcić go w taczce do łatwego usuwania trocin i gruzu. Na tej samej osi kół powinny być umieszczone pomiędzy dwiema płytami i zabezpieczyć płytki 2 ścian bocznych metalowych.

Skrobak na kółkach

Roll jest zawsze łatwiej niż do oporu. Zdając sobie sprawę z tego, nasi przodkowie wynalazł koło. Mogą być również stosowane w celu ułatwienia procesu odśnieżania za pomocą skrobaczki do ręki. Do produkcji takich urządzeń będzie potrzebować zmodernizowane z tworzywa sztucznego lub z aluminium rurki o średnicy 27 cm, z którego jest wycięty sektor o długości części bocznych mniej niż 2-3 cm na obwodzie przekroju. Rezultatem jest kawałek, który będzie używany jako ostrza. Jeśli chodzi o ramy, warto stworzyć mu starą buggy, które z pewnością będą znajdować się w każdym domu, gdzie nie doshkolyata lub studenci. Potrzebny będzie również dostać starych rur wodociągowych. Następnie musimy wykonać następujące operacje:

 • ustalić w rurach z jednej strony z osią koła szczelina, a z drugiej – do ostrza spawać je;
 • z częściami metalowymi , aby uszy do mocowania w szafie;
 • zrobić górną stojaków 3 otworami, aby móc kontrolować wysokość uchwytu;
 • Jeśli zamierza się użyć takiego domowej zgarniacza do usuwania śniegu na chodniku, może być dołączony do dolnej krawędzi taśmy przenośnika tarczy ochronnej;
 • farby skrobak do ochrony metalu przed korozją i dać gotowego dokumentu prezencji.

Ten produkt będzie doskonały asystent, ponieważ jest łatwy w obsłudze i nie uszkodzić nawierzchni. Ponadto, może być regulowany na wysokość, w celu dostosowania do użytkownika.

Homemade zgarniający śnieg na biegaczy: to zajmie

Koła – to nie tylko okazja, aby ułatwić przebieg skrobak. To będzie łatwe do przenoszenia, jeśli ustawić tarczę na płozach.

Do produkcji takich przydatnych narzędzi będzie potrzebował:

 • metalu, korzystnie aluminium rozmiar arkusza 800 na 1500 mm;
 • Cienka rura z uchwytem;
 • Kąt dwa metalowe, każdy o długości 1 m, które odgrywają rolę prowadnic.

Jak sprawić, by skrobak na płozach

Aby skrobaczki, swobodnie przesuwając na śniegu, konieczne jest:

 • zaginać końce elementów metalowych;
 • przymocować uchwyt do nich w odległości 25-35 mm od przedniej szyny;
 • cofa się o 2 mm, w przedniej części regału zamontować 2 szpilki;
 • naprawić skrobaczki;
 • ustalić górną część ostrza, za pomocą zacisku, aby ułatwić zarządzanie wysokość urządzenia.

Jeśli zgarniacz do śniegu, zdjęcie jest schemat przedstawiony poniżej, ma na celu zapewnienie, i może trzeba być transportowany samochodem, skrobak można składany.

Wersja z napędem

Czyszczenie podwórko i ulicę w zimie jest łatwiejsze, jeśli uczynić skrobaczki do śniegu z rękami na bazie ciągnika spaceru. To nie musi wywierać zbyt wiele wysiłku, ponieważ wystarczy, aby zamocować zderzak śnieg tkanina wykonana, na przykład, z giętej stali nierdzewnej. Można również użyć gotowego ostrza. Można również ustawić ostrze do odśnieżania na rowerze, zabezpieczając go poniżej kierownicy.

Skrobak łopata ze sklejki

Jeśli zgarniacz jest pilnie potrzebne i zostaną wykorzystane tylko jeden sezon, takie narzędzie może być wykonana w ciągu kilku godzin. Szybko dokonać skrobak śniegu z rękami, pusty arkusz o grubości wielkości sklejki 50 do 50 cm, którego powierzchnia powinna być poddane impregnacji vlagoottalkivayuschey i krawędź – epoksydową. Po obu stronach powinna być wykończona aluminium, aby zapewnić łatwość przesuwne. W odniesieniu do obróbki, jest konieczne, aby kilka krótszych niż konwencjonalne łopaty od krawędzi, który był dołączony do skrobaka, wymagana do cięcia pod kątem 45 stopni. Aby uzyskać wiarygodne skrobaczki, to dwa miejsca do wiercenia otworów 6 mm i umieścić śruby i nakrętki. Dalsze łodyg należy zabezpieczyć drewnianych listew, aby zwiększyć kąt mocowania.

Teraz wiesz kilka sposobów wytwarzania skrobak śniegu i zimy będą mogli spotkać się czołowo.