465 Shares 1232 views

Tynkowanie ścian własnymi rękami. Podstawy napraw

Plaster – pokryte piękne, praktyczne, a co najważniejsze, stabilna. Świadczą na korzyść tego ostatniego punktu mogłaby piramid w Egipcie. Wszakże ich ściany otynkowane zachowane dla trzeciego tysiąclecia.


Prace wykończeniowe na tej technologii jest przeprowadzana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. W pierwszym przypadku tynk dekoracyjny jest szeroko stosowany następnie „na fakturze.” Aby zakończyć zewnętrzne ściany budynku rozwiązania są często stosowane bez pigmentów na bazie gipsu, wapna i cementu.

Zazwyczaj ta pozycja jest jednym z najdroższych w oszacowaniu robót budowlanych, więc ściany gipsowe własnymi rękami – to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Przygotowanie powierzchni do stosowania powłok dekoracyjnych

Głównym zadaniem tego etapu – w celu zapewnienia trwałej przyczepności pomiędzy roztworem a podstawą. W tym celu, powierzchnia przeznaczona do tynkowania, oczyszczona z jakichkolwiek zanieczyszczeń, aby wycięcie, zwilżony wodą za pomocą pędzla lub sprayu.

Należy zauważyć, że ściany gipsowe własnymi rękami praca nie jest tylko czasochłonne, ale również bardzo brudne. Powierzchnia ściany konieczne wcześniej do czyszczenia metalowych szczotek, a następnie obmesti miotły.

Szwy, jeśli są one osadzone „wylewać”, aby wybrać dłuta 1,5 cm głębokości.
Podczas pracy z żużlowym największy efekt można osiągnąć, jeżeli warstwa tynku położono na siatce z cienkiego drutu. W tym celu, ściany są napędzane paznokcie i ich kapeluszy pleciony całą powierzchnię.

Narzędzia do produkcji utworów

Jeśli zdecydujesz, że tynku ściany własnymi rękami hobby nie jest zbyt uciążliwe, a to jest możliwe, że nadszedł czas, aby przejść do sklepu, do produkcji narzędzi.
Będziesz potrzebował kielnia, tynkarzy pacy, jest również tzw. To małe ostrze z rączką, którą mieszano za pomocą, rzut i wygładza gipsu.

Skrobak – mała łopatka w kształcie trapezu, przeznaczone do czyszczenia powierzchni, a następnie stosując kit.

Zubchatki, Trojan Women, języka lub shkarpel, wszystkie odmiany tych samych narzędzi – dłuta. Do przygotowania powierzchni (nadsechek aplikacji), a także formowania teksturowanej warstwy dekoracyjnej.

Otrezovka – blade, nieco przypominający nóż z szerokim ostrzem. Ona uszczelniona pęknięcia w tynku.

Narzędzia takie jak sokoła, typowo tarce i poluterok łatwiej tworzyć własne z odpowiedniej długości desek, listew i belek. Tym bardziej, że to dobry mistrz w domu zawsze ma coś podobnego.

Sokol – kwadratowy kawałek sklejki o boku 40 cm, do spodu którego jest dołączony uchwyt. Te rzeczy proste urządzenie przeznaczone do gospodarstwa małe rozwiązanie porcjach.

Tarka lub poluterok – różne wielkości deski do krojenia, która nadpisuje powierzchnię. Dla wygody, są one również wyposażone w uchwyty. Tarka ma wymiary 13 o 20 cm, o grubości 2 cm, poluterok – od 10 do 60 cm.

materiały

Dla prac wykończeniowych, trzeba będzie do ścian gipsowych, tynków, wapna i cementu. Te ostatnie są spoiwa, a to dzięki nim jest hartowanie roztworu.

Pracować bardziej odpowiedniego wapna hydratyzowanego. W naszych sklepach jest oferowany jako „wapno” ciasta. Oczywiście, można gotować go na własną rękę. Należy jednak mieć na uwadze, że proces jest zakończony gaszenia odbywa się od 14 do 30 dni. Niedoświetlony materiału zepsuje Ci wszystkich prac, ponieważ na ścianie w końcu oczywiste obrzęk, wstrząsami i pęknięć.

Teraz trochę o tym, jaki rodzaj cementu jest bardziej nadaje się do tynkowania ścian. Specjaliści, że w tym przypadku zwłaszcza cementu żużlowego (zawierający związki siarki nie większej niż 2%) i cementu portlandzkiego (szczególnie zaznaczyć 300).

Najlepiej nadaje się piasek rzeczny, przesianej wstępnie przez drobne sito.
Barwa końcowego gipsu dają barwniki (barwniki suche). Powszechnie stosowane ochry, Minia żelaza, grafit, mieszaniny na bazie sadzy. Głównym wymogiem – odporność na promieniowanie UV i nietoksyczne.

Dekorowanie ścian tynkiem

Powlekanie odbywa się w trzech etapach: zarysowania płaszcza, startera kryjącą. Pierwsza warstwa składa się z roztworu, a maksymalna prędkość utwardzania podejmowania gleby słabsze stężonego roztworu najrzadziej używanych do końca płaszcza.

W dwóch pierwszych przypadkach, roztwór filtruje się przez sito z siatki o trehmillimetrovymi warstwy poslednegot – dwa razy mniejszy, to znaczy w jednym i pół milimetra.

Proste ściany gipsowe własnymi rękami – praca nie jest zbyt skomplikowane, ale wymaga pewnej zręczności. Jak jest tynkarskie? Jeśli miał oglądać Masters At Work, najprawdopodobniej, że działał w następujący sposób. Niewielki fragment Rozwtór na Falcon, bierze udział w szpachli i zarysowane ściany siły. Oczywiście, po krótkim treningu na pochyłej powierzchni z roztworem bez utwardzacza, można również nauczyć się tej sztuczki. Ale przybysz będzie łatwiejsze nadal rozmaz rozwiązanie zamiast szkicowania.

Zgodnie z technologią, tynkowanie zacząć od góry – w dół, w kierunku od okna do drzwi.

Przed naniesieniem roztworu ścianami powinien być starannie zwilżono wodą, aby uniknąć powstawania pęknięć podczas suszenia.

Pierwsza warstwa – zadrapanie warstwa powinna wypełnić wszelkie ostre krawędzie. Drugi – gleba jest podstawą do tynku. Stosuje się do tego w dwóch, a jeśli to konieczne, nawet trzy dawki, każda czekania na całkowite wysuszenie poprzedniej warstwy. Wyrównać za pomocą pacy lub regułę.

Roztwór warstwa C nakryvnogo wytwarza się przez dodanie drobnego piasku. Podczas wyrównywania zaczynu i mniejsze cząstki wypełnienia pozostałych pustych przestrzeni, tworząc gładką, płaską powierzchnię.

Dla nakryvnogo warstwy nie stosuje się zbyt silny rozwiązania, ponieważ jest zbyt trudne do mielenia gładka. Jeśli stosuje się tynki dekoracyjne, to trzeba go umieścić w dwóch – trzech warstw.