461 Shares 1377 views

Konstantin Grigorishin: rosyjski, ukraiński, cypryjski

Przez cały czas uwaga społeczeństwa była skupiona na najbogatszych ludzi w kraju lub regionie. XXI wiek nie jest tu wyjątkiem. jest dzisiaj, być może, z bogatym, którego nazwa będzie utrzymywane w tajemnicy. Inną rzeczą jest to, że informacje na temat takiej osoby nie zawsze może być wiele. Ale z kolei, będzie starał się poprawić tę sytuację i powiedzieć o człowieku o imieniu Constantine Grigorishin. To jest oligarcha, wiodący dość skryty tryb życia niepubliczne.

Narodziny i edukacja

Przyszłości „naloty” ojciec urodził się 16 listopada 1965 w ukraińskiej regionalnego centrum – Zaporoże. Warto zauważyć, że pomimo ukraińskich korzeniach, dziś Konstantin Grigorishin ma obywatelstwo ukraińskie, i ma rosyjskie paszporty i cypryjskich.

W 1987 roku przyszła oligarcha otrzymał dyplom Uniwersytetu fizyczno-Technicznej w Moskwie. Specjalne – inżynier-fizykiem. W 1991 roku, tego samego liceum ukończył absolwent szkoły i otrzymał dyplom z fizyki i matematyki. Jakiś czas był członkiem Instytutu Spektroskopii, która z kolei była częścią Akademii Nauk ZSRR.

Pierwsze kroki w biznesie

U progu lat 90-tych Konstantin Grigorishin rozpoczęła działalność metal. W tym przypadku, jego partnerzy byli Eugene i Alexander Ageevetsky Pashonin. Wspólnie otworzyli w stolicy Rosji „Central mtellobazu hurtowy”. Na Ukrainie, młody biznesmen przedsiębiorczych partnerzy byli jego dawni koledzy – Igor Bojko Andrey Nemzer Leonid Pivovarov. To oni zorganizowali sprzedaż metalu z firmy „Zaporizhstal” przez firmę o nazwie „Zaporoże metalu”.

Praca z brzegu

Od 1996 roku Konstantin Grigorishin tworzy kilka firm na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i na Cyprze. Łapanie dość wątpliwe barter, przedsiębiorca jednak w stanie doprowadzić do międzynarodowych rynków produktów ukraińskich największych przedsiębiorstw. Ponadto wiadomo na temat tworzenia i korzystania z przepływów finansowych Hryhoryshyn wypłacić pieniądze z Ukrainy w innych stanach.

Znajomość Lazarenko

W pewnych okresach Konstantin była w dość kłopotliwej sytuacji. Było to spowodowane biznesmenem partnerzy defraudacji. Ale żeby wyjść z tej trudnej sytuacji, był wspomagany przez ówczesny premier Pavlo Lazarenko. Umiejętności i umiejętności były przydatne Hryhoryshyn urzędnik tak wysokiej rangi. Dlatego rosyjski oligarcha zaczyna budować swoje aktywa w ich ojczyźnie, z poważnym „dach” w obliczu Lazarenko.

W połowie lat 90. Grigorishyn ukraiński nadzorował usuwanie z elektrowni jądrowych z wypalonym paliwem jądrowym, a także zajmuje się dostawą części tych obiektów. Jednak po opuszczeniu stanowiska premiera Lazarenko z tej branży musiałem zrezygnować.

bracia Surkis

W 1998 roku biznesmen Konstantin Grigorishin znalazł się pod patronatem przywódców SDPU (U) w osobie Viktora Medvedchuka i Grigorij Surkis. Taka współpraca pozwoliła Rosjanin aby utworzyć konsorcjum, które obejmowały stalownie, kilka regionalnych organizacji energetycznych oraz innych przedsiębiorstw. Jednak w latach 2001-2002, sytuacja się zmienia. W związku z polityką konfliktu z Grigorishin został zmuszony do sprzedaży dwa zakłady żelazostopów. W tym samym konsorcjum wszystkich swoich ludzi wysiedlonych ze swoich stanowisk.

Problemy z prawem

Na jesieni 2002 roku Konstantin Grigorishin, którego biografia pełna jest zarówno wzlotów i upadków, został zatrzymany przez policję w Kijowie. Mu zarzutów o fakcie nielegalnego posiadania narkotyków i broni w wicepremier Ludowej samochodu Sivkovych. W rezultacie przedsiębiorca mimo wszystko zostały wydane, ale bardzo postępowanie karne przeciwko niemu zostało zamknięte. Ile blisko przypadku powiedzieć ludziom, zbawienie jest możliwe dzięki interwencji ukraińskiego oligarchy Pinczuk. Chociaż uważa się, że dla losów Griogrishina niepokoić kogoś z administracji rosyjskiego lidera. Jeśli wierzymy Igoryu Kolomoyskomu, Konstantin dla rozwiązania ich problemów Pinczuk dał działania „Dniprospetsstal”, a następnie w bardzo niskiej cenie.

W 2008 roku zakazano wjazdu Grigorishin SBU na terytorium Ukrainy na okres pięciu lat. Decyzja ta była spowodowana jego udział w atakach bandytów na przedsiębiorstwie „Turboatom”.

W tym samym roku był tam inny sąd, który był zaangażowany Konstantin Grigorishin. Dokumentacja z oligarchy mówi, że pozew był związany z prawem do zakupu 98% udziałów w „Dinamo” klubu piłkarskiego (Kijów). I garnitur biznesmena został złożony w High Court of Justice, z siedzibą w Londynie. W rezultacie, rossiyain wygrał konfrontacji prawną.

majątek

„Standard Power” Konstantin Grigorishin – być może największym gospodarstwo bogatego człowieka. Oprócz jego potentata jest właścicielem firm i przedsiębiorstw w zakresie inżynierii, budownictwa okrętowego, sektora transportu, energii. W szczególności, „Ukrrechflot” – spółka akcyjna, która jest najsilniejszym przewoźnikiem w rzece w państwie ukraińskim.

Warto również zauważyć, miłość biznesmen za gromadzenie dzieł sztuki. Wiele eksponatów jego kolekcji są regularnie wywożone do różnych międzynarodowych wystawach. przez ubezpieczycieli Lloyd za szacuje całą kolekcję $ 300 milionów dolarów. Zdjęcia są zapisywane zarówno na Ukrainie iw Rosji.

Według magazynu „Focus” w 2015 roku, Grigorishin miał aktywa na Ukrainie, na łączną kwotę około 920 mln dolarów. Wskaźnik ten pozwolił Konstantin wziąć szóste miejsce w rankingu najbogatszych Ukraińców.