349 Shares 4498 views

Kto jest twórcą "Microsoft" (Microsoft Corporation)? Bill Gates i Paul Allen – twórcy "Microsoft". Historia i logo firmy Microsoft

W latach dziewięćdziesiątych Bill Geyts był najbardziej znanym człowiekiem na świecie technologii i oprogramowania komputerowego. Z biegiem czasu jego popularność stał się mniejszy, a także firmy „Microsoft”, które założył razem ze swoim przyjacielem Paul Allen. Mimo to, aż do teraz, Microsoft jest najbardziej znanym i sukces firmy, nie tylko w przemyśle, ale również w świecie biznesu. I to jest dość trudno uwierzyć, że trochę ponad czterdzieści lat temu była to mała firma z dwóch entuzjastycznych studentów programowania.

Co to jest „Microsoft”?

Za każdym razem, większość użytkowników po uruchomieniu komputera na ekranie nie ma obrazu z flagą czterech kolorów. Jest to „Microsoft” logo, a także symbol tego, co urządzenie to jest jego system operacyjny. Bardziej doświadczeni użytkownicy są świadomi, że firma Microsoft Corporation – światowy lider w produkcji programów i aplikacji. I nie tylko na komputerach, ale także na konsolach, tabletach i różnych telefonów komórkowych.

Historia firmy Microsoft Corporation w latach 70-tych

Jak wiemy, początki Apple były Jobs i Wozniak. Podobnie, dwóch przyjaciół, którzy lubią programowania, Gates i Allen – są twórcami „Microsoft Corporation” firmy.

Mówi się, że w połowie lat siedemdziesiątych – Tym razem początek aktywnego rozwoju technologii komputerowych. Najbardziej zdumiewające jest to, że rzeczywiście stworzył, a potem i do rozwijania tej sfery zwykłe entuzjastycznych studentów. Były Bill Geyts i jego przyjaciel Allena do nauki. Razem chłopaki próbowali cały swój czas przy komputerze, pisanie różnych programów.

W 1975 roku firma Altair wydała nowe urządzenie – „Altair-8800”. Faceci tak zainteresowani w nich, że stworzył dla tłumacza wtedy popularny język programowania „Basic”. Program jest napisany przez parę studentów wrażeniem właścicieli, a oni zawarta za zgodą utalentowanych facetów na korzystanie z ich oprogramowania.

Jednak w Stanach Zjednoczonych w celu zapewnienia wszelkich usług dla sprzedaży towarów lub usług, a tym bardziej oprogramowanie trzeba mieć zarejestrowaną firmę. Więc Paul Allen i jego przyjaciel Bill szybko sporządziła dokumenty i nazwał swoją firmę „Microsoft Corporation”.

firma zaczęła nabierać tempa wkrótce. O ile pierwszy rok z zyskiem było niewiele ponad szesnaście tysięcy dolarów, za pośrednictwem firmy kilka lat stał się tak sławny, że nawet otworzyła biuro w Japonii.

Microsoft w latach 80-tych

Lata osiemdziesiąte przyniósł ogromne zmiany w firmie. W uzupełnieniu do eksperymentowania z logo, było kolejnym ważnym wydarzeniem. Twórca „Microsoft” Allen z powodu problemów osobistych postanowił opuścić firmę.

Tymczasem w kancelarii sama była głównym klientem – IBM. Jest to dla nich został stworzony system operacyjny MS-DOS na dysku w oparciu o istniejące i kupiony przez „Microsoft” w innej firmie. Ten system operacyjny używany przez IBM i inne firmy do 1993 roku

Nie zatrzymując się tam, firma prowadzona rozwój jakościowo nowego systemu operacyjnego, który został zaprezentowany na świat już w 1985 roku i była o nazwie Windows. Z tym produktem „Microsoft”, jego twórcy zyskały ogromną popularność i bogactwo.

Ukończył dekadę kolejny przełom w dziedzinie programów komputerowych. W 1989 roku został przedstawiony użytkownikowi Microsoft Office – w maszynie analogowej. Jednak w przeciwieństwie do tych ostatnich w nowym edytorze tekstu, to było wygodne, aby dostosować, zmienić czcionkę, kolor i wcięcie. Od tamtej pory programiści stworzyli wiele podobnych programów, ale wszystkie one pochodzą stąd.

Microsoft w latach 90-tych

W latach dziewięćdziesiątych firma weszła szereg lat osiemdziesiątych Natchnionych sukces. W tym czasie, Bill Geyts jest jedynym założycielem „Microsoft”, pozostała część firmy, rozpoczął dość trudne, ale udaną politykę. Dzięki temu, co jest już w Windows 1993 stał się najbardziej popularne i stosowane na całym świecie.

Aby sprostać rosnącym potrzebom użytkowników „Microsoft” na przestrzeni lat rozwinęła ulepszone wersje OS: Windows 95 i Windows 98. Warto zauważyć, że w wersji z dziewięćdziesięciu pięciu lat nastąpił przeglądarka pracować z Internetu – Internet Explorer.

Microsoft w roku

Nowe tysiąclecie firma oznaczone wydanie nowych wersji legendarnego OS – Windows 2000 i Windows Millenium. Niestety, nie były one bardzo udane. Aby zrealizować w 2001 roku, został wydany Windows XP kochany przez wielu użytkowników, które pomogły „Microsoft”, aby pozostać liderem na rynku oprogramowania.

Wraz ze wzrostem popularności tabletów w 2009 roku został wydany Windows 7. To nie był tak wymagający w urządzeniu i dostępne zasoby mogą być wykorzystane na tabletach i laptopach. Była w stanie pomóc firmie w celu naprawienia sytuacji po nieudanym Windows Vista.

Microsoft dziś

Mimo licznych postępowaniach sądowych i kar, firma pewnie pozostaje jednym z najbardziej dochodowych na świecie. I choć w 2015 roku „Microsoft” zyskała znacznie mniej niż w poprzednim roku, nie daje wskazówek.

W roku 2012, nowa wersja Windows 8 został wydany, który szybko zyskał popularność. Z systemem Windows 10 został uruchomiony w 2015-m.

Logo Microsoft i jego historia

U zarania „Microsoft”, gdy jego młodzi twórcy myśli tylko o rejestracji działalności gospodarczej, zamierzali podjąć zupełnie inną nazwę. „Allen i Gates” – tak Paweł i Bill chciał nazwać firmę. Ale wkrótce okazało się, że faceci żałosne imię bardziej nadaje się do organizacji, która świadczy usługi prawne niż spółki zaangażowane w rozwoju i sprzedaży programów komputerowych. Potem Paul Allen zaproponował nazwać ich skrót przedsięwzięcie dwóch słowach mikroprocesorowe (mikroprocesory) oraz oprogramowanie (oprogramowanie). Więc nie było nazwa Micro-Soft.

Jednak w tej postaci, to trwało bardzo krótko i upadku 1976 firma Gates i Allen został przemianowany na Microsoft Corporation.

Mniej więcej w tym samym okresie był też logo. Jednak, to był trochę podobny do wielobarwnego polu światowej sławy. Początkowo logo „Microsoft” była nazwa firmy pisemnej w dwóch liniach w stylu disco.

W 1980 roku zdecydowano się zmienić logo. Napis zaczął pisać w jednej linii i styl jest bardzo przypomina logo kultowego zespołu „Metallica”.

Zaledwie rok po podpisaniu lukratywnego kontraktu z IBM, zdecydowano się uczynić bardziej solidne logo. W rezultacie, nazwa firmy została napisana mleczny kolor na zielonym tle.

W 1987 roku firma ponownie zmieniła logo. Teraz stało się rozpoznawalne cały czarny napis z macha flagą. W tej postaci istnieje od dwudziestu pięciu lat, po czym zmieniono na nowoczesny. Teraz „Microsoft” jest wyświetlany po raz pierwszy w historii wykonana w kolorze szarym i tempie flagę zostało zastąpione przez kolorowe kwadraty.

Losy założyciel firmy Microsoft Bill Gates

Legendarny twórca „Microsoft” i jej szefa długoterminowej – Gates urodził się w 1955 roku w dość zamożnej rodzinie rady korporacji.

Podczas studiów w szkole chłopiec Seattle prawie natychmiast pokazał talent do matematyki, a później – do programowania. W biografii Gates znany jest fakt, że kiedy facet z przyjaciółmi zakazała stosowania komputerów w szkole, po prostu włamał się do systemu i zabezpieczony dostęp do niego. Gates później za to ukarany. Ale wkrótce, Bill dostał pracę w firmie, której komputer został zaatakowany.

Po ukończeniu szkoły średniej, był w stanie zapisać w prestiżowym Harvardzie. Jednak po przeanalizowaniu tam przez dwa lata, zdjąłem stamtąd. Ale facet nie tracić ducha, bo w tym samym roku, on i jego przyjaciel Paweł założył własną firmę Micro-Soft.

Całkowita praca w tej firmie Gates dał trzydzieści lat swojego życia, aż w 2008 roku został zmuszony do dymisji jako szef firmy, ale zachowała przewodnictwo Rady, jak również udziały „Microsoft”.

W 2010 roku, w końcu opuścił pracę w firmie, a razem z żoną, Melinda, skupiła się na cele charytatywne. Tak więc, dla tych wszystkich latach, Gates przekazał prawie trzydziestu miliardów dolarów. W tym stanie Gates szacuje się na siedemdziesiąt sześć miliardów.

Życie Paula Allena

Nieco mniej niż w innych bogatych twórcy „Microsoft” – Allen. Liczy – trzynaście lat mld USD. I ten człowiek urodził się w 1953 roku w zamożnej rodzinie mniej niż Gates.

ojciec mężczyzny był bibliotekarzem, a matka – nauczycielką. Pomimo skromnych dochodów, Allens starał się dać synowi dobre wykształcenie.

Jednak, kiedy pieniądze się skończyły, Paul opuścił studia i dostał pracę jako programista. W wolnych chwilach i przyjaciel Bill starał się pisać własne programy. Jeszcze nie zdecydowaliśmy się zorganizować własną firmę.

Dzięki niepohamowaną wyobraźnię twórców rzeczy „Microsoft” poszedł pod górę. Z biegiem czasu, Paul koncentruje się bardziej na pisaniu programów, a Bill postanowił pytania organizacyjne.

W 1983 roku, Paul Allen zdiagnozowano raka. Aby ukończyć pełne leczenie, opuścił firmę, pozostawiając z miejscem na zarządu i udziałów. A gdy choroba cofnęła, postanowił nie wrócić do dobrych dywidend z akcji „Microsoft” pozwoliło mu prowadzić wygodne życie.

Zamiast tego, on zaangażowany w miłości. Pierwsza pomoc dla chorych na raka i AIDS.

W 2011 roku Paul Allen napisał książkę o wspomnieniach o „Microsoft”.

Bill Gates, nadal przyjaźnić się do dnia dzisiejszego.

Z biegiem lat, firma „Microsoft” i jej systemy operacyjne stały się wiernymi towarzyszami każdego właściciela komputera osobistego. I choć początki firmy stały dwie osoby, najbardziej zapamiętany tylko jeden z nich. W związku z tym pytanie: „Jaka jest nazwa twórca” Microsoft „?” – każda odpowiedź: "Gates". I mało kto dodaje: „Allen”. Jednak pomimo tej historycznej niesprawiedliwości, ojcowie Okna są dziś zarówno bogaci ludzie, którzy z powodzeniem zajmują się działalnością charytatywną. A co najważniejsze, przez te wszystkie lata, byli w stanie utrzymać przyjaźnie.