587 Shares 9739 views

Wybór garnki turystyczne

Od czasu, gdy ludzie nauczyli się robić naczyń wykonanych z metalu, garnki wędrówki towarzyszył mu wszędzie. W objazdowej i użytku domowego żelaznym kociołku jako żądanie Teraz, tysiące lat temu. Jeśli jednak miał wybrać tylko odpowiednią ilość wcześniej, teraz przed turysta po prostu masa kształtach, rozmiarach i wreszcie, materiały z których tworzyć nowoczesne meloniki turystycznych.

Co powinno być Dixie

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy wiedzieć, będzie tam gotować, a także, co będzie przygotowanie (na stosie, albo na ile osób palnika gazowego). Gotowanie na ogół dość pół litra objętości dania dla jednej osoby. Ale do parzenia herbaty, dobrze jest mieć większą objętość – do jednego litra momencie członków partii. Z tego jasno wynika, że idealny jest do puli dwa: jeden na herbatę i jeden dla żywności. To nie tylko znacznie skrócić czas gotowania, ale także oszczędność paliwa. Ale nic z tego przyjemność pić gorącą herbatę zaraz po danie główne, i nic nie mówią. Tak więc, o objętości załatwione teraz określić kształt i materiał. Doniczki turystycznych zwłaszcza różne formy ma inny: Jest to z reguły walce z wypukłym (lub półkolistego) płaskim dnie. Istnieją również wojskowe (Flat) meloniki, ale są one przeznaczone dla jednej lub dwóch osób i posiada pewne cechy, które powinny być opowiedziane oddzielnie. Logicznie rzecz biorąc, najlepiej do kotła ognia z wypukłym dnem. To równomiernie podgrzewa jedzenie, i umyć go w warunkach polowych łatwiejsze. Palnik jest zdecydowanie lepiej nadaje garnków z płaskim dnem. Powierzchnia palnika jest niewielka, a melonik można bezpiecznie umieścić na niej, nie boi się przewrócić co drugi lunch nieostrożny ruch.

Jeśli chodzi o materiały, nowoczesne garnki są wykonane ze stopu aluminium i stali nierdzewnej. obóz żelazo Bowler, być może, można znaleźć na sprzedaż, ale aby przeciągnąć ją dla siebie akceptować tylko prawdziwy „fan” antyków. Zdają się zarówno z aluminium jak i wiele ze stali nierdzewnej, i bardzo często nie dają się pogodzić ze sobą. Niektórzy twierdzą, że stal nierdzewna jest łatwo nieładzie, a jej niedogotowane jedzenie, podczas gdy inne odnoszą się do szkód zdrowotnych, które niesie aluminium. W rzeczywistości, doświadczenie pokazuje, że nie ma istotnej różnicy między dwa materiały nie. Oba mają porównywalne przewodność termiczną i mają w przybliżeniu taką samą sztywność i masę. Wybierz tylko anodyzowanego aluminium, a nawet wtedy tylko ze względu na nadmierne i nieuzasadnione ceny.

Nawiasem mówiąc, o cenie

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, producenci dosłownie wypełnione rynkowi wybór sprzętu turystycznego, na którym wiele próbek z prośbą bardzo solidne pieniądze. A jeśli zdobycie Everestu jest sprzęt, chyba że uzasadnia swoją cenę, na trzydniową wycieczkę na Krym – jest mało prawdopodobne. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do naczyń, aw szczególności melonik. Po meloniki turystycznych, w rzeczywistości są zwykłymi patelnie. Jednocześnie są one ciągle grilla na otwartym ogniu, zrzucając zgniotu … W ogóle, dostaje je w kampanii. Za co przepłacać? Cóż, jeśli nie ma dodatkowych pieniędzy i pragnienie, aby pokazać znajomym, wtedy, oczywiście, taki zakup byłby uzasadniony.

czajniki army

Wiele osób używa ich jako garnki wędrówki. czajniki ze stali Army nie są one wykonane z żywności aluminium. Zaletą tego szkła jest duża wszechstronność, łatwość i wygoda obsługi. Jednak ze względu na dużą płaską gotowania jest związana z ich kształt dużego zużycia paliwa (w użyciu palnika). A co najważniejsze – rzadko mają więcej niż jeden litr objętości i dlatego nadaje się tylko do pojedynczych lub sparowanych wędrówek. Jednak doświadczeni podróżnicy mówią, że cztery z puli można jeść.