603 Shares 6841 views

Rak jest uleczalny czy nie?

Rak jest problemem w ciągu ostatnich kilku lat jest pod kontrolą nie tylko w środowisku medycznym – dla rozwoju nadzoruje wielu interesariuszy. Wydawałoby się, że co roku naukowcy są coraz bliżej do ujawnienia układanki, ale jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy nowotwór można wyleczyć, jeszcze nie istnieje.


Dlaczego wszyscy tak boją się raka?

Ponad dwie trzecie pacjentów przyjętych do leczenia, zostały znacznie rozszerzone formy nowotworów. W tym względzie zob rak jest uleczalny czy nie – to nie tylko pragnienie ciekawości. Naukowcy wielokrotnie potwierdzona wpływ psychosomatycznych czynników w procesie gojenia. Oznacza to, że jest to nasza nadzieja daje wielu pacjentów szansę odzyskania. Stała lęk, z drugiej strony, może mieć negatywny wpływ na stan pacjenta.

Media błysnął doniesienia twierdząc, że, powiedzmy, w Rosji liczba onkodiagnozov wzrasta z każdym rokiem. Stopień, w jakim takie stwierdzenia są prawdziwe, można zobaczyć poprzez analizę tła.

Jakie statystyki?

Dlaczego lekarze diagnozowania, że coraz więcej osób się raka?

Pierwszym i głównym powodem – zwiększenie średniej długości życia. Nie jest tajemnicą, że coraz więcej z życia, szanse zachorowania na raka. Nagromadzenia błędów na poziomie komórkowym, prowokuje rozwój patologii, tak, że choroba jest bardziej charakterystyczne dla osób w podeszłym wieku.

Drugi powód – znaczna poprawa w zakresie metod i narzędzi diagnostycznych pozwalających na wykrywanie nowotworów złośliwych na wczesnym etapie. Według danych uzyskanych w trakcie badań statystycznych, liczba nowotworów u pacjentów w Rosji nie jest bardzo różnią się od tych z innych krajów. Jednocześnie, śmiertelność jest nieco wyższa niż w sąsiadujących z Europą.

Zatwierdzenie i rzeczywiste dane

Rzeczywiście, były liczne przypadki, kiedy choroba wycofała, żywym tego przykładem – Vladimir Luza. „Rak jest Utwardzany” – powtarza odzyskane. Ale to tylko lekarze nie są tak optymistyczne. I rzeczywiste dane nie będą z całą pewnością powiedzieć, że nowotwór można wyleczyć w 100% przypadków.

Przewidywania będą się różnić w zależności od wielu czynników, – tą specyficzną postacią choroby i stadium i ogólnego stanu zdrowia pacjenta i odpowiedzi organizmu na wybranej metody leczenia. Specjaliści mogą powodować nawet liczbę zmiennych, które są istotne. Twierdzi, że można przezwyciężyć onkologia, kolejny cud uzdrowienia człowieka Władimir Wasiliew -. Rak jest uleczalny – ten nie twierdzą, ale wymaga to szczęście, a obraz nie może być zawsze przestrzegane.

rozpowszechnienie

W Rosji, ludzie często uważają, że jest to rak płuc, drugi tylko do – raka żołądka; natomiast kobiety zajmują wiodącą pozycję na raka piersi i raka jajnika odpowiednio. Według nieoficjalnych danych co roku około 500 tys. Ludzi w Rosji zachorować na jakąś formę raka, a ponad połowa z nich nie zostały wyleczone. Na tym tle nieco trudno uwierzyć, że oświadczenia nie przestaje powtarzać Vladimir Luza. „Rak jest uleczalny” – mówi mężczyzna.

Liczby są szokujące rzeczywiście i lekarze dokładając wszelkich starań, aby doprowadzić sytuację pod kontrolą. Główną działalnością w tej chwili – poprawa programów diagnostycznych.

Wiele chorób reaguje na leczenie – rak macicy na utwardzanie nawet w późniejszych stadiach, a także choroby jajników, piersi, męskich narządów płciowych, nowotworów głowy i szyi. Ale fakt, że rak jest uleczalny soda, nie muszę powiedzieć, zbyt kontrowersyjny to stwierdzenie.

Cudowne wyzdrowienie z Władimirem Luzaeva

Może on być traktowany jako spadek kwasowości w organizmie przy użyciu sody, który promuje proliferację komórek nowotworowych Głównym celem techniki stosowanych do nich. Luzan podjąć każde rozwiązanie dni soda ma mniej niż trzydzieści minut przed posiłkiem. Śniadanie pacjent owsianka przyprawione z miodem i olejem konopnym. Lunch wziął także kilka kropel nadtlenku wodoru. Od jedzenia po 6 pm kategorycznie odmówił.

Po pewnym czasie, guz zniknął. Lekarze potwierdziły absolutnego lekarstwa. Onkologów nadal nieufni takiej techniki.

Opinia w sprawie sytuacji specjalistów

Z myślą o kompleksowej oceny sytuacji należy zbadać pełny obraz choroby konkretnego pacjenta. Ale w przypadku Vladimir Luzaevym wygląda najbardziej prawdopodobną historię niewłaściwej diagnozy. Charakterystyczną cechą diagnozowania formacje w obszarze trzustki jest brak ogólnej metody informacyjny. Tylko w przypadku dokładnym połączeniu niektórych sposobów możliwe jest rozwiązanie problemów przedoperacyjnego nowotworu przepływu weryfikacji morfologicznych.

W tej chwili 10 tys. Pacjentów z ustalonym rozpoznaniem „rak” około jednej dziesiątej nie można potwierdzić. Najprawdopodobniej pacjent doświadczył przewlekłe zapalenie trzustki, to po prostu nie prawda zweryfikowane.

Krytyka nietradycyjnych podejścia do leczenia raka

Większość ludzi na rzecz nietradycyjnych metod, wierzą, że rak jest uleczalny etap 4, niezależnie od jego lokalizacji. Adepci z wyżej opisanej techniki tego samego zdania, ale onkolodzy często zakładają, że chodzi o to, aby nie używać sody. Luzaevu może pomóc przejście do zdrowej diety i ścisłe przestrzeganie diety.

Typowy wzorzec przepływu przewlekłego zapalenia trzustki wykazuje zwiększone wydzielanie trzustki. Sody pitnej może normalizować ten proces, to nie znaczy, że te substancje pomagają innym pacjentom z różnymi patologiami.

Prognozy lekarzy

Onkolodzy jednogłośnie zachęcanie pacjentów – rak jest uleczalny z właściwego podejścia. Ważne jest, aby nie opóźniać, dosłownie, liczy się każda minuta. Odstępy pomiędzy sąsiednimi etapach nie jest tak wielka, a opóźnienie diagnozy na kilka tygodni, może znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo odzyskania. Jeśli we wczesnym stadium, pacjenci odzyskać około 95% czasu, aby porozmawiać o tym, co rak jest uleczalny etap 3, jest o wiele trudniejsze. W głębi sytuacja jest znacznie gorsza niż w stolicy i innych dużych miastach.

Jak się chronić?

Każda z tych postaci chorób charakteryzujących własnych czynników ryzyka, i zamiast zgadywania, na przykład, rak krwi jest wyleczalna, lepiej wykluczyć prawdopodobieństwo tworzenia się nowotworu. Lekarze dają wiele zaleceń różnego rodzaju, wśród których:

  • przechodzą regularne badania profilaktyczne;
  • mężczyźni powinni zwrócić szczególną uwagę na układ moczowo-płciowego, czyli gruczołu krokowego;
  • Palacze muszą monitorować stan układu oddechowego i pokarmowego;
  • kobiety powinni zrobić mammografii i testy na raka jajnika;
  • Analiza molekularna biologiczny zidentyfikować predyspozycję.

Onkolodzy mówią, że nowotwór można wyleczyć, jeśli chory czas potrzebny sprawy we własne ręce. Ze względu na zwiększone ryzyko, lekarze zalecają przede wszystkim do monitorowania grupy wiekowej 50 lat.

tło genetyczne

W chwili obecnej przeprowadzono badanie, którego celem – aby potwierdzić lub zaprzeczyć, że predyspozycja genetyczna może być. Praktyka pokazuje różne przykłady, takie jak rak rodziny. To nie znaczy, że wszyscy członkowie rodziny cierpią z powodu tej samej formie, w tym samym czasie, zdarza się, że po krótkim czasie diagnoza jest do przedstawicieli różnych pokoleń.

Genetycznie uziemiony raka – zupełnie inna sprawa. Należą do nich na raka piersi. Na przykład, jeżeli znaleziono guza tylko jeden dławik, ale istnieją mutacje konkretnego genu u pacjentów natychmiast usunięta oferowanie zarówno.

Zdrowy styl życia i raka

Niektórzy ludzie uważają, że zdrowy tryb życia – najlepszą metodą zapobiegania jakiejkolwiek chorobie. Ale to pomoże, jeśli regularne ćwiczenia i zdrowe spożycie żywności uniknąć onkoobrazovany? W krajach o najwyższej średniej długości życia (co do zasady, zdrowego stylu życia, poparli rząd) ryzyko jeszcze większe. Fakt, że organizm zużywa się tak.

Co nadzieja?

W tej chwili, można oczekiwać, że naukowcy będą mogli znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania tylko. Niektóre metody leczenia wykazały dobre wstępne wyniki podczas badań laboratoryjnych, ale przed ich zwolnieniem może trwać dłużej niż jeden rok.

Z ludźmi niepokojem obserwując transferów. W czasie implantacji szpiku pomogła odpowiedzieć na pytanie, czy nowotwór krwi jest uleczalna czy nie. Komórki macierzyste zostały przypisane do wykonania, ale zapewnienie lekarzy nieuzasadnione.

Niektóre techniki eksperymentalne wykazują dobre wyniki w leczeniu niektórych rodzajów nowotworów, ale zupełny roztwór nie stwierdzono.

Dla szczególnie obiecujących metod obejmują ultradźwięki i laseroterapia, zamrażanie i krwawienie obszarów problemowych. System wieloskładnikowy pozwala nie przeciążać organizmu jak chemioterapia. Jednocześnie nanoterapiya myśleć, aż coś z science fiction. Szczególnie warta podkreślenia neutronowa terapia przechwytywania, który eksperci mają duże nadzieje. Oczywiście, to wymaga dalszych ulepszeń, ale w tej chwili nie znudzi zaskoczyć nawet jego twórców.

A jednak – jeśli rak jest uleczalny?

We wczesnych etapach leczenia dla większości typów raka jest prawie 100% gwarancji sukcesu. Im dłużej choroba rozwija, tym trudniej ją zwalczyć. Ale lekarze zrobić dość optymistycznych prognoz, nadal harping na tym, że nigdy nie należy się poddawać.

Jest to na pewno powiedzieć, że raka można wyleczyć w przyszłości. Eksperci podejść do problemu z różnych punktów widzenia, co zwiększa szanse na sukces wiele razy.

Należy pamiętać, że w odpowiednim czasie diagnozy w tej chwili jest kluczem do korzystnego rezultatu. Czołowe onkologów zaleca, aby nie tracić cennego czasu na poszukiwanie cudownych środków, aby się wyleczyć bez chemioterapii i chirurgii. Pod wieloma względami, prawdopodobieństwo odzyskania zależy od pacjenta.