184 Shares 6168 views

Umiejętności motorycznych u dzieci: jak ustalić, czy dziecko jest opóźnione w rozwoju, i jak mu pomóc dogonić rówieśników

Wszyscy rodzice słyszeli, że warto dać dzieciom do wykonywania umiejętności motorycznych. W przeciwnym razie dziecko będzie trudno nauczyć się samodzielnego ubierania się, należy użyć małych obiektów, zawiązać sznurowadła … Rozwój umiejętności motorycznych w wieku przedszkolnym określa podkreślają dziecka, jego zdolność do malowania, rzeźbienia, haftować … Co to jest umiejętności motorycznych, oraz w jaki sposób można przyczynić się do jego rozwoju ?


Dzieło motorycznych – jedna z najważniejszych umiejętności. To słowo nazywa się zdolność do wykonywania drobnych precyzyjnych ruchów palców i dłoni. Na przykład odebrać ulubioną zabawkę lub ozdobić zdjęcia. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy dziecko skoordynowane działanie układu nerwowego, mięśni szkieletowych i systemów. Umiejętności motorycznych u dzieci wpływa na rozwój mowy. ośrodki mowy i silnika znajdują się w głowie dziecka, bardzo blisko siebie. Jeśli twoje dziecko nie może nauczyć się mówić, pomóc mu wykonywać umiejętności motorycznych.

Skąd wiesz, że jeśli dziecko odstaje w rozwoju standardów?

Nawet jeśli dziecko jest nieco w tyle – nie rozpaczaj, z regularnymi ćwiczeniami łatwo jest spotkać się z rówieśnikami. Jednakże, należy zapoznać się z normami określonymi w specjalistów rozwoju dziecka.

W wieku 8-12 miesięcy, dziecko powinno być w stanie podjąć małych obiektów z kciukiem i palcem wskazującym. W 13-18 miesięcy dziecko powinno być w stanie konsekwentnie umieścić jedną kostkę do drugiego. W ciągu 15-18 miesięcy dzieci są zwykle w stanie zebrać piramidę dzwonków. W ciągu 17-20 miesięcy dziecko jest w stanie systematycznie zbudować wieżę z trzema kostkami, a także stronę książki flip. 17-24 miesięczne dziecko może uchwycić poruszające się obiekty. W wieku 18-24 miesięcy, maluch uczy się pomijać różne drobne przedmioty w małym otworze. W ciągu 20-24 miesięcy dziecko nawleczone na sznurku dużych kulek. W wieku 21-22 miesięcy, dziecko powinno być w stanie wlać płyn z jednego zbiornika do drugiego. A w 22-24 miesięcy dzieci mogą budować wieże cztery-sześć-pack.

Co zrobić, gdy sukcesy Twojego dziecka nie spełniają powyższe normy?

Umiejętności motorycznych u dzieci wymaga ciągłego szkolenia. Jest to bardzo przydatne do zrobienia schludny dłonie masażu i palce dziecka. Pomóż dziecku podnieść małe zabawki, piłki do rolki i budować wieże z klocków. Trzymaj rękę, gdy jest on nauki korzystania łyżkę lub ołówek. Doskonałe umiejętności motorycznych u dzieci, często bawi się z projektantem. Pomagają w rozwoju zdolności motorycznych są małe kulki, które dziecko uwielbia toczyć od rogu do rogu. Małe dzieci będą korzystać z gry w porządku, i łzawienie z miękkiego kolorowego papieru.

Bardzo przydatna jest następujące ćwiczenie: przed dzieckiem Bury bankowi jęczmienia inne małe przedmioty, a następnie poprosić dziecko, aby je wydobyć. Dzieci użyteczne kopać w zadzie, przesiać go przez palce. Pokaż dziecku, jak bawić się z tego prostego urządzenia. Jednak upewnić się, że nie jest wyciągnięta niczego doustnie.

Znakomicie rozwija umiejętności motorycznych modelowania, rysowania i prostego opatrunku. Próbując rozpiąć guzik i do dziecka, trenuje jego koordynację. Dla starszych dzieci, dobre ćwiczenie byłoby sznurowanie butów, jak również wiązanie małych przedmiotów z cienkiej linie. Starsze dzieci uwielbiają zbierać puzzle i łamigłówki. Dobrze rozwinięte umiejętności motorycznych u dzieci podczas cięcia kształtów Out of Paper – płatki śniegu, monety, liście i tak dalej. Wyciąć kształty z dzieckiem z jasnym kolorowym papierze, a następnie skleić je ze sobą za pomocą kleju w sztyfcie.

Pomagając dziecku rozwijać umiejętności motorycznych, upewniając się, że nie połknąć małe części zabawek. Bawiąc się z małych obiektów jest możliwe tylko przy starannej kontroli rodziców! Niektóre dzieci uwielbiają wszystko pop w ustach, może spalić na panewce. Współdziałanie z dzieckiem szczęśliwym karmiąc ćwiczenia jako zabawnej grze, i nie zapomnij o jego bezpieczeństwo.