759 Shares 8936 views

Dlaczego mleko matki jest tak ważne dla dziecka i matki

Mleko matki – jest to unikalne źródło energii, które nie mogą być substytutem dla innych produktów spożywczych, w tym specjalnej formuły dla niemowląt. Noworodki są bardzo delikatne i podatne na choroby, ponieważ gdyby tylko pojawiła się w światło, a ich ciała nie zostały jeszcze opracowane do końca. Dlatego trzeba dbać o nich ze szczególną starannością, niemowlęta wystarczy odpowiednie odżywianie. Preparaty dla niemowląt stanie naśladować kilka składników mleka kobiecego, ale wciąż jest niezbędna dla upotorebleniya okruchów. Mleko matki stale „dopasowuje” się do potrzeb dziecka. Jeżeli dziecko przybiera na wadze tyle, tłuszcz mleczny jest więcej, jeśli ulica jest lato i bardzo gorąca – staje się bardziej płynny i „łatwe”, tak, że dziecko będzie nie tylko obciążenie, ale również aby ugasić pragnienie.


Najlepszym sztuczne karmienie piersią

Liczne badania zidentyfikowano szereg istotnych korzyści z karmienia piersią. Wśród nich:

  • Niemowlęta karmione mlekiem matki, są bardziej odporne na różne choroby i infekcji w porównaniu z dziećmi, które są karmione butelką.
  • Ludzie, którzy mają niemowlę karmione mlekiem matki są mniej podatne na choroby serca, stwardnienie rozsiane, cukrzyca.
  • Matki karmiące piersią dłużej niż sześć miesięcy, co najmniej nie jest rakiem piersi, jajników i macicy. Ponadto, karmienie piersią pomaga pozbyć się nadmiaru zapasów tłuszczu zgromadzonych w czasie ciąży.

Oprócz wszystkich wyżej, mleko matki jest znacznie bardziej ekonomiczne. Aby nakarmić dziecko mieszaniny należy zakupić butelki, sutki, szczotki, sterylizatory i bardzo mieszaninę, która, nawiasem mówiąc, nie jest tani. I aby nakarmić skrzynię okruchy, tylko chęć potrzebują. Oczywiście, w niektórych przypadkach, może wymagać pojemniki z mlekiem matki, jeśli matka trzeba gdzieś nieobecny, pozostawiając swoje dziecko pod opieką krewnych.

Korzyści z karmienia piersią dla dziecka w pierwszych latach życia

Mleko matki – to wyjątkowa i niepowtarzalna kombinacja składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia dziecka, które nie mogą być powielane w żadnej, nawet najdroższe infant formula. Jest to konieczne dla dobrego rozwoju dziecka, zarówno fizycznego i psychicznego. Pediatrzy zalecają karmienie piersią okruchy przynajmniej jeden rok, z pierwszych sześciu miesięcy karmienia piersią powinno być ekskluzywny, czyli bez żadnych pokarmów uzupełniających. Nowoczesne lekarze przytaczają wiele powodów, dlaczego dziecko powinno jeść jest mleko matki, a nie niemowlęcia karmionego mieszanką.

  • Mleko matki wzmacnia układ odpornościowy. Podczas karmienia matka przekazuje dziecku przeciwciała okruchy, które pomagają zwalczać choroby i zbudować normalną odpowiedź immunologiczną na niektórych szczepionek.
  • U niemowląt karmionych butelką są bardziej powszechne choroby układu oddechowego, zaburzenia układu pokarmowego, zakażenia ucha, alergie.
  • W porównaniu ze sztucznych mieszanin, woda, do której chcesz się rozgrzać, temperatura mleko matki jest zawsze optymalny i idealne dla dzieci.

Karmienie piersią – najbardziej naturalny i użyteczne od wszystkich rzeczy, które moja matka może dać swojemu dziecku. Wraz z okruchów mleka matki mojej transmituje wszystkie emocje, wszystkie miłości i opieki, i, oczywiście, dziecko staje się spokojny, to czuje się przytulne. Jednak w dzisiejszych kobiet społeczeństwa błędnie uważają, że preparaty dla niemowląt są dobrym substytutem mleka matki. Jest to kategorycznie nie przypadek! Nic nie może powielać wszystkie właściwości mleka kobiecego matki, bez względu na to, jak wiele minerałów, witamin i suplementów mineralnych do dowolnego wejścia.