175 Shares 2898 views

Jak uczyć dzieci wymówić literę „R”? proste metody

Oświadczenie o poprawnej wymowie dźwięków wymaga rodzicem a dzieckiem ciężkiej pracy. Dziecko było w stanie opanować ich rodzimej mowy w formie pisemnej i ustnej, powinno być prawo umieścić dźwięk każdej litery alfabetu. A ponieważ prawie każdy rodzic prędzej czy później staje przed problemem, jak uczyć dzieci wymówić literę „R”.


złowrogi dźwięk

Każde dziecko, czy dziewczynka lub chłopiec, uwielbia naśladować odgłosy świata, aw szczególności transportu. Każdy rodzic przynajmniej raz obserwował sytuację, gdy jego cenny dziecko entuzjastycznie napędza samochodzik po podłodze i mówi „brrrrr”. Ale z niezwykłą spójność odmówi wymówić literę „R” w słowach lub zastępuje je innymi dźwiękami. Co robić w tej sytuacji? Jak uczyć dzieci wymówić literę „R”?

Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę rodziców w tym przypadku – jest to po prostu jak mówią, jest prawidłowe. trening mowy o dziecko zaczyna uczyć się od sposobu wymowy dźwięków, które demonstrują swoją mamę i tatę. A ponieważ prawdziwy model komunikacji dźwiękowej między dorosłym a dzieckiem jest „dorosły rozmowa” bez nadmiernego użycia zdrobnienie przyrostków.

Drugim ważnym czynnikiem, o tym, jak uczyć dzieci wymówić literę „R” jest elastyczność aparatu wokalnego. W rzeczywistości, dziecko musi być w stanie swobodnie obsługiwać wszystkie mięśnie twarzy, zwłaszcza w ustach. Jeśli te umiejętności nie, rodzice powinni skonsultować się ze specjalistą. Pomoc logopedyczne dla dzieci, które nie mogą wymawiać literę „R” w tym przypadku jest, aby opracować zestaw ćwiczeń, które rozwijają aparatu mowy.

Trzecim ważnym czynnikiem jest to, jak dobrze, że dziecko jest w stanie słuchać i słuchać. Pod „słyszeć” w tym przypadku odnosi się do fizjologicznej zdolności do postrzegania dźwięków. I „słuchać” – jego zdolność do podjęcia w informacji.

Jeśli spełnione są wszystkie trzy warunki, można przystąpić do podstawowych ćwiczeń, które pomogą opanować „podstępny” dźwięku „p”.

Chodź, powtórz!

Przed rozpoczęciem właściwej wymowy litery „p”, rodzice powinni pamiętać, że: Szkolenie powinno odbywać się wyłącznie w formie gier. W przeciwnym razie może działać podstawową zasadę zachowania dziecka w ciągu trzech lat – odrzucenie narzuconych wzorców zachowań.

Należy zacząć od powietrza i ćwiczeń mięśni. Aby to zrobić ćwiczenia są idealne „dmuchanie bańki” i stukot imitacja konnej.

Następnym krokiem w jaki sposób uczyć dzieci wymówić literę „p”, to jest rysunek wymowy przedstawionych obiektów. Smak powinien takie tematy, które występuje w tytułowej „trudne” listu. Na przykład, „brzoza” drzewo z białą korą i czarnych plam. Nawiasem mówiąc, rysunek można zastąpić sztukaterie, pracować z zbóż lub aplikacja.

Ostatni kompleks, który powinien przyjąć rodziców – recytuje słowa i małe wiersze.

Należy zauważyć, że środki te są stosowane tylko do wieku 6 lat. Po tym należy szukać pomocy od specjalisty, który wyznaczy właściwe traktowanie rozwoju mowy u dzieci, które nie są w stanie poprawnie wymawiać litery.