789 Shares 2803 views

Jak uczynić swój dom bardziej pozytywne?

Po długim dniu, wszyscy chcemy wrócić do domu, odpocząć i spędzić czas z najbliższymi. W związku z tym, w domu powinny być ucieczką w świecie chaosu i ciągłego ruchu, rodzaj sanktuarium dla swojej rodziny. To miejsce, do którego wracamy po stresów dnia codziennego, powinien przynieść nam komfort, spokój i relaks. Spędzamy dużo czasu w swoich domach, więc zasługują czuje się świetnie, jest w nich.


Ale jeśli nie czujesz się komfortowo w swoim własnym domu i nie możesz się zrelaksować, nasze wskazówki pomogą przynieść pozytywną energię do swojej przestrzeni życiowej. Oto w jaki sposób można wypełnić swój dom z pozytywnym.

1. kawałek natury w Twoim domu

Rośliny rosnące w pomieszczeniach nie tylko pomoże Ci się zrelaksować i poczuć się bardziej pozytywne, ale także inne niesamowite korzyści zdrowotne. Liczne badania wykazały, że mogą walczyć z zanieczyszczeniami, aby odpędzić alergie i przeziębienia, a nawet pomóc w koncentracji i funkcji poznawczych, nie wspominając o tym, że rośliny będą dodać kolor do swojej przestrzeni życiowej.

Nie jest tajemnicą, że natura lepszy wpływ na nasze samopoczucie niż betonowej dżungli, ale większość z nas zdecydowało się żyć przeszłość. Powinny winię globalizacji i szybkiego tempa współczesnego życia? Oczywiście. Ale jeśli nie możemy żyć w naturze lub przejdź do niej, gdy chcemy, dlaczego nie przynieść przynajmniej niewielką część w swoim domu?

2. Wolne miejsce

Nie będą mogli się zrelaksować i poczuć pozytywną energię, jeśli twój dom – miejsce, gdzie jest chaos i nieporządek. Musisz pozbyć się wszystkich niepotrzebnych rzeczy i brudu, i robić to konsekwentnie, a nie raz na rok. Pomoże to nie tylko zwolnić miejsce w domu, ale także pozbyć się bałaganu w głowie. W końcu, stan domu mówi wiele o jego mieszkańców. Jeśli czujesz się wyczerpany i czuć się bałagan wewnątrz, to najprawdopodobniej, będzie również wyświetlany na zewnątrz.

Spróbuj zidentyfikować przynajmniej jeden dzień w tygodniu do czyszczenia, a do tego przyzwyczaić do dzieci i innych członków rodziny! Oczywiście, niewiele osób chce się wydostać, ale zawsze można umieścić kilka żywej muzyki podczas wykonywania brudnej roboty, a nawet obietnicę siebie i innych małą nagrodę za wysiłek.

3. Czas bez gadżetów

Żyjemy w świecie, który pozwala na pozostawanie w kontakcie przez całą dobę. Ale wiele badań wykazało, jaki może to mieć wpływ na psychiczne, fizyczne i emocjonalne zdrowie. Inne badania wykazały, że urządzenia elektroniczne wpływają na jakość naszego snu, więc upewnij się znaleźć czas, aby odłączyć się od świata wirtualnego i interakcję z prawdziwymi ludźmi.

Co dziwne, telefony komórkowe zostały wymyślone, tak, że możemy pozostać w kontakcie z tymi, których kochamy, ale dziś wielu uważa oderwane od bliskich ze względu na technologię. Twój dom powinien być miejscem, gdzie można wrócić po ciężkim, męczącym dniu i wykorzystania wolnego czasu rozmawiając, śmiejąc się i bawić, zamiast wydać je na urządzeniu przenośnym.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z odłączeniem od świata gadżetów, spróbuj codziennie po pracy o uchylenie czasu, kiedy nie będzie korzystać z telefonu komórkowego, tabletu lub komputera, i trzymać się tego planu. Twój dom będzie bardziej pozytywne, a nawet czują się bardziej energiczny, odrywając się od technologii, co najmniej raz dziennie.

4. przyjemny zapach

Świece, kadzidło i dyfuzory stały się popularne nie bez powodu: wszyscy kochają, gdy dom pachnie! Pomyśl o tym: czujesz się szczęśliwsza, zdał śmietnika lub obok sklepu w centrum handlowym, które sprzedaje świeżo upieczone ciasteczka? Wszyscy zgadzają się, że zapachy mogą mieć ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

Aromaterapia może przynieść ulgę z różnymi problemami zdrowotnymi, z lęku i bezsenności na ból w stawach. Można umieścić świece, kadzidła, palnik olejowy lub nawet całego domu, aby wypełnić go z przyjemnymi zapachami, które pomogą Ci się zrelaksować.

5. Dzięki

Pozostając wdzięczny za wszystko, co trzeba, będzie w stanie utrzymać pozytywne nastawienie, które uczynią twój dom bardziej pozytywne miejsce. Jeśli masz dzieci, uczyć je często mówią „dziękuję” za to, co ty i inni dorośli robią dla nich. W naszym świecie pełnym pokus, wiele osób często uważają, że nie mają czego chcą albo że nie mam dość. Ale jeśli masz dach nad głową, świeżą żywność i wodę, ubrania i krewnych, którzy was miłują, naprawdę jesteś bogatszy niż większość ludzi na świecie.

Należy codziennie mówić o tym, co jesteś wdzięczny, będąc z moją rodziną, a wierzcie mi, to będzie cię uszczęśliwić. To również zwiększa poziom energii całej rodziny i skieruje myślenia w kierunku dodatnim. Bądź wdzięczny za małe rzeczy, nawet kiedy życie wydaje się niesprawiedliwe Ciebie. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych porad, które można wykonać, aby pobyt pozytywne w pozornie negatywnej świata.

podsumowując

Jak widać, nie jest niczym trudnym, aby wypełnić swój dom z pozytywnym, to warto trochę wysiłku. Najważniejsze jest to, aby pobyt pozytywne osoby, a następnie można mieć pewność, że w domu nigdy nie zamieni się w niewygodnej i ponurym miejscu. Jeśli masz własne metody, które pomogą Ci osiągnąć ten sam efekt, można bezpiecznie z nich korzystać. Oferujemy tylko pomysły, ale nie wiesz, które z nich będzie pracować dla Ciebie i Twojej rodziny.