823 Shares 3446 views

Tetracykliny maść: aplikacja, opis przygotowania

Jednym z najbardziej powszechnych środków przeciwbakteryjnych stosowanych w chorobach skórnych, jest maść tetracykliny. Jego zastosowanie w medycynie dość intensywnie. Skutecznie leczy wiele chorób skóry wywołanych przez chorobotwórcze mikroorganizmy.


Opis preparatu

Maść tetracyklinę, których stosowanie jest spowodowane przez ich materiały składowe, jest antybiotykiem o szerokim spektrum działania. Obecnie lek ten jest rzadko przepisywane pacjentom ze względu na fakt, że nie zawsze są nowe leki. Jednak większość ludzi, którzy korzystali z jednego maść tetracyklinę wolą jego bardziej nowoczesne udogodnienia. Wynika to z faktu, że jest bardzo łatwy w użyciu, są wystarczająco skuteczne i niedrogie. Wszystko to sprawia, że lek jest niezbędny w większości przypadków. Istnieją dwa typy maści tetracyklinę 3% i 1%. Pierwszy stosuje się do leczenia chorób skóry, a w ostatnim – oka. Oprócz aktywnego składnika tetracykliny jest wliczone w wazeliny i lanoliny narkotyków.

Przy użyciu maści tetracyklinę

Zastosowanie tego leku jest skuteczna w czyraczność, trądziku, wyprysków, owrzodzeń troficznych, zapalenie jamy ustnej, układu moczowego i laryngologicznych infekcje, zapalenie mieszków włosowych. Maść nakłada się dwa razy dziennie. W niektórych przypadkach stosowanie bandaży. Na tej maści nałożyć na gazę złożoną kilka razy i nanosi na ból miejscu. Jest to konieczne, aby zmienić bandaż co dwanaście godzin. Należy zauważyć, że maść tetracyklina, których cena średnio 35 rosyjskich rubli za opakowanie, jest doskonałym lekarstwem na zaskórników i wyprysków. Nałożyć na pryszcze powinno być tak często, jak to możliwe. Jest to najlepiej zrobić to na kilka godzin przed udaniem się na zewnątrz, jako maść na tyle tłuszczu. Leczenie może potrwać kilka dni i tygodni. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby.

skutki uboczne

Jest to bardzo skuteczne i popularne środki trądziku i trądziku jest maść tetracykliny. Jego zastosowanie w domu jest uważane za bezpieczne. Jednak w celu uniknięcia niepożądanych efektów (z powodu niewłaściwego użytkowania), to najlepiej skonsultować się z lekarzem. Specjalista wyjaśni jak to jest stosowane, w jakich ilościach. Z samodzielnego leczenia niekontrolowana może pojawić się swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie. W takim przypadku należy natychmiast zaprzestać używania maści. W rzadkich przypadkach występuje utrata apetytu, bóle brzucha, zaparcia, wymioty, nudności, biegunka, zaburzenia połykania, reakcje alergiczne i obrzęk. Znalazł się wymienione objawy, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Maść nie jest zalecane dla osób z substancji wrażliwej na główny lek, zaburzenia czynności nerek i wątroby, leukopenia, grzybicze choroby skóry, zapalenie spojówek, jaglicę, zapalenie powiek, Kurata. Ponadto, tetracyklina maść jest przeciwwskazany u dzieci młodszych niż osiem lat i kobiet w ciąży.