224 Shares 7943 views

Skąd wiesz, że kot jest w ciąży: wskazówki dla początkujących koshkolyubitelyam

Kot w domu … Tuż przed swoimi oczami stopi słodko obrazek: kot bawi się z dziećmi, wiele medali i pucharów z wystawy, odwiedzanych przez twoich ulubionych podziw przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Ale nie wszystko jest tak łatwe i przyjemne, jak to brzmi. Kot jest niezbędne do opieki: kąpiel, czesanie go, itd. Wystawy też, tylko nie iść: formułowanie dokumentów, przeprowadzanie, oprócz kąpieli, czesania, itp Ale to wszystko bzdury, to tydzień lub nawet dni. Ponownie, to wszystko jest niczym w porównaniu do ciąży pitomitsy.


Początkujący właściciele kotów natychmiast zadał pytanie takie jak „skąd wiesz, że kot jest w ciąży.” Wielu początkujących, jeśli chodzi o „dzień sądu”, a czasem straciło koty po prostu nie przetrwać w czasie porodu z powodu niedbalstwa i niedbalstwa właściciela. Tylko niektóre szczególną ostrożność właścicieli, przebiera jej ulubiony co dwa tygodnie do lekarza weterynarii, który może łatwo zidentyfikować ciąży kota, poprosić o pomoc specjalistę. Ale to nie znaczy, że trzeba określić ciąży cały czas, aby zabrać ją do weterynarza.

Dowiedzieć się, czy kot jest w ciąży, to jest możliwe, analizując jego zachowanie i rzucając spojrzenie – po ciąża jest widoczna od pierwszych dni. Choć powiedzenie „od pierwszych dni”, pewnie przesadzone. Przynajmniej, dzięki której po zapłodnieniu można wykryć ciążę – 20. dnia. Ale może to zrobić tylko doświadczonego weterynarza. A my, zwykli śmiertelnicy, którzy nie mają wykształcenia weterynaryjnego, możemy zobaczyć ciąży u kotów aż o 10 dni później. Ale trochę poczekać, można, prawda? Ale często, kiedy wpisać w zapytaniu internetowej „skąd wiesz, że kot jest w ciąży”, wyszukiwarka produkuje te rzeczy, które na ogół nie można. I wskazówki dla początkujących zadać weterynarzy lub mieć utwardzone życia właściciela kota. A dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak przebiega ciąża u kotów, jak również ogólnie stwierdzić, że Wąsaty paski „w ciekawym położeniu,” Staram się wyjaśnić tutaj główne cechy, zwłaszcza dla początkujących w przypadku kota. Znaki te sterty, ale, moim zdaniem, najbardziej zauważalną z wszystkich sześciu.

Skąd wiesz, że kot jest w ciąży?

Pierwszym objawem ciąży – jest brak kolejnej rui. Kot zachowuje się spokojnie, nie wyje, nie walcowanie na podłodze, a nie panem gęsią skórkę. W ogóle, to zachowuje się jak zwykle w momencie, kiedy ma robić wyżej.

Drugą cechą – gwałtowny spadek, a następnie stopniowy wzrost apetytu. Pod koniec ciąży, kot będzie bardzo dużo tam.

Trzecia cecha – obrzęk sutków. Wydać na skórze kota tuż pod żebrami i pod palcami czuje dwa rzędy małych guzków. Z biegiem czasu stają się coraz koloru różowego. Jeśli zauważyłeś, oznacza to, że kot jest trzecim-czwartym tygodniu ciąży.

Od piątego tygodnia kota zaczyna wzrastać żołądka, zwłaszcza jeśli jest to jeden z trzech kociąt. Teraz to trudno nie zauważyć. Ale jeśli zwolnić tę kwestię na uwadze, co następuje kryterium powinno rozwiać swoje wątpliwości.

Czwarty znak – wymioty w godzinach porannych. Jest to spowodowane zmianami hormonalnymi i rozciągania macicy. To nie jest straszne, pod koniec ciąży, niech tak będzie.

Piąty znak – nadmierna. Kot będzie spać przez większość dnia. Nawet jeśli puścisz pitomitsy ulicy, w czasie ciąży, to będzie homebody.

Szóstą cechą – kot zaczyna szukać jej gniazdo i mostów. Tutaj można jej pomóc. Umieścić duże okno w ciemnym i cichym miejscu, łóżko do płótna i papieru, umieścić go w pudełku z kotem i odejść stamtąd. Jeśli gniazdo, wykonane z was chciałaby, ona tam przenieść wszystko na własną rękę. Jeśli się to nie podoba – nie martw się, gdy kot jest „gotów” do zniesienia (dowiesz się o tym w swoim niespokojnym zachowaniu i dalszym chodzenia za sobą), zawsze będziesz w stanie przekazać je w tym polu. W międzyczasie, na wszelki wypadek, należy zamknąć wszystkie przypadki, owinąć puste pola i zostawić pole w zasięgu wzroku.

Oprócz zamieszania z gniazda, trzeba zadbać o karmy dla kotów. Dlatego właściciele weterynarzy często zadawane nie tylko o tym, jak dowiedzieć się, co kot w ciąży, ale także o tym, co powinno być dieta przyszłej matki jądra ogoniastego. Produkty z różnych źródeł wskazują inaczej, ale sens jest taki sam – trzeba nakarmić kota jedzenie kalorii. Jeśli wolisz gotowe do podania, niech karmić kociąt, bogate w kalorie. Jeśli kot jest karmione naturalną dietę, zaleca się karmić jej wątroby, świeże ryby, można dać jej mięso tłuste śledź, makrela, sardynki, łosoś czy pstrąg. Kanały lub naturalnej żywności potrzebne do nakarmić kota trzy do czterech razy dziennie.

I nie zapomnij moralnego wsparcia kota – w czasie ciąży do niej, podobnie jak ludzie, mają twardy czas. Podczas porodu, Twój zachęta będzie również fizyczne. Ale o tym w innym czasie.