587 Shares 7764 views

Zmienniaki plamiste: rozmnażania i opieki w domu. Akwarium zmienniaki plamiste ryb: Opis zawartości

Ryby zmienniaki plamiste, reprodukcji, które zwykle odbywa się bez zbędnych ceregieli, uważa się dość powszechne mieszkaniec współczesnego życia rogach. Jest to często spotykane nie tylko w ogromnym akwarium biurowych, ale również w normalnym gospodarstwie domowym, średnich, a nawet bardzo skromne rozmiary.


Ogólnie rzecz biorąc, należy zauważyć, że zmienniaki plamiste – ryby, których zawartość nie będzie problemem nawet dla początkujących w świecie zwierząt wodnych.

Ten artykuł będzie o tym mówić w szczegółach. Czytelnik zapozna się ze wszystkich niezbędnych informacji związanych z siedliskiem, praktyk żywieniowych i wygląd interesujących mieszkańców podwodnego świata jako zmienniaki plamiste. Rozmnażanie i uprawa w domu będzie również mieć wpływ na niektórych odcinkach. Po przejrzeniu wszystkich faktów, każdy będzie mógł rozpocząć bez zbędnego strachu ryby jako zwierzę domowe.

Rozdział 1. Informacje ogólne i siedlisko w przyrodzie

Zmienniaki plamiste – ryby, który jest bardzo popularny mieszkaniec nowoczesnych akwariach. Dlaczego? Najprawdopodobniej ze względu na swoją wytrzymałość, łatwy hodowlanego, piękno, różnorodność kolorów.

Nie każdy jednak wie, że jej naturalnym środowisku – Ameryce Północnej i Środkowej. Bardzo często występuje w Veracruz, w Meksyku. Ponadto można znaleźć zmienniaki plamiste w Kalifornii, Kolorado, Floryda, Luizjana, Nevada, Teksas, Hawaje, ale tutaj został wprowadzony sztucznie.

Rozdział 2. Pojawienie się ryb

Zmienniaki plamiste, którego treść jest nie tylko proste, ale również bardzo interesujące i pouczające – dość małe ryby, jej długość rzadko przekracza 3,5-5 cm, a średnia długość życia wynosi od 3-4 lat.

Jej wygląd, jak również, a kolor jest trudne do opisania ze względu na dużą różnorodność opcji. Jest to na pewno powiedzieć, że kobiece zmienniaki plamiste nie tak jasne i kolorowe, jak samca.

Badacze zidentyfikowali wiele odmian. Na przykład, nie wspominając zmienniaki plamiste dyskowych. Ma bardzo nietypowy skrzywienie kręgosłupa oraz specjalny kształt ciała. Ale czerwone zmienniaki plamiste znacznie bardziej mobilny niż inne gatunki.

Rozdział 3. Różnice płci w rybach

Różnice płciowe w tych ryb wydają się bardziej niż jasne. Kobiety są większe niż wizualnie, nie ma tak jasny kolor, szerszy anal fin. Ponadto, mają one pełniejsze i zaokrąglony brzuch.

U mężczyzn anal fin małych i na koniec jest skierowany, kolor ciało jest piękne i bardzo jasne. Są one powszechnie uważane za prawdziwy klejnot nowoczesnych akwariach.

Rozdział 4. Niezbędne warunki dla hodowli ryb

Hodowla zmienniaki plamiste łatwe, ponieważ nie istnieją żadne specjalne warunki na to nie jest wymagane. Nawiasem mówiąc, wielu akwarystów nawet śmiać się, mówiąc, że o wiele trudniej jest wtedy zatrzymać hodowli tych ryb, niż żeby zacząć. I to jest rzeczywiście prawda.

Tak, masz zmienniaki plamiste? Powielanie tych podwodnych mieszkańców nie trzeba było długo czekać. Aby prawidłowo i regularnie kobiety w ciążę, 3 kobiety dosyć samca. Taka ilość jest optymalna, ponieważ znacznie zmniejsza konkurencji kobiet i mężczyzn w tym samym czasie daje możliwość odpocząć od czasu do nich ci.

Zmienniaki plamiste są żyworodnych ryb, t. E. Są wylęgu jaj w organizmie i światła pojawia się natychmiast utworzyło Małek mógł pływać. Samica ciąża łatwo rozpoznać po zaokrąglonym brzuchu i ciemnym miejscu w pobliżu płetwy odbytu. Samica może rodzić bez żadnych problemów co 28 dni, podczas gdy średnia liczba nieletnich – 20-40 sztuk.

Co do zasady, poród zmienniaki plamiste proste. Mimo to wciąż pożądane, aby przeszczepić ciężarną samicę w osobnym zbiorniku i dodać więcej roślin. W tym czasie przyszła mama nie martwić się ponownie, zaleca się, aby zamknąć przednią szkła papieru.

P EKCJA 5. Pielęgnacja smażyć

Ważne jest, aby pamiętać, że zmienniaki plamiste jedzą ich smażyć, tak aby przetrwać powinni umieścić wiele roślin przeszczepić je natychmiast lub w oddzielnym pojemniku.

Dalsza opieka nad narybkiem jest dość proste, ponieważ rodzi się duży i pełni ukształtowany. Można karmić je z żółtka, posiekaną specjalnej paszy lub prostego suche. Z obfitym karmieniu i czystej wody, po 3 miesiącach noworodka zmienniaki plamiste sami stają się dojrzałe płciowo.

Sekcja 6: Jak karmić

W naturze zmienniaki plamiste, odtwarzaniem, które występują regularnie i bez problemów, kanały głównie na owady i glony. Ale w akwarium są gotowe do jedzenia niemal każdy rodzaj paszy.

Ważne jest, aby zawierać w swojej diecie specjalizującą karmienia z włókna, takie jak zboża i komponentów roślinnych lub warzyw takich jak ogórki, cukinia, szpinak. Te pokarmy roślinne przyczynia się do lepszej pracy zmienniaki plamiste przewodu pokarmowego. Ale karma dla zwierząt może być dowolna, na przykład, są dobrze dostosowane Bloodworms, Tubifex, Artemia, koretra.

Rozdział 7. Złożoność i pielęgnacja

Zmienniaki plamiste, którego treść nie wymaga specjalnych umiejętności, jest idealny dla początkujących hobbystów i profesjonalistów.

Podobnie jak prawie wszystkie żyworodnych ryb zmienniaki plamiste bezpretensjonalny i rozrywkowy. Mogą być trzymane w małych akwariach, z 40-50 litrów. Oczywiście, lepiej jest, że kwota była duża. Między sobą nie wykazują zmienniaki plamiste agresywność (jak np dziobaka) i mogą zawierać niewielką przewagę samic.

W odniesieniu do parametrów wody, nie ma zbyt kapryśny. Idealny – średnia twardość wody (15-30 dGH), kwasowość jest pożądana w ciągu 7.0-8.3, a optymalna temperatura wody 22-25S. Najważniejsze jest to, że woda jest czysta i świeża, najlepszym rozwiązaniem – tygodniowy częściowo uzupełnić pewną część wody, zwykle co najmniej 20%.

Filtracja i napowietrzanie, oczywiście, jest pożądane, ale jeśli zbiornik nie jest przepełniony, jest całkiem możliwe, aby być zaniedbywane.

Rozdział 8. Warunki kompatybilności z innymi mieszkańcami akwarium

Kolejny plus zmienniaki plamiste, że się razem doskonale w ogólnym akwarium, nie dotykać żadnych innych ryb.

Należy jednak pamiętać, że dla samych drapieżników mogą one stać się łatwym łupem. Dlatego najlepiej jest umieścić zmienniaki plamiste z innymi viviparous, takie jak Mollies lub szermierzy.