419 Shares 8535 views

West Highland White Terrier: Opis charakter i opinie Kennel (foto)

Jeśli szukałeś zabawy, mały, nowoczesny i bardzo inteligentnym psem, terrier West Highland White – co trzeba. Do tej pory, ta rasa jest bardzo popularne zwierzę. Still – ładny pysk, dowcipny i zabawny charakter ma prawie nikogo obojętnym. Wielu nawet nie znaczy, że w rzeczywistości, to pies – piękny podziemny myśliwym.


Skąd West Highland White Terrier?

Niestety, dokładny czas wystąpienia historycznej nazwy danej rasy z całą pewnością nikt nie może. Wiadomo jednak, że pierwsza wzmianka o niej znaczący sięga średniowiecza. Rasa ta została wyhodowana w Szkocji, najbardziej prawdopodobnym przodkiem White Terrier uważany Scotch terrier.

Początkowo pracowała psów myśliwskich, które stają się łupem dla małych gryzoni i zwierząt rycie. Dzięki miniaturowej wielkości West Highland White Terrier jest nie tylko wigor i odwagę, ale także siła i wytrzymałość. Polowanie odbyło się w następujący sposób: pies musiał znaleźć nory zwierzęcia i kopać go. W niektórych przypadkach, Białe teriery zostały usunięte ze schronu już martwy drapieżne, dotarcie do nich w twardej walki podziemia. W gospodarstwie domowym, te piękne stworzenia pomógł ich właścicieli, aby pozbyć się gryzoni.

Z daleka zauważalny kolor biały terier nie był wymyślony przez przypadek. W przyrodzie nie występują dzikie zwierzęta z włosami, dzięki myśliwym trudno pomylić go z, powiedzmy, lisa czy borsuka.

Na początku 20 wieku White Terrier otrzymaniu formalnego i kontynuuje do dnia dzisiejszego, a nazwa standardu rasy. Tylko tutaj we współczesnym świecie jest to rzadko stosowane jako pomocnik w polowaniu. Z biegiem czasu, Zachód stał się popularny i niezbędny zestaw innych rodzin na całym świecie.

Ogólny opis psa

Terrier West Highland White – jedyny w swoim rodzaju white terrier. Ma bardzo atrakcyjne, nawet kilka lalek szuka miękkości i delikatności, która ukrywa bardzo pracowity, inteligentny, bystry i silne zwierzęta. Jeśli zwierzę – Zachód, to należy koniecznie aktywnej osoby, w przeciwnym razie będzie on po prostu się nudzić. Ten niespokojny, bardzo zabawny, mądry i łatwo wyszkolony pies, który będzie wymagał swoją uwagę przez cały czas.

Białe teriery doskonale czują się w domu, są posłuszni i przyjazny. Stale towarzyszyć i chronić swoich panów i stają się prawdziwe dla nich prawdziwymi przyjaciółmi.

Wielkość i długość życia

Jest to bardzo mały i kompaktowy zwierzęta, których wymiary różnią się między mężczyznami i kobietami. Żeński Biały terier mogą osiągnąć masę około 7 kg i wzrostu w ramię 28 cm, większe kable – wzrost na kłębu – 30 cm; ciężar – 10 kg. Mają nieproporcjonalne ciała (głowa wydaje się być taka sama jak całej reszty ciała), co czyni je jeszcze bardziej niezwykłe.

Średnia długość życia terierów od 12 do 15 lat, ale tylko przy prawidłowej konserwacji zwierząt oraz stałą opieką niego. Z wiadomością, trzeba poświęcić dużo czasu. Chodzić i bawić, te psy bardzo lubią i powinny otrzymywać je codziennie. Odcienie koloru włosa zmienia kolor z białego na pszenicy.

Szczegółowy opis budowy ciała

West Highland White Terrier ma taki wygląd:

 • Zwarty, ale silna budowa ciała z szeroko lędźwiowych potężnych ud i ramion ciała.
 • Okrągła główka z intensywnym głowy. Zwężone tępy pysk, masywne grzbiety czoło.
 • Silne szczęki o prawidłowy zgryz.
 • Czarny nos.
 • Oczy nie są zbyt widoczne, ciemne zabarwienie, średnich. Spojrzenie na Westies mądry i przenikliwy. Jasne oczy są dozwolone, ale to nie jest bardzo dobra.
 • Małe trójkątne uszy stojące z lekkiej wełnianej okładką na czubkach. Wyciąć włosy na uszach jest niepożądane teriery.
 • Lekko wydłużone szeroki dekolt, ukośne ramiona.
 • Krótkie i muskularne przednie nogi z grubym wełnianym płaszczem. Łapy więcej niż z tyłu mają zaokrąglony kształt, palce trzymane mocno.
 • Kompaktowa budowa ciała, proste plecy.
 • Tylne nogi są również krótkie, opracowali mięśnie. Małe stopy z czarnymi paznokciami i klocków.
 • 15 cali prosto ogona krótkich włosów. Ogon kopiowany jest zabronione.
 • Wełna nie jest bardzo długo, z grubym podszerstkiem, nie powinno być żadnych kwitnie.
 • Kolor tylko biały kolor.
 • Chód jest darmowe, łatwe i proste.

Istnieją także pewne różnice w wyglądzie, ale są one niepożądane.

charakter

Pies West Highland White Terrier jest dość spokojny, ale niegrzeczny i zabawy z jej właścicielem. Na całej swej inteligencji, dobre maniery i ustawione zwierzaki narażenia są gotowi do walki dla rodziny i chronić je od wszelkich przeciwności, angażowanie się w poważnej walce ze zwierzętami nawet większe. Teriery walczyć do końca.

Mały, ale bardzo odważny, są one idealnie podatne na szkolenia, szkolony wokół bardzo łatwo i szybko. Wymagają dużo uwagi i edukacji, rzadko uparty.

Energiczny i aktywny, mają dobrą „Chuikov”. Przeczucie niebezpieczeństwa, a przybycie gości nie zostawiać bez echa. Bardzo podobnie jest w centrum uwagi, są towarzyski, choć jego mistrz wydają się być zazdrosny o innych zwierząt. Lubiący dzieci, traktować je z uwagą i ostrożnością. Nie toleruje, gdy są one ignorowane, nie toleruje brutalnej postawy.

Których choroba ma tendencję Terrier West Highland White

Powiedzieć, że Zachód – bolesna pies trudne. Jednak, podobnie jak wszystkie inne rasy, mają pewną skłonność do takich chorób, jak:

 • i alergiczne zapalenie skóry;
 • zwłóknienia płuc;
 • atopia;
 • problemy z ud (więcej martwicy lub dysplazją);
 • choroby oczu (w tym zaćmy i spojówek);
 • kardiomiopatia, osteopatia;
 • głuchota.

W niektórych przypadkach może okazać się, wrodzone zapalenie opon – choroba, która jest szczególnie podatne białe psy.

Właściwa konserwacja i pielęgnacja

Dbać o takie wspaniałe zwierzę powinno być dokładnie od najmłodszych lat. Szczenię West Highland White Terrier powinny być czesane dwa razy w tygodniu, a każdy rok bez wątpienia powinien przejść procedurę ścinaniem lub przycinanie.

Na pierwszy rzut oka jest to dość aktywnie rosną włosy, dlatego konieczne jest, aby wyciągnąć (wokół oczu i uszu). Aby utrzymać dobrą higienę i dostarczyć genitalia nadmiar włosów.

Ten pies powinien być regularnie kąpać (przynajmniej 1 raz w miesiącu, w zależności od warunków pogodowych) ze względu na fakt, że włosy szybko brudzą i zanieczyszczone. I, oczywiście, trening! Jest to istotny punkt rosnącego zwierzęcia, a właściciel bezwarunkowo powinny zajmować wyższą pozycję, on jest szefem, a pies musi zrozumieć go od najmłodszych lat.

Działalność Krajowego Breed Club (NPC)

Organizacja ta powstała w Federacji Rosyjskiej w 1999 roku. Następnie w NPC były dwie odmiany psów: Cairn Terrier i Zachód teriery. I już w 2004 roku był tam osobny mono-klub.

NKP West Highland White Terrier organizuje coroczne wydarzenie dla zwierząt i ich właścicieli, pokazy psów odbywają się w różnych miastach Rosji. Aby dostać się do nich można tylko prawdziwi właściciele West Highland, zwierzęta muszą dopasować standard „rasy West Highland White Terrier” mieć dostępne wszystkie rodzaje dokumenty potwierdzające to, i dobrym rodowodem.

NPC sprzedaje również białe szczenięta terier. Wiele artykułów na oficjalnej stronie internetowej i seminaria prowadzone przez klub, aby pomóc właścicielom tych pięknych stworzeń, aby odpowiedzieć na wiele pytań wynikających z nich.

Recenzje Kennel

Westies ogromna liczba fanów na całym świecie. Ten pies poświęcił całe fora i blogi. Niektórzy właściciele opowiada ich historie życiowe, ktoś umieszcza zdjęcia swoich zwierząt. Ludzie mówią o wiadomościach, które jest idealnym psy, których nie można nie kochać.

Pies rasy West Highland White Terrier, zdjęcia z którą oferta – jest naprawdę prawdziwy wybawieniem dla wielu rodzin. Wybór takiego zwierzaka, nie pożałujesz!

Co dotyka wspaniały West Highland White Terrier! Zdjęcie małe szczenięta szczególnie uroczy. Są piękne, puszyste, miękkie, pewny siebie …

Jeśli zdecydujesz się kupić, aby zachowywać się najpierw dowiedzieć się o niej wszystkiego, co jest możliwe, a następnie zdecydować, po rozważeniu wszystkich. Kochasz swojego zwierzaka, nim opiekować i dbać! Te przyjaciele są najbliżej i prawdziwe!