781 Shares 9096 views

Niezwykłe zwierzęta – bezwłosych szczurów

Bezwłosy zwierzaki szczur (Sphinx) pojawiła się na początku ubiegłego wieku w wyniku mutacji. Ze względu na nietypowy wygląd ich zachowana i skonsolidowane w znak bezwłosych pokoleń poprzez sztucznej hodowli. Jednak zawiera takiego zwierzaka w domu nie jest łatwe. Bezwłosy Rat trudne do odtworzenia, mają słabe zdrowie i żyć długo. Genetycznie te gryzonie mają w genotypie trzech rodzajów genu bezwłosych. Ponadto, brak włosów może być spowodowane duplikacji genu „reksovosti”.


wygląd

Wąsy gryzonie takie kręcone PET. Pet lub nawet nie muszą mieć włosy na ciele, czy to może być obecne w niewielkich ilościach w kończynach, głowa, brzuch i policzki. Aby wziąć udział w wystawach są dozwolone i tych innych jednostek. Skóra może być zmarszczek.

Właściwości pielęgnacyjne

Bezwłosych szczurów są wrażliwe na właściwości fizycznych środowiska. wymagają stosunkowo wysokiej wilgotności i temperatury w zakresie od 20 do 28 ° C komórki muszą być wyposażone w domach hamakami ciepła złoża. Lepiej jest, jeśli Nagi szczur będzie zawierać nie sam, aw innych firm (wełnisty). Jednakże powinna ona być nie powoduje korozji, do zapobiegania i zwalczania uszkodzenia delikatnej skóry sfinks szczurów. W tym celu komórki takiego zwierzę musi być wybrany bardzo starannie, nie powinno być żadnych ostrych krawędzi lub wygięte pręty. Umieścić pokój ze zwierzęciem, a także z Szerstniow zwierzaki potrzebują, unikając przeciągów, klimatyzowane miejsca w pobliżu i baterie.

Zdrowe łysy szczur bierze prysznic nie więcej niż bogatym wełny brata. Używaj szamponu dla gryzoni lub dla niemowląt i małych dzieci. Temperatura wody powinna wynosić około 30 ° C. Po kąpieli powinna być wyschnięcia szczura i pozwolić mu ochłodzić się ręcznik. Skóra zalecamy lekko nasmarowane z siemienia lnianego lub oliwy z oliwek.

karmienie

Metabolizm tych zwierząt przyspieszone. Muszą wysokokalorycznych pokarmów o wysokiej zawartości białka i tłuszczu. Łysy szczur zjada to samo jedzenie (nasiona i ziarna) jako „wełna” zwierzakiem, ale od liczby przedstawicieli tej rasy dać więcej. Woda z domowych powinny być zawsze w dużych ilościach, pije dużo.

Średnia długość życia i choroba

Niestety, te urocze stworzenia żyją długo. bezwłosy szczur cierpią z powodu chorób układu moczowego, serce, oczy, narażonych na choroby nowotworowe, alergie, cierpią na cukrzycę. Są bardzo wrażliwe na sytuacje stresowe. W krysok o bezwłosych genu RNU, bez grasicy w grasicy, co sprawia, że są podatne na choroby zakaźne. Nagi Szczury mają wiele trudności w reprodukcji. Kobiety złą matką często odmawiają śmieci lub zjeść. Ponadto, często cierpią z powodu niedorozwoju piersi, złamali proces laktacji. Niemniej jednak, te małe zwierzęta bezwłose są bardzo płodne, szczenięta rodzą normalny rozmiar. Zwierzęta z genami hairlessness mogą żyć od 9 do 20 miesięcy. Najczęstszą przyczyną śmierci są ciężkie zaburzenia czynności nerek lub chorób zakaźnych.