669 Shares 7937 views

Ancistrus hoplogenys. Ancistrus gwiaździstego – zawartość

Ancistrus hoplogenys – to jest bardzo piękne ryby akwariowe, który wymaga starannej konserwacji. O osobliwości karmienie, utrzymanie i rozrodu zwierząt składane, dowiesz się z tego artykułu.


Ogólna charakterystyka ryb

Więc Ancistrus hoplogenys jest niewielka. Ta suma ma lekko spłaszczony długie ciało. Jest ona pokryta płytkami kostnymi twardych. Roth ma specyficzne skrobaków o którym zwierzę może wziąć jedzenie z twardą powierzchnią. Ponadto wygląda na przyssawce. Takie ciało jest utworzona przez muszą być przechowywane na dnie stawu z silnym prądem.

Nazwa ryb było spowodowane ciekawych kolorach: sum na ciele widać coś w rodzaju wzorca niebieskie i białe plamy na czarnym tle. Należy zauważyć, że te „gwiazdy” z biegiem czasu może zmienić kolor i stają się brązowe. Młode ryby ma przed sobą świetlaną biały pasek na krawędzi płetwy i ogon, ale to znika z wiekiem.

Ancistrus hoplogenys aktywna w godzinach wieczornych. Dzień lub w jasnym świetle ryb próbuje ukryć się w algach. Osobliwością tych zwierząt jest to, że są one w stanie odebrać i jeść żywność z dna i ścian zbiornika, to znaczy są one rodzajem małych zamiatarki jej ekosystemu. Te sumy spokojnie współistnieć z innymi gatunkami ryb. Czas życia zwierząt może osiągnąć 6 lat.

Jak określić płeć ryb?

W zasadzie, aby odróżnić samice od samców trzaskiem. Po pierwsze, mężczyzna osoby mają większe ciało. Jego długość często sięga 8 cm! Po drugie, na męskiej głowie umieszczone dość dużą procesy, które posiadają oddziały. U kobiet nie istnieć w ogóle, albo są bardzo słabo rozwinięte.

Ancistrus hoplogenys mężczyzna jest bardzo wojowniczy ryby. Jeżeli akwarium zawiera więcej niż mężczyzn, będą trzymać się nawzajem walk, które jednak nie stanowią żadnego zagrożenia. Te walki są tylko swoisty rytuał, w którym ryby nie zachowują się agresywnie.

Zawartość Funkcje zwierzaki

Ancistrus (sum gwiaździstego) jest bardzo mało wymagająca. Zawierać takie ryby nie jest trudne, więc można bezpiecznie kupić, nawet jeśli nigdy nie miał do czynienia z akwariów. Optymalne sumów są uważane następujące warunki:

– temperatura wody w 20-28 °;

– kwas 5,5-7;

– praktycznie dowolnej wielkości akwarium, choć nie powinna dawać pierwszeństwo zbyt dużych pojemników;

– obowiązkowa obecność glonów i wszelkie obiekty, gdzie ryby mogą się ukryć przed zbyt dużo światła (korzeni, dużych muszli, jaskinie);

– czy są kamienie w akwarium, nie należy umieszczać je na ziemi;

– Zwierzęta muszą być zorganizowane wystarczająco dużo miejsca, to jest dla jednej pary ryb trzeba co najmniej 200 litrów wody.

Jeśli mieszkasz Ancistrus kształcie gwiazdy, jej treść nie zapewnia izolację od innych gatunków ryb sum. Są ciche i stanie się dogadać ze wszystkich mieszkańców akwarium.

Należy zauważyć, że woda musi być czysta i utlenione, a więc wymagane intensywne napowietrzanie. Naturalnie, w zbiorniku wystarczy filtr.

Co i jak karmić te ryby?

W żywności, zwierząt gospodarskich bezpretensjonalna. Mogą być podawane na żywo żywności, warzyw i różnych substytutów. Catfish można jeść narastaniu, który pojawia się u dołu i na szybie akwarium. W wodzie można rzucać małe kawałki sałaty. Oczywiście, one powinny być dobrze przygotowane, tak aby były miękkie. Ponadto popularny specjalny feed tabletka że cel dolną ryby.

Z braku sum pokarmów roślinnych może jeść glony. Aby tego uniknąć, należy upewnić się, że udział pokarmu roślinnego wynosi nie mniej niż 60 procent całkowitej diety. Co do suchych tabletek, to powinny one być stosowane tylko w godzinach wieczornych, jak to było po zmroku, ryby te stają się bardziej aktywne. Ponadto, inne mieszkańcy mogą jeść, a twoi sum pozostanie głodny. Te zwierzęta dobrze zjeść Bloodworma.

Charakterystyka hodowli ryb

Zatem wystarczy dojrzałość Ancistrus kształcie gwiazdy, których cena wynosi około 4 $ na osobę ukończy 1 roku. W zasadzie osobny akwarium nie jest wymagany do tarła. Aby stymulować proces, wystarczy dodać trochę świeżej wody do pojemnika.

Hodowla Ancistrus gwiaździstego ma jedną cechę: dobrego tarło ryby potrzebują specjalnego podłoża. Jest to rura z tworzywa sztucznego lub ceramiki, pustym w środku. Jego średnica 4 cm, długość – około 20 cm Jeśli takie podłoże nie jest obecny, można użyć konwencjonalne powłoki i grot .. Należy zauważyć, że mężczyźni pilnować jaja samica składa.

Jeśli chcesz tarło osobne miejsce w akwarium, to wystarczającą pojemność do 40 litrów wody. Należy zauważyć, że z jaj larwy pojawiają się około 4-5 dni. W ciągu kilku dni stają się Palczaki. Następnie, pożądane jest, aby usunąć z dzieci płci męskiej.

Cechy obchodzi smażyć

niemowlęta karmione powinno być specjalnie zaprojektowane do swoich posiłków. Pożądane jest, aby zastosować skompresowanych tabletek. Nie zapominaj także o gotowanych liści kapusty i innych paszy roślinnej. Każdy dzień w akwarium z dziećmi powinny być dodane w 1/5 świeżej wody. Karmić narybek powinien być nie mniejszy niż 4 razy dziennie.

Należy pamiętać, że porcje jedzenia powinny być małe. Jeśli dzieci dorastają w osobnym akwarium, należy umieścić go dobrze nasączone zaczepów Drewno jako smażyć je bardzo aktywnie gryźć. Ponadto, jak rosną, ryby można nadać większy paszy.

Do sumy rosną zdrowo, trzeba uważnie monitorować czystość wody, aby zorganizować dobrą wentylację. Dzieci prowadzą do wspólnego akwarium powinno być w wieku 5 miesięcy. W tym przypadku, są one idealnie dostosowane do nowej lokalizacji.

To wszystkie cechy treści tych ryb. Powodzenia!