677 Shares 8580 views

Jak odzwyczaić kota wspiąć się na stole? Czy to możliwe, aby odzwyczaić kota wspiąć się na stole?

Koty, zwłaszcza młodzi, uwielbiają wspinać się na stole, szafa, parapety, inne powierzchnie, górujący nad resztą mieszkania lub domu. Nie tylko, że ich pojawienie się tam co najmniej niepożądana, ten zwyczaj może kosztować zdrowie zwierzaka, a nawet życia (jeśli zwierzę skoki, takie jak płonącego pieca gazowego). Aby uzyskać informacje o tym, jak odzwyczaić kota wspiąć się na stole i jakie są metody na to, przeczytaj ten artykuł.

Dlaczego oni to robią?

Wiele gospodynie domowe Furry Animals są zakłopotany: „Dlaczego, mimo wszystkich słów nagany i kary, zwierzę tak metodycznie podjeżdżaniu?” Przed odzwyczaić kot wspiąć się na stołach, powinien znać jego zwyczaje. Wtedy będziesz wiedzieć, że wszystkie kocią wysokości (w środowisku naturalnym, jak i in vitro). Koty domowe – nie jest wyjątkiem. Jest to jeden z powodów. Czasami, aby odzwyczaić kota wspiąć się na stole, wystarczy kupić specjalne meble kot. Takie strony, przymocowane do elewacji, pozwalają koty do badania jego domeny. Wyposażone w różnego rodzaju dziedzinach i kolumn „Wyświetlanie” można kupić w sklepie zoologicznym, a można to zrobić ręcznie. Wybierz to, co jest łatwiejsze. wzgórze własnego może zmniejszyć zainteresowanie mustached paski do reszty mebli.

Wiele kotów używać parapety, aby obserwować, co się dzieje na ulicy, z tego samego powodu. Zamknąć Parapet upragniony przez zasłony lub firanki, zapobiegając przenikaniu zwierząt. Ale znowu, w ten sposób, konieczne jest znalezienie alternatywy dla kota, w przeciwnym razie będzie próbował wspiąć się na parapet po raz kolejny, pokazując pozazdroszczenia upór.

Innym powodem – żywność lub atrakcyjne elementy, które nadają się do gry. Jak odzwyczaić kota wspiąć się na stole? Należy usunąć z niej wszystkie żywności, ukryć papeterii, szelest papieru – nic ciekawego wątku. Po tym wszystkim, pusty i nudny sama powierzchnia nie jest zainteresowany zwierzęcia.

modyfikacja zachowania

Oczywiście, jak wszystkie zwierzęta, koty są wyszkolić (żywym tego przykładem – cyrk koty Kuklacheva). Oni po prostu zrobić to czasami jakby niechętnie, pokazując w pełni jego upór i lenistwo. Korekta zachowanie jest pożądane, aby produkować w młodym wieku. Następnie umiejętności zwierzęcia szybko stała, a Wean kot wspiąć się na stole będzie dużo łatwiejsze.

Uniknąć miejsce!

Wiem, że bicie grubsza wziąć za kark, lub – nie daj Boże – ogon kota jest surowo zabronione! To może stać się bardzo agresywny, obrażać się na siebie i zacząć regularnie odwetu. Jesteś na to gotowy? Mszcząc kota przerażające: Można gówno w kapciach, albo kiedy przejść obok niego, bez względu na wszystko ugryźć pazur nogę, łzawienie i krwawienia. Musimy pamiętać, że aby dostać się do zwierzęcia zamieszanie nie należy podchodzić od tyłu, trzymając górną rękę. Zazwyczaj jest to postrzegane jako przejaw agresji. Jak odzwyczaić kota wspiąć się na stole? Istnieje kilka sprawdzone sposoby.

W obecności ludzi

Jeśli kot został pomyślany, aby przejść na stole przed sobą, to zazwyczaj dość głośny krzyk lub klaszczą ręce, aby zapobiec tej czynności. Jak odzwyczaić kota wspiąć się na stole? Można rzucić miękka piłka, na przykład w celu wypłukania lub odwrócić uwagę (jeśli jest to jego ulubiony kulkowe). Ale cała ta wspaniała praca, gdy zwierzę jest w twoim umyśle w zasięgu ręki. A co się dzieje, kiedy nie jesteś w pobliżu?

Pieczenie woda

Jak odzwyczaić kota wspiąć się na stole? Wiele zwierząt nie lubią wody. Umieść niski szeroki pojemnik z cieczą (dobrze nadaje się do tego celu pieczenia tacy z pieca) na stole, który zwykle skacze zwierzęcia, tak że nie było widać z dołu. Skoki do miski z wodą, kot będzie niezapomniany nieprzyjemne doświadczenie, które będzie trzymać ją z skoki na stole po raz drugi.

niezgoda

Jak odzwyczaić kota wspiąć się na stołach jeszcze? Może być używany jako ostrzeżenie dla ostre, głośne dźwięki. Wiadomym jest, że kot jest bardzo dobre ucho (o wiele ostrzejsze niż ludzi). Nadmuchać balon przed kotem i jego pęknięcie z hukiem. Dokonać takiej operacji kilka razy. Wierz mi, wkrótce Twój kot nienawidzi sam obraz z balonu. Teraz pozostaje umieścić zawyżone balonów na pokładzie samolotu, który uwielbia skakać faworyta. Można korzystać z innych obiektów, emituje ostrych dźwięków różnych typów bryzgalki i krakersy, puszki sprężonego powietrza stosowanych oczyścić klawiaturę, powodując idiosyncrasy kota. Widząc te rzeczy, umieszczone, na przykład, na stole, zwykle zwierzę nie ma już skacze na jakimkolwiek pretekstem.

Elektrokovrik

Dla absolutnie nieustraszony, nie boi się gwałtownych dźwięków (albo ślepy) zwierzęcia pojawiają się nowe elementy, cuda techniki, zapobieganie niepożądanych zachowań. Tabela pokryta specjalną podkładkę elektrycznego podłączonego do wylotu. Kot wskakuje na stół, robi się łatwo, ale niezapomniany przez długi czas porażenie prądem. Rezultat: Twój problem został rozwiązany.

Jak odzwyczaić kotka wspinaczka na stołach?

Z kociąt rzeczy, z jednej strony, jest to łatwiejsze. Po tym wszystkim, przyzwyczajony do toalety, na przykład, czy nie skoczyć na stole z jakiegokolwiek powodu, a bez niego najłatwiejsze w dzieciństwie. Spróbuj kupić kociaka kilka zabawek. Niech stanie się Twoim ulubionym miejscem dla niego. Połóż je na podłodze, pod stołem. Niech istnieją także różne ciekawe rzeczy: Liście, ołówki, gumki, pudełka, kulki. Wszystkie te Twoje dziecko może aktywnie grać. Stół, z drugiej strony, pozostaje pusty, bez żadnych zbędnych elementów, nudne dla trochę złośliwy. Może to kwestia tego, jak odzwyczaić się wspinać kotek na stołach będzie nieistotny.

Blachę

Umieścić niezauważone kot na stole z blachy, grzechot przy dotknięciu. Uczynić zwierzę obalony przedmiot w skokach na stole, które produkują dużo piorunów. będą dostarczane z doskonałą i trwały efekt.

Perfumy

Można użyć różnych zapachów, tradycyjne odstraszający cat (nawet w sklepach zoologicznych sprzedają gotowe mieszanki w aerozolach). Cytrusowe, ocet, wybielacz pomoże przezwyciężyć pragnienie wysokości.

Kawałki folii

Skoki wszędzie, kot przednie kończyny, jakby brakuje krawędź powierzchni i natychmiast dostać się na środku stołu nie może. Używamy tej funkcji. Potrwać kilka pasków z folii lub blachy i układania na obwodzie stołu. Paski powinny być przechowywane ledwo utrzymując równowagę mimo wszystko. Wtedy masz oczy kota ze szarpie lodówki jako przynęty i umieścić na środku stołu. Po tym, możemy wyjść z pokoju i czekać. Gdy zwierzę wskakuje na stół, to natychmiast traci równowagę. Jest pamiętany przez długi czas!

scotch

Koty – schludny, nawet wybredny. Oni na pewno nie lubią niczego trzymać. Używamy tej jakości w zwalczaniu nawyków szkodliwa kota. Szeroka taśma przecinająca Największe listwy (20-30 cm będzie wystarczająca). Przyklejony side up, umieścić pasek na powierzchni w przypadkowej kolejności. Kot skacze na stole, oczywiście, przylega do taśmy klejącej i rekolekcje. Najważniejsze jest to, że w tej chwili na stole nie było żadnych ciał obcych: laptop, notebook, monitor. Ich zwierzę może powalić lub strząsnąć powierzchnię. Innym podobnym rozwiązaniem – paski do depilacji. Ten sam efekt.

Squirtwoman

Wiele kotów nie trawią organiczny kiedy plusk wody. Używamy prosty rozpylacza i wlać kota, gdy ma ona tendencję do skoku na stole lub innej powierzchni. Po prostu zrób to jak dyskretnie, jak to możliwe, tak, że zwierzę nie identyfikuje Cię sprayu. Nawiasem mówiąc, bryzgalki używane do szkolenia i eliminowania złych nawyków u kotów Rady i wielu doświadczonych hodowców.

Dyskusja spokój

Niektórzy uważają, że konieczne jest, aby rozmawiać ze zwierzętami: promowanie jego słowa, czy przekleństwo na wszystko. Zaobserwowano, że niektóre koty bardzo lubią „rozmawiać”. Dla niektórych, rozmowa przechodzi na zasadzie „jak Vaska słucha tak zjada”, jak w bajce Kryłowa. Jak skuteczna jest rozmowa – ty decydujesz.

Podsumowując, jest to na pewno powiedzieć, że jest możliwe, aby odzwyczaić kota wspiąć się na stołach. Powinno to być jednym ze sposobów wymienionych powyżej. Wybierz cokolwiek Ci się spodoba!