761 Shares 1482 views

Ryby veiltail: opis, charakterystyka i zawartość opieki

Jednym z najczęstszych i najbardziej ulubionych hobbystów ryb jest veiltail. Piękny i spokojny mieszkaniec elementu wody jest ozdobą akwarium i wiele osób kojarzy z goldfish z bajki, AS Puszkina.


Trochę historii

Veiltail ryba została wyhodowana kilkaset lat temu; uważa się za miejsce narodzin Japonii. Tylko „wybrani” (cesarze i ich otoczenie) mogą pozostać w swoich ogrodach Mikado rozkoszą dla oka. W 19 wieku, 2 pary tych ryb zostały przekazane przez Daniela AMMEN – kontradmirała US Navy, namiętny akwarystów. Od kilku lat, amerykański udało się uzyskać 140 głów potomstwa. Większość młodych w ręce osób wybitnych, i został umieszczony w stawach z rybek. Wynikiem tej okolicy stają się hybrydy, które utraciły swoje pierwotne właściwości. Zapisz unikatowe gatunki i zachowanie pełnej czystości rasy może pewien rodzaj Mulertu, który wpadł w ręce tylko 2 pary ryb ozdobnych.

Ryby veiltail: opis

Najbardziej istotną częścią w strukturę dekoracyjną ryb ogonem jest związany z łagodnym nieważkości tkaniny. Jego długość sięga niekiedy 30 cm, co jest 3-6 razy większa niż wielkość bagażnika. Ogona i płetwy są przezroczyste; Stoi wyprostowany grzbietowe, widelce odbytu.

Ryby veiltail ma krótki, spłaszczony bocznie jajowate bagażnika lub kulisty kształt. Oczy – duże. Zakresy kolorze nadwozia z jasnym kolorze czerwonym na blady krem i złoto. Dość rzadkie okazy czystej czerni. Mamy akwarystów są bardzo popularne veiltail wypryskami.

Veiltail są takie odmiany jak:

  • spódnicy i taśma (w zależności od kształtu ogona);
  • bescheshuychaty i łuszcząca.

Goldfish veiltail: treść

Właściwa veiltail konserwacji wymaga wysokiej dużym akwarium – z szybkością 50 litrów wody na ryby. Tak więc, dla dwóch najlepszych dopasowanie veiltail zbiornika 100 litrów z czystą wodą. W pojemniku 150 litrów mogą osiadać 3-4 ryby, zapewniając mocne i dobrego napowietrzania filtrowania wody.

Ryby veiltail, których treść nie jest szczególnie trudne, powolne ruchy i uwielbia kopać w ziemi, tak, że dno zbiornika zaleca się umieścić gruboziarnistego piasku lub kamyków. Rośliny wskazane, aby wybrać sztywne liście i silny system korzeniowy: dzbanek, węgorz, sagittariyu, Elodie.

Welonek jak chłodnej wodzie: zalecana temperatura + 20-21 ° C co tydzień powinien być aktualizowany na jednej czwartej objętości.

karmienie

Ważnym elementem pielęgnacji ich karmienia jest veiltail: ryby ozdobne są bardzo żarłoczne i może mieć non-stop. Dlatego należy unikać spożywania zbyt dużej ilości żywności i paszy w tempie 3% wagowych veiltail.

Karmienie powinno odbywać się dwa razy dziennie: rano i wieczorem godziny. Ilość paszy powinna być określana przez 10-20 minut po zużyciu, a następnie usunięcie resztek żywności. Raz w tygodniu zaleca się zorganizować dziennie na czczo. Diety były obecne kanały akwarium suche, rośliny (parzona sałaty i pokrzywy).

Cechy hodowlane

Komponent prawy zawartość veiltail jest ich hodowla. Należy uwzględnić żeńskiej 2 lub 3 dwuletniego samca. Przed tarłem (marzec-kwiecień) przez 2-3 tygodnie ryba heteroseksualne powinny trzymać oddzielnie, dając im mnóstwo karmienia. Następnie określić akwarium wyposażony położył pod kątem do jednej strony piaszczystej glebie, tarła wiązkę siatki o małych liściach roślin.

Gotowości do tarła kobiet mogą być identyfikowane za pomocą grubej brzuchu; mężczyzna – obecność wysypki tarła o skrzelowych i nacięć na płetw piersiowych. Tarło może stymulować stopniowy wzrost temperatury do wody (24-26 ° C). Mężczyźni są następnie aktywowane, zaczynają gonić kobietę. Najnowsze tarło: około 10 tysięcy jaj na raz .. Dzieje się tak najczęściej we wczesnych godzinach porannych, z pierwszymi promieniami słońca. należy usunąć ze zbiornika po zakończeniu tarła ryb dorosłych. Okres inkubacji – od 2 do 4 dni; pojawienie się smażyć nastąpi w ciągu 5 dni.

Wyklute smażyć najpierw zaleca się karmić „żywą pył” – maleńkie organizmy, które mogą rosnąć niezależnie lub nabyć w sklepach specjalistycznych. Tradycyjny feed rozrusznik są wrotki, buty orzęski, Artemia. 2 tygodnie po pojawieniu się młodych ryb mogą być przeniesione do małych Cyklopa.

Veiltail Kogucik: cechy strukturalne

Veiltail Rooster (ryba) jest wybitnym przedstawicielem mieszkańców akwarium. Określony przez niemal okrągły tułów, długie i pointy na końcu płetwy ogonowej,: grzbietowej i anal.

mężczyźni Veiltail mieć inny rodzaj koloru:

  • jeden kolor (niebieski, purpurowy, czerwony, zielony, biały, żółty, czarny, krem);
  • dwóch kolorów (korpus jeden kolor, płetwy – drugą);
  • wielobarwne (różnorodność kolorów w kolorze ciała i żebrami).

W przypadku gwałtownych zmian w warunkach ryby mogą się odbarwić.

Betta ryba, która jest kogut, nie tylko w stanie oddychać skrzelami, ale również specjalny narząd oddechowy, dalej „labirynt”. Po umieszczeniu w wodzie, ubogi w tlen, koguta pływać na powierzchni i połknie ujścia powietrza, ten labirynt powoduje nasycenie krwi tlenem. Dlatego labirynt niewymagających ryby do jakości wody, co znacznie ułatwia ich utrzymanie w akwarium: nie ma potrzeby filtrowania i napowietrzania.

Zapewnienia właściwej opieki

W pielęgnacji ryb ważne jest, aby chronić je przed uszkodzeniem luksusowych przywry. Akwarium powinno być żadnych zaczepów z gałązek igieł i kamieni o ostrych krawędziach. Veiltail charakteryzuje pokojowego, spokojnym charakterze, dlatego należy unikać bliskości z agresywnymi rybami, zdolną do skubania jej płetwy luksusu. Jeśli opieka jakość veiltail ryba jest w stanie żyć do 20 lat.

Clown ryb w domu
142 shares 4180 views