264 Shares 3917 views

system nadzoru wideo: montaż. system nadzoru wideo: montaż i konserwacja

Jeśli zapytać ekspertów, co rozumieją przez CCTV, odpowiedź będzie coś takiego, co jest procedurą, która prowadzona jest z wykorzystaniem urządzeń optoelektronicznych do monitoringu wizyjnego lub automatycznej analizy obrazu. A jeśli pytasz zwykłych ludzi, którzy w obliczu kamer w banku lub sklepu, to odpowiedź będzie stanowić opcję, która jest częścią bezpieczeństwa obiektu. Obie definicje są poprawne.

Dlaczego potrzebujemy nadzoru?

Każda głowica swoją motywację do montażu takiego systemu. Ktoś ogląda klientów i pracowników w sklepie, niektórzy z pracowników magazynu, a niektóre z pracowników biurowych do oceny wydajności. CCTV jest wykorzystywany w prywatnych domach. Aby kontrolować dzieci, niania lub zwierząt domowych. Ale głównym celem – aby kontrolować sytuację w monitorowanym obiekcie wokół zegar lub próbkowania.

Co to jest system nadzoru wideo

Co to jest monitoring, został opisany powyżej, ale jest druga część tego terminu – „system”. Jakie elementy jest wykonana?

magnetowid

Jest to centralny element systemu. Bez niej, instalacja systemu nadzoru wideo nie jest możliwe. Do niego przymocowane są napędy i urządzenia alarmowe, kamery wideo i czujniki bezpieczeństwa. Jesteś nagrywania na twardym dysku o różnych rozmiarach, w zależności od modelu. Okres zapisu w regulowany jest pojemność dysku twardego, i może wynosić od 5 do 30 dni. Kamery mogą rejestrować obraz na trzy sposoby: przez całą dobę na harmonogram detekcji ruchu (obecności). Rejestrator może być włączone w sieci lokalnej lub łączyć się z Internetem, aby go kontrolować zdalnie.

Na dużych obiektów do przechowywania i analizowania magnetowidów nie są używane, a dedykowane serwery z ich oprogramowania.

Kamery

Kolejnym ważnym elementem systemu nadzoru wizyjnego – kamer. Ich cechy konstrukcyjne dobierane są w zależności od miejsca montażu i celu. Pochodzą one w kolorze lub czerni i bieli, ulicy i wnętrza, z podświetleniem IR, do strzelania w nocy i bez.

Główne grupy kamer

Kamery CCTV mogą być zidentyfikowane w następujących grupach:

  • Modułowa i obudowa. Pierwszym z nich jest opłata do obiektywu. Mogą być zintegrowane w prawie każdym meblu. Po drugie – samodzielne urządzenia do monitoringu wewnątrz i na zewnątrz warunków (być umieszczone w obudowach).
  • Analogowe i cyfrowe. Aparaty analogowe są idealne do prostych zadań (w małym sklepie, biurze, domu), gdy monitorowane obiekty nie są tak wiele i nie ma potrzeby stosowania dużej szczegółowości obrazu. Aparaty cyfrowe są zainstalowane na poważniejszych stron, mają większą funkcjonalność.
  • Na zewnątrz i wewnątrz. Kamery uliczne chroniony jego ciało z różnymi wpływami środowiska. Komora wewnętrzna ochrona taka nie jest wymagana, i może mieć bardziej estetyczny wygląd.
  • Stacjonarne i zarządzany. Stacjonarna kamera obserwuje tylko tę część, która została początkowo zaprojektowany jako instalacja zostać przeprowadzone. system monitoringu oparty na kamerach kontrolowanych może zmienić kierunek oglądania według określenia ustawień lub za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania, który zwiększa promień strefy kontrolnej.
  • Kolor i czarno-białe. czarno-białe zdjęcia aparat draw-definition. Kamery kolorowe są bardziej pouczające. Ostatnio na kamer kolorowych definicja dogonił biały czarno-. I ostatni, ale jedną z zalet lewo – niższa cena.
  • Przewodowych i bezprzewodowych. W przewodowej kamery sygnał wideo jest przesyłany przez kabel. Komora Bezprzewodowa transmisja odbywa się drogą radiową.

zasilanie

Każde urządzenie elektryczne wymaga energii do pracy. Elementy systemu telewizji przemysłowej nie stanowią wyjątku. Dla tych celów lepiej jest użyć specjalnie zaprojektowane zasilacze. Są prądu stałego i przemiennego, inna siła prądu i wydajność strukturalny. Mogą być zasilane z sieci energetycznej budynku lub może być samodzielna. Ostatni czynnik sprawia, że jest to możliwe, nawet w głębokich lasach, aby instalację. System nadzoru wideo staje się coraz bardziej niezależne.

Ogrodzenia. wsporniki

Obudowy – modułowej kamery mogą pracować w środowisku zewnętrznym, specjalne urządzenia ochronne zostały opracowane. Chronią one zarówno urządzenie przed przegrzaniem, zamrażanie, nadmiernej wilgoci, zapylenia oraz inne warunki atmosferyczne i uszkodzenia, aż instalacja zostanie przeprowadzona. System CCTV dzisiaj otrzymał inny typ komórek, w którym soczewka i inne elektroniczne wypełnienie jest wstępnie zainstalowane w odpowiednio znamionowym obudowy. Wsporniki służące do mocowania kamery na różnych powierzchniach: ścian, dachów, słupów, zadaszenia.

Monitory

Pełna seria wideo obejmuje nie tylko zapis tego, co się dzieje, ale także zdolność do monitorowania zdarzeń żyć. Aby było to możliwe, rejestrator jest podłączony monitor. Ponieważ praca systemów obserwacji wideo powinno być bezproblemowe, urządzenia zawodowe są wymagane, aby wyświetlić obraz na żywo. Są w stanie pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i nie psują widok siedzącego za nimi operatorów.

kabel

Aby podłączyć kamerę do rejestratora przy użyciu kabla koncentrycznego lub skrętki, gdy jest zainstalowany. system monitoringu zbudowany na duże odległości (ponad 50 m), na przekazywaniu jakość obrazu wymaga instalowania dodatkowych wzmacniaczy, które mogą być aktywne lub pasywne.

urządzenia ochrony odgromowej

Ponieważ przewody są poprowadzone od zewnątrz, aby przyciągnąć błyskawice i elektryczność statyczną, to wymaga zainstalowania urządzeń ochronnych.

projekt

Jeśli nie masz w planach przeprowadzić instalację systemu nadzoru wideo z własnych rąk, trzeba będzie opracować projekt. A do tego trzeba wziąć udział w profesjonalnych umiejętności architektury i inżynierii oraz od jakiegoś czasu. On musi uwzględniać wszystkie rodzaje zagrożeń i pragnienia klienta, a także wymogi prawne. Jasno zredagowany zakres zadań będzie znacznie ułatwiają pracę inżyniera projektu.

Konfiguracja i montaż systemów obserwacji wideo

Montaż można spróbować samemu. Instalacja systemu nadzoru wideo z ich własnymi rękami jest możliwe. Co więcej, wielu producentów oferuje gotowe zestawy. Wystarczy tylko podjąć decyzję w sprawie liczby i rodzaju aparatów do obliczenia kabel metraż, liczbę złącz do podłączenia kamer. Potem wykonano instalację. System CCTV nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy, aby zainstalować, szczególnie dlatego, że większość producentów aparatów robią szczegółowe instrukcje. Od każdej kamery rozciąga się kablem do magnetowidu, a każda komora układa kabel od jednostki mocy. Kable można układać w kanale kablowa może być zainstalowany w listwowe, suficie lub innym dogodnym sposobem. Po tym jak przewody są położone, a komory są połączone z rejestratora i napięciem, jest uruchamiany i układ regulacji.

Jeśli jednak podejść do instalacji systemów nadzoru wideo kwestii bardziej poważnie, dobrze jest skonsultować się ze specjalistą firmy. Co do zasady, instytucje te posiadają ekspertów o rozległej praktycznego doświadczenia w zakresie projektowania, instalacji, uruchomienia i późniejszego utrzymania takich systemów. To wystarczy, aby zawrzeć umowę na instalację systemu nadzoru wideo.

Instalacja jest wykonana po klient zostanie zatwierdzony przez wszystkich cech przyszłego systemu: urządzenie, które kamera i ile, jakie informacje i wyświetlacz przetwarzania, ile czasu należy przechowywać informacje, które opcje zarządzania systemem nadzoru wideo preferowanego przez klienta.

Po zainstalowaniu systemu, produkowany uruchomienie. Każda kamera jest skonfigurowana na podstawie wymagań i specyfikacji klienta. Gotowość do pracy w systemie potwierdzić podpisany akt wykonywanej pracy.

Jako dodatkowe usługi organizacji specjalizującej się w montażu systemów monitoringu, oferują ich późniejszą konserwację. A najlepszym rozwiązaniem jest ten, który wykonuje instalację i utrzymanie tej samej organizacji.

Koszt instalacji systemu może być bardzo różny i zależy od wielu czynników: liczby kamer i ich cech, DVR lub serwera, zdalne kamery z rejestratorem, położenie instalacji kamer (indoor, outdoor) itp kosztorysów w zakresie instalacji systemu nadzoru wideo dostępnego dla każdej organizacji zaangażowanych w instalacji. które zostaną wymienione wszystkie wyżej wymienione czynniki wpływające na koszt instalacji. Pytania mogą pojawić się w rachunkowości, jak odpisać pieniądze dla tej pracy.

Montaż systemów obserwacji wideo, Kosgei

Księgowi, którzy muszą przelać pieniądze za wykonaną pracę, powinien on zapłacić za instalację usługi przez podrozdziale 226 Kosgei, a dla dostarczonego sprzętu – przez podsekcji 310 Kosgei.

Ci, którzy chcą rozpocząć własną działalność i zrobić instalację systemów nadzoru wideo, konieczne jest, aby znać kod NACE – „instalację CCTV” – 45.31. Jest jeszcze inny kod, który należy wziąć pod uwagę. JECFA – "instalacja CCTV" – 32.30.91. Jednak w tym biznesie bez doświadczenia i edukacji specjalnej pracy jest nie tylko trudne, ale bardzo trudne. A jeśli takie doświadczenie nie jest dostępny, to najlepiej zatrudnić specjalistów, który jest nieco drogie.

Pierwsi klienci są wśród przyjaciół, za pośrednictwem ogłoszeń w gazetach i na tablicach ogłoszeniowych w Internecie. Zamieszczaniu reklam w mieście nie można też boli, jak i handlowe, biura dla swoich usług. Montaż systemów CCTV z własnych rąk do pomocy, dopóki nie zostanie utworzona przez pracowników państwowych i bagażowych klientów prywatnych. Następnie można spróbować wejść na rynek klientów korporacyjnych, gdzie objętość pracy i rentowność jest znacznie wyższa. Rentowność tego biznesu może być wyższa niż sto procent.