322 Shares 4653 views

Instrukcje dla iPhone 5S: konfiguracja, uruchomienie i pierwsze uruchomienie

Pomimo faktu, że gadżety firmy Apple pozornie wypełnione całą planetę, liczba nowych użytkowników iPhone'ów każdy dzień rośnie tylko. Pomimo prostoty ideologii prowadzonej przez firmę z Cupertino w Kalifornii nowych właścicieli smartfonów potrzebujących pomocy podczas wstępnej konfiguracji, co od czego zacząć, jak włączyć urządzenie, co pułapek należy spodziewać się na wczesnym etapie. Niech nam wszystkim przykład jak skonfigurować iphone 5s.


Co to jest iPhone?

W tej sekcji, nie mówimy o historii urządzenia lub jak to działa na każdym systemie operacyjnym, będzie rozmawiać przez telefon i kontroli na nim. Początkowo należy radzić sobie z kluczami. Jako urządzenie z ekranem Multi-Touch, koncentruje się na kontroli dotykowych, iPhone 5S (oryginalny) ma bardzo małą liczbę przycisków sprzętowych. Na przednim panelu znajduje się przycisk „Home” (w połączeniu linii papilarnych ID Touch). Na górnym końcu przycisk włączania / blokady (pierwszy, że używasz). Na lewym boku regulacja głośności na prawym pasku na karcie SIM.

Pierwsze kroki

Po uruchomieniu „świeże” gadżet, można spotkać się biały ekran z propozycją rozpoczęcia konfigurowania. W zasadzie, wbudowany asystent dość intuicyjnie przeprowadzi cię przez proces konfiguracji, ale konieczne jest, aby zrozumieć kilka punktów.

  • Wybór języka i połączenia Wi-Fi. Język będą oferowane automatycznie, w zależności od urządzenia, na którym został zakupiony, ale użytkownik może swobodnie wybrać każdy inny. Aby połączyć się z sieciami Wi-Fi może wymagać podania hasła. Alternatywnie, można użyć sieci komórkowej, jeśli obsługiwane. Aby to zrobić, włóż oryginalną kartę SIM w specjalnej tacy.
  • Kolejny etap – aby połączyć swoje konto Apple ID, jeśli taka jest dostępna, w przeciwnym razie utwórz nowy (Apple ID pozwala korzystać z wielu funkcji telefonu, takich jak synchronizacja danych, usługi iMessage, Apple muzyka, itp).
  • Tworzyć krótkie hasło, aby zablokować telefon (lub skanowanie linii papilarnych).
  • Podstawowa konfiguracja i przechowywanie iCloud „Breloki” (magazyn haseł i danych karty kredytowej).
  • Włączanie geopozitsii i funkcji „Znajdź iPhone» ( „Znajdź iPhone» chronić, a może znaleźć brakujące telefon).
  • Aktywacja w smartphone dostawcy połączenia.

Zdarza konfiguracji iPhone 5s od podstaw, dla tych, którzy już korzystają ten gadżet, wystarczy, aby odzyskać od pierwszych utworzonych kopii urządzeń.

Znajomość z iTunes

Nie zawsze jest to możliwe, aby aktywować przez Internet urządzenia, czasami jest to niezbędne do korzystania z centrum multimedialnego firmy Apple, zwane iTunes. Aplikacja ta pozwala nie tylko aktywować gadżet, ale również zarządzać danych przechowywanych na nim.

Aby aktywować musisz podłączyć iPhone do komputera za pomocą dołączonego kabla USB, a następnie naciśnij „Trust” w telefonie. To wszystko, co jest potrzebne, aby uaktywnić ustawienia iPhone 5S, a następnie doprowadzić do umysłu mogą być produkowane już w urządzeniu.

Również z iTunes można zrobić, aby zainstalować aplikacje na smartfonie i synchronizować pliki multimedialne (muzyka, książki, filmy).

Ustawienie „Aytyunsa” na iPhone 5s jest wykonany z Apple ID. Tak szybko, jak skonfigurować konto, użytkownik będzie dostępna dla wszystkich treści rozmnożeniowego iTunes Store.

W iTunes można znaleźć najbardziej zróżnicowaną treść. Jest możliwość zakupu muzyki, filmów, książek, pobierać podcasty. Nawet dzwonki dla iPhone można kupić również tam.

interfejs

Po uruchomieniu pierwszych urządzeń, które będą spełniać nowo użytkownika – ekran z aplikacjami Start. Na telefon, nie są już fabrycznie zainstalowane aplikacje, takie jak przeglądarka WWW, klient e-mail, notatki, telefon i tak dalej.

Aplikacja na ekranie, można przesuwać, usuwać i organizować w folderach, to wystarczy przytrzymać palec na jednej z ikon, a następnie przenieść go na wolnej pozycji, do innego programu (tworzenie folderów). Aby usunąć po prostu kliknij na krzyżu po lewej stronie ikony. Aplikacje mogą być umieszczone na wielu ekranach (w zależności od ich liczby).

Również na ekranie startowym uruchamia serię gestów. „Swipe” (swipe poprzek ekranu) w prawo do ekranu za pomocą odpowiednich kontaktów i aplikacji. „Swipe” od górnej krawędzi otwiera „Centrum powiadomień” (będzie gromadzone powiadomienia z aplikacji, poczty przychodzącej i nieodebranych) i ekran z widgetami. „Swipe” od dolnej krawędzi jest „Control Center” (otwiera dostęp do odtwarzacza i innych przydatnych funkcji). „Swipe” od góry do dołu na środku ekranu otwiera Spotlight – usługę wyszukiwania Apple, pozwala na wyszukiwanie treści zarówno na urządzeniu i na stronach WWW.

Cechy iPhone 5S: Ustawienia ID dotykowy

Jedną z cech korony tego modelu, iPhone stał skaner linii papilarnych. Jego konfiguracja nie trwa długo i odbywa się zwykle przed aktywacją. Podczas konfiguracji, telefon będzie wymagało przesunięcia palcem na przycisk „Home” (najlepiej przed nim, aby umyć ręce) kilkanaście razy, aby uchwycić każdy kąt, w którym można dotknąć skanera (odbywa się to za najbardziej dokładnych danych i szybko odblokować telefon).

Smartfon jest w stanie przechowywać do pięciu odbitek w tym samym czasie (można drukować swojej rodziny, jeśli chcą i mogą korzystać z urządzenia).

komunikacja

IPhone – jest przede wszystkim środkiem komunikacji, dlatego posiada wszystkie niezbędne narzędzia do komunikacji. Aplikacja „Telefon” i „Wiadomości”, które są klasyczne metody komunikacji. Ponadto, Apple ma środki do ustanowienia komunikacji przez Internet, takie są iMessage (dla narzędzia komunikacyjnego pomiędzy urządzeniami) i FaceTime (rozmowy wideo, takie jak te, które mogą być wykonywane za pomocą Skype).

Oprócz już wbudowanych aplikacji, można użyć innej firmy, co oznacza, że wszelkie serwisy społecznościowe (Twitter, Facebook, „VKontakte”) oraz komunikator (Viber, WhatsApp, Telegram) perekochuyut na iPhone, wraz z użytkownikiem.

Bądź w kontakcie z innymi usługami VoIP nie jest zabronione, to znaczy, należy pobrać i uruchomić za pomocą Skype, mogą i iPhone.

multimedialny

System operacyjny, który uruchamia iPhone, różni się zasadniczo od innych systemów. Główną różnicą od innych platform iOS – zamknięty system plików. Z powodu tej funkcji w iPhone pojawił się dużo nienawidzą, którzy zostali pozbawieni możliwości swobodnego przesłać dowolną zawartość do telefonu. Jabłko sprzedaje treści multimedialnych: sprzedają filmów i programów telewizyjnych w iTunes Store, w aplikacji AppStore i muzyki za pośrednictwem usługi Apple Music. Jeśli jesteś w stanie zapłacić i być zadowoleni z tych usług, w przyszłości będzie żadnych problemów, wszystkie trzy usługi pracować grzywny i bogate treści.

Jeśli chcesz przesłać własne filmy i muzykę, a następnie ponownie do czynienia z iTunes i funkcją synchronizacji. Aby dodać zawartość multimedialną do „iPhone”, należy najpierw dodać go do biblioteki iTunes, a następnie zsynchronizować je z telefonem.

Tutaj użytkownicy zmierzy się inny problem – melodię. Dzwonki na iPhone przez długi czas stała się źródłem kpin, bo podczas użytkowników Androida "bez problemu załadować i cięcia dzwonków bezpośrednio na telefon, użytkowników Apple musiał to zrobić na komputerze, a następnie dodaj je do telefonu metody synchronizacji biblioteki (prac w taki sam sposób, jak dodanie dźwięku, jak długo utwór nie trwała dłużej niż 15 sekund).

AppStore

Cechą szczególną jest platformą z Apple App Store. Jednym z głównych zastosowań, które odróżniają oryginalne 5s iPhone – AppStore. Pierwsza ikona AppStore czas na pulpicie będzie najczęściej naciska, bo tam można znaleźć wszystkie niezbędne zastosowanie: dla klientów sieci społecznych, wymiana standardowych aplikacji, usługi nawigacji, w celu zwiększenia wydajności narzędzi.

Konfigurowanie Apple ID

Trzeba również wziąć pod uwagę proces tworzenia konta Apple ID i bez. Jeśli jesteś gotowy do zakupu aplikacji i płacić za różne usługi, wbudowane w system, konieczne jest, aby wprowadzić informacje o płatności (karta kredytowa). Jeżeli jesteś gotów zrobić wolnego oprogramowania i usług, należy pominąć ten krok podczas aktywacji urządzenia i spróbować pobrać darmową aplikację z AppStore po aktywacji (jeśli działają w ten sposób, wówczas pozycja menu przywiązanie Billing „Nie”, że potrzebne którzy nie chcą skonsolidować swoje karty kredytowej do Apple ID).

Optymalizacja pracy baterii

Jedną z cech współczesnych smartfonów jest do pracy z GPS. Funkcja ta pozwala na zlokalizowanie urządzenia, które pomagają poruszać się po terenie, należy obliczyć w drodze do pracy lub znaleźć urządzenie w przypadku utraty.

Wadą jest znaczna redukcja czasu pracy na jednym ładowaniu gadżetu. Dlatego określanie funkcji geolokalizacji chociaż jest wymagane dla iPhone 5s, ustawienia do optymalizacji jego działania, aby spełnić wszystkie koszty. Przede wszystkim przejść do „Ustawienia> Prywatność> Usługi geolokalizacja”, można wyłączyć wszystkie niepotrzebne programy, które wymagają dostępu do GPS i usługi systemowe, takie jak kalibracja kompasu, zbierania danych diagnostycznych i nawiedzone miejsca.

Innym sposobem zmniejszenia zużycia energii jest, aby wyłączyć aktualizacje w tle, więc przejść do „Ustawienia> Ogólne> Zawartość Software Update” i wyłączyć niepotrzebne programy (te, które, twoim zdaniem, można zrobić bez stałej pracy w tle). Te dwa proste procedury, aby zoptymalizować iPhone 5S, ustawienia geopozitsii i obezwładniających usług działających w tle, będzie znacznie przedłużyć żywotność smartfona.

Reset i odzyskiwanie

W tej części artykułu skupimy się na tym, jak zresetować iphone 5s. Pomimo stabilności i niezawodności, wszelkie niedoskonałości technologiczne produkt nie został bez takich i smartphone z Cupertino.

Z długotrwałego użytkowania, instalowania aktualizacji i pobierania dużej liczby programów z AppStore są często problemy związane z wykonywaniem gadżetów, autonomii, lub pracy niektórych funkcji systemu. Aby je naprawić, można skontaktować się z działem obsługi klienta lub spróbować ręcznie oczyścić system, ale najlepszą metodą jest leczenie globalnym i powrót do oryginalnych ustawień. Przed powrotem do ustawień fabrycznych iPhone 5S należy wykonać kopię wszystkich ważnych danych i wyłącz „Znajdź iPhone». Następnie przejdź do „Ustawienia> Ogólne> Reset”. Wybierz żądaną pozycję i wprowadź hasło. Po kilku minutach, wszystkie ustawienia zostaną przywrócone do tych, które były w telefonie jako domyślne (przy zakupie), ustawienie będzie musiał ponownie przeprowadzić (wszystkie dane podstawowe są przechowywane w chmurze lub w kopii na iTunes, a następnie można odzyskać wszystkie).

wynik

Jak widać, konfiguracja iphone 5s od podstaw nie zajmuje dużo czasu i nie stwarza żadnych trudności. Co więcej, jest tylko trochę skomplikowana procedura, która zmierzy się z właścicielem tego gadżetu. To wszystko, co trzeba wiedzieć o tym, jak skonfigurować iphone 5s.