174 Shares 2234 views

Wszy i pościel, a także sposoby radzenia sobie z nimi

Bielizna lub szafy, ubrania, pościel, lub wszy – są owady światło kolor szary, który jest największym ludzkim wszy. Wielkości, nie są bardzo duże. Samica może osiągnąć 2,2-4,7 mm długości. Mężczyźni tych owadów są krótsze – do 3,7 milimetrów. Wszy bieliźnie odpowiedników różnią się tym, że mają one długie i cienkie wąsy i segmenty brzucha kanty wygładzone i nie mają głębokie sadzonek.


Ich siedliska jest niższa bielizna ludzki, aw szczególności jej fałdy. Tu żyją, karmić i rozmnażać. Kobiety składają jaja i dołączyć je do przędz odzieżowych ze specjalnym klejem. Są one dość płodna. Ze swej niezbyt długiego życia, jedna wesz może złożyć do clothesline trzystu jaja, które po tygodniu zamieni się w nowych „mieszkańców kolonii.” I to jest obarczona dla swego pana nie tylko dyskomfort, ale także możliwość zarażenia chorobami takimi jak wykopu kwintańskich, powrotu lub tyfus.

Jest to zazwyczaj przyjmuje się, że nosicielami wszy są osoby prowadzące nie dość higieniczny tryb życia, takich jak bezdomni. Ale wśród ludności jest dość bezpieczny te pasożyty przyzwyczaić zbyt. Bóle głowy i pościel wszy nie potrafią latać, skakać czy biegać. Mogą dostać się do nowych mediów tylko przez bezpośredni kontakt. Taka sytuacja może wystąpić w przypadku korzystania z naładowanych elementów. Należą do nich ręczniki, czapki, pościel, a nawet grzebień. Jest to możliwe w miejscach publicznych, takich jak baseny, spa, sauny i tym podobne. Wystarczająco, aby spać w łóżku, które do tej pory pozostawały osoby zakażone wszy wszy i jest przewidziany do ciebie. Przede wszystkim dotyczy to dzieci. Są one bardziej ściśle komunikować się z rówieśnikami w szkołach, przedszkolach lub przedszkola. I dzieci są najbardziej prawdopodobne, aby zdobyć pościel lub wszy.

Fakt, że dana osoba jest zarażona wszy mogą być identyfikowane przez takie objawy, jak silne swędzenie. Jeśli wszy, zostanie porysowana z tyłu głowy i za uszami. A jeśli człowiek opętany bielizny wszy, grzybica będzie miejscem gdzie ubrania blisko ciała bardzo mocno. mogą pojawić się od stałej drapanie czyraki, krosty i inne nieprzyjemne konsekwencje. Wszy pacjent stracił apetyt i sen.

Po tych objawów, należy stwierdzić, że ludzki mózg lub len hodowli wszy. Jak pozbyć się z nich – to pytanie natychmiast. Normalne mycie lub szamponu nie pomoże tutaj. Do usuwania wszy jest radykalny sposób – jest ogolić głowę na łyso. To, oczywiście, pewien dyskomfort, szczególnie w populacji kobiet. Ale to pomoże rozwiązać problem. Istnieje również wiele innych narzędzi, które pozwalają pozbyć się wszy, wniesione w jego głowie. Ten popularny i naukowych środków. Każda apteka sprzedaje różne maści, spraye lub szamponów, które nadają się do tego celu. Na przykład możemy wziąć ciemiernik wody. Jest to tanie i skuteczne środki.

I rozwiązać problem z wszy ciała za pomocą zwykłego mycia detergentem jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. W tym przypadku, wszystkie ubrania i pościel wymagają starannego wrzenie i parowanie. Następnie ubrania trzeba co najmniej tydzień do wyschnięcia na słońcu w pomieszczeniu, które jest wentylowane, lub po prostu na ulicy. Przed przystąpieniem do mycia rzeczy możliwe do lojalności w leczeniu niektórych środków owadobójczych i pozostawić do wchłonięcia przez kilka godzin. Następnie po odzież jest sucha, może być środkiem zapobiegawczym starannie wyprasowane żelaza. W szczególności należy zwrócić uwagę na tych samych fałdach i szwach.

Ale wszy, a także każda inna choroba łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Do bielizny wszy zarażone konieczność przestrzegania higieny osobistej. W tym celu konieczne jest, aby regularnie myć i jak często zmieniać ubrania. Pożądane jest, aby do prania bielizny w wysokiej temperaturze oraz dobrą żelaza, zwłaszcza stawów. Te pasożyty mogą żyć nie dłużej niż tydzień bez jedzenia. W związku z tym, że rzeczy, które są zainfekowane, nie powinni stosować co najmniej dwa tygodnie. Taki okres byłby wystarczający, aby całkowicie pozbyć się wszy.