831 Shares 6208 views

Jak ukryć przewód od telewizora na ścianie: ciekawe pomysły i zalecenia

W przypadku zakupu nowego telewizora, może to spowodować pojawienie się wielu przewodów. Je ukryć w ścianie może być całkiem proste. Do tego istnieje kilka opcji. Ale przed tym, upewnij się, aby przestrzegać kilku zasad. Na przykład, przewody elektryczne nie powinny mieć uszkodzeń izolacji. Ponadto, w czasie tej operacji nie powinny być wystawione na kondensacji i wilgoci.

W celu wyeliminowania zakłóceń „pasożytniczych” na drutach TV-sygnałowych powinny być umieszczone jak najdalej od przewodów elektrycznych zasilania i urządzeń według typu:

 • kuchenki mikrofalowej
 • lodówki;
 • pralki;
 • żelazka.

To powinno obejmować także inne urządzenia, które wskazują na konieczność dużego prądu rozruchowego podczas pracy. Jeśli zastanowić się nad kwestią , jak ukryć przewód od telewizora na ścianie, należy pamiętać, że można umieścić kable w specjalnym kanale liniami niskoprądowych, a wśród nich:

 • linia telefoniczna;
 • Internet;
 • alarm.

zalecenia ekspertów

Ważne jest, aby pamiętać, że okablowanie TV należy przeprowadzić jeden kawałek. Przecięcie kabli i przewodów elektroenergetycznych nie powinno być dozwolone. Jeśli nie można tego uniknąć, to ważne jest, aby upewnić się, skrzyżowanie pod kątem prostym.

Przeprowadzenie prac instalacyjnych, trzeba używać pilarki i produkcję fabryczną sygnału TV splitter, ponieważ tylko oni będą w stanie zapewnić niezawodne przewody kontaktowe i ekranowanie sygnału wejściowego. Przed ukryć przewód od telewizora na ścianie, trzeba pamiętać, że mieliznę przewodów nie powinien być stosowany. Nie są one w stanie zapewnić dobre ekranowanie, co z pewnością wpłynie na jakość sygnału.

Jak uniknąć błędów

Torując drutem, trzeba wyłączyć pętle, ostrych zakrętów i nici do wnęki. Lutowane połączenia przewodów należy stosować w polu tarczy, nieekranowanej części muszą mieć minimalną długość, tylko dlatego, że wykluczają zmniejszona jakość odtwarzanego sygnału. Rozgałęźniki i kable powinny być umieszczone w miejscach, w których będą one łatwo dać w eksploatacji. Należą puszki.

Jeśli przed tobą nie było pytanie o tym, jak ukryć przewód od telewizora na ścianie, należy wiedzieć, że może znajdować się wraz z linii zasilających. Średnica przewodu centralnego powinna być większa niż jeden milimetr. Lepiej jest stosowanie materiału o podwójnej osłonie i parę warstw folii powyżej lub poniżej oplotu.

Układanie przewodów w skrzynce

Najprostszym rozwiązaniem jest użycie maskowania kanału kabel lub ozdobnym pudełku. Takie produkty są zazwyczaj wykonane z:

 • metalu;
 • z tworzywa sztucznego;
 • Materiały kompozytowe.

Taka decyzja powinna mieć prawo do istnienia na tej podstawie, że jest ona zgodna z przepisami bezpieczeństwa pożarowego, ma estetyczny wygląd i po prostu nadaje się do instalacji. Jednak w tym wariancie, układanie kabla ma swoje wady, są one wyrażone w produktach o dużej wartości i braku zestawu zaleceń producenta.

Przed wybraniem pola trzeba określić jego rozmiar, a także zdecydować, które kable są ukryte w nim. Jeśli przed tobą nie było pytanie o tym, jak ukryć przewód od telewizora na ścianie, to trzeba pamiętać, że podczas układania przewodów wewnątrz kanałów kablowych musi pozostać wolna przestrzeń. To może się przydać w przyszłości.

Nie spiesz się z zakupem w kanale kablowym, ponieważ trzeba zwrócić uwagę na przejścia dla rogach łączące elementy, czapki, koszulki i inne akcesoria. Ona będzie w stanie dać wygląd pudełka estetycznego wyglądu. Ponadto, pan nie będzie miał trudności z instalacją. Przy wyborze produktów opisanych ważne jest, aby wziąć pod uwagę ich jakość. Eksperci radzą, aby zwrócić uwagę na zamku. Musi być otwierane i zamykane ręcznie, za pomocą dodatkowych narzędzi nie potrzebują.

Okablowanie ścianie

Najbardziej estetyczny i niezawodny sposób, aby ukryć kabel zadecyduje, kiedy przewody są ułożone w grubości muru. W tym celu, pustka między płytami gipsowymi i samej ścianie. Metoda ta jest najczęściej, ale czasami dla jego realizacji wymaga dużo czasu, aw niektórych przypadkach, na przykład technologia zajmuje dużo zasobów. Jeśli zainstalowano telewizor na ścianie, jak ukryć przewody, na pewno zadać sobie pytanie.

W celu ukrycia kabla w betonową ścianę, można użyć metody shtrobleniya. Proces ten jest bardzo zakurzony, ale nadaje się tylko dla tych, którzy dokonać napraw i torując kabla równoległego. Konieczne jest, aby zdecydować, które powinny być ukryte przewody, w których mają być wyświetlane na ścianie, i gdzie znajdują się wylot.

Rowki muszą być zainstalowane poziomo lub pionowo, więc masz pewność, drut przechodzi w jakim miejscu. Rzeczywiście, czasami po naprawie konieczne jest powiesić mebel lub malowania. Będzie to nie ważne, aby dostać się na drucie podczas wiercenia.

druty do płyt gipsowo-kartonowych arkuszy dekorowanie

Jeśli masz powiesić telewizor na ścianie, jak to możliwe, aby ukryć przewody, należy myśleć przed rozpoczęciem pracy. W celu przeprowadzenia manipulacji drutów w dekoracji płyt gipsowych powinny być przygotowane:

 • Nóż do cięcia włókien gipsu;
 • drut;
 • wątek liny lub stałą;
 • nakrętka;
 • taśmą izolacyjną.

operacja

Na ścianie w pierwszym etapie zainstalowano wsporniki do montażu telewizora. Kąty jego lokalizacji należy zauważyć, taśmy, w procesie nie będzie wykraczać poza strefą, która będzie ukryta. Teraz pan wskaże do domu gniazdo do urządzenia. można przeprowadzić dla przyszłych otworów znaczników na powierzchni płyt kartonowo-gipsowych. wylot obszar montaż powinien być podany do milimetra, to zainstalować go bez powstawania ubytków.

Do układania kabli w ścianie powinny być wykonane kanały kablowe. W dolnej części ściany odbywa się kolejny otwór, przez który przewód zostanie ukryty w cokół z kanałem kablowym. Gniazdo może być zamontowany za TV, ale jest to prawdą tylko dla przypadku, gdy jest ona usuwana z powierzchni lub zamontowany na ruchomym ramieniu. W tym przypadku, łatwy dostęp jest do gniazdka elektrycznego.

Jak ukryć przewód od komputera

Jeśli chcesz, aby w pokoju swojego domu bardziej atrakcyjny, należy wiedzieć o tym, jak ukryć kable od telewizora, komputera. W tym ostatnim przypadku, przewody mogą być ukryta pod biurku. Jednocześnie oni wzmacniać za pomocą klipsów zamontowanych na śrubach. Jeśli w przyszłości planuje się przenieść tabelę, można użyć taśmy dwustronnej. Gdy stół nie chce psuć, można użyć pola spod buta, po pierwotnie zdobiący je na przestrzeni wewnętrznej.

Jeśli zastanawiasz się, jak ukryć przewody w mieszkaniu, ukrywając drut ze specjalną osłoną, która może być wykonana samodzielnie. Jest on idealny dla rozszerzenia, który zostanie umieszczony we wszystkich widelców. Jeśli ciągle zabezpiecza kabel z głośnika, może ukrywać się w odpowiedniej pokrywy, która jest wstępnie przymocowanej do tylnej części tabeli.

wniosek

Dziś dość często ustawić telewizor na ścianie. Jak ukryć przewody we wnętrzu, że wielu właścicieli mieszkań i domów. Jako jeden z najbardziej niezawodnych i estetycznych rozwiązań dostarczania shtroblenie dziur. Można użyć szlifierki kątowej. Dig na powierzchni trzeba tylko 1 cm. W otrzymanej kleju szczelina jest stosowany, po czym mieszaninę umieszcza się w przewodzie i maskowany przez spoinowania kafli.

Jeśli ściana jest wykonana z płyt gipsowo-kartonowych lub po prostu pokryte dekoracji wykonanej z tego materiału, trzeba będzie dokonać pręt wykonany z grubego drutu aluminiowego. Będzie ona służyć jako przeciągania, ponieważ może on być stosowany w celu rozszerzenia kabel lub przewód do płyt gipsowo-kartonowych na ścianie. Wielu nie tylko zastanawiać się, gdzie ukryć kable od telewizora do ściany, ale również o tym, gdzie budować komunikację na suficie. Powyższy sposób jest odpowiedni dla układu zawieszenia, który jest najczęściej wykonywane tylko płyt gipsowo-kartonowych.