843 Shares 7594 views

Wiosna nawożenia drzew i krzewów owocowych. Wczesna wiosna karmienia młodych drzew owocowych

Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji ogrodu jest wiosna nawożenia drzew owocowych i krzewów na wiosnę. Bez tego niemożliwe jest osiągnięcie atrakcyjnego wyglądu roślin ozdobnych, a także obfite plony upraw owocowych. Pamiętaj, że prawidłowe żywienie krzewów i drzew na wiosnę jest nie tylko w stanie nasycić roślinę o dodatkowe elementy, ale również wspieranie żyzności gleby, poprawia jej właściwości chemiczne i mechaniczne.


Kompozycja opatrunku

W okresie wegetacji drzewa kilkakrotnie zmienił zapotrzebowanie na baterie. Było to wczesną wiosną, w okresie wzrostu rośliny muszą się na tyle potasu, nieco mniejszą – azot i fosfor. Podczas kwitnienia i podczas koniec drzewo potrzebuje azotu. W tej chwili nie jest intensywny wzrost pędów. Następnie rośliny muszą fosforu.

Wiosenne nawożenie drzew i krzewów owocowych potrzebują. Ale przed tą procedurą należy wziąć pod uwagę wszystkie cechy każdego rodzaju drewna. Na przykład iglastych wymaga znacznie mniej azotu niż jabłoni i innych drzewach liściastych. Po tym wszystkim, efedryna nie jest konieczne, aby wzrastać ponownie odłączyła liści. Wiadomo również, że owoce drzewa przy wysokich plonów, a ostatecznie zmyte ze składników odżywczych z gleby.

Składników odżywczych zawartych w glebie (fosfor, azot i tym podobne. D) zależy od stężenia próchnicy, który znajduje się w nim. W piaszczystej glebie zawartość jest minimalny w porównaniu z iłu i gliny. Zawartość potasu bezpośrednio związane mechaniczne kompozycji podłoża. Jego zawartość w piasku jest również minimalne.

Wiosną karmienia to wszystko musi być brane pod uwagę.

Nawożenie w marcu

Wiosna nawożenia drzew i krzewów owocowych wiosną powinna rozpocząć się w marcu. Konieczne, aby nawóz bezpośrednio na śnieg, który topi. Jest to bardzo wygodne. Po tym wszystkim, że śnieg będzie łatwiej chodzić, i ostatecznie to topnienie wlecze się w glebie i nawozów.

Rozpuszczalne wstępnie mieszanki mineralne trzeba rozproszyć w zagłębieniu pni (około 30-40 g). Tylko jedna lub dwie garście może być stosowany dla młodych drzew. Dla dojrzałych drzew większe ilości nawozu do stosowania (04:58).

Dokarmianie młodych drzew owocowych i krzewów na wiosnę powinny być równomiernie rozłożone na pniach drzew. Jej średnica powinna przekraczać 1,5 m. Niezbędne do rozproszenia całej obwodowej nawóz korona drzew starszych. W tym regionie największą liczbę korzeni, które są aktywnie prowadzonych wchłanianie. Ale jeśli drzewa znajdują się na stronie po skosie, więc nawożenie nie jest konieczne do przeprowadzenia. Zostali szybko zmyta przez stopionej wody, która często nie zatrzymuj się na stokach. To samo może się zdarzyć w przypadku mocno zamrożonych gleb i duże ilości śniegu.

Nawożenie w kwietniu

Pamiętaj, że tylko można zrobić śnieg nawozów azotowych. W kwietniu, kiedy śnieg wreszcie zejść, gleba trzeba dokonać fosfor i potas. W tym celu, superfosfat, popiołu i siarczan potasu. Przy wyborze nawozu, należy zwrócić uwagę na skład. Mimo wszystko, na przykład, złożone mieszaniny nie należy stosować w kwietniu, ponieważ składa się z dużej ilości azotu. W tym przypadku, można znacznie przekraczać zawartości tego pierwiastka w glebie. To z kolei może prowadzić do zmniejszonej żywotności rośliny oraz powodować rozwój różnych chorób grzybiczych.

Często wykorzystują dwa warianty nawożenia:

  • Marzec stosowany nawóz azotowy, w kwietniu – fosfor i potas;
  • używać nawozów kompleksowych wiosnę w marcu i kwietniu.

Nawożenie w maju

W maju, należy również zadbać o rośliny. Wiosna nawożenia drzew i krzewów owocowych wiosną, w maju, polega na zastosowaniu rozłożonego obornika lub kompostu dojrzałego. Jeśli nie pochodzi organiczny, to możliwe jest stosowanie kompleksowej mieszaniny mineralnej, w którym zawartość azotu jest nieznacznie przekraczać. W maju, dawka stosowania nawozów zależy także od gleby i jej żyzności. Maksymalna dawka powinna być stosowana do drzewa-bielicowe rodzaju gleby, minimalny – na czarnej ziemi, a średni – szary las.

Nawożenia drzew i krzewów owocowych wiosną jest wystarczająco efektywne wykorzystanie impregnowanego ściółkę nawozów, które obejmują pnie drzew. Staje się skuteczny nawożenie, szczególnie jeśli jest ona wypełniona słomę, kompost lub zgniłych liści.

Nawóz do drzew

Wiosna nawożenia drzew i krzewów owocowych w wczesną wiosną, wraz z nawozów organicznych i mineralnych jest idealny dla owoców i roślin liściastych. Ale ten system jest całkowicie nie do przyjęcia dla evergreeny. Takie złożone nawozy wpływają niepożądane nich.

W istocie, w tych mieszaninach się w dostatecznie dużych ilości azotu, który powoduje szybki wzrost nowych pędów. Jednak takie działanie nie może znieść każde drzewo. Nawóz wykorzystywany jest również do tych rodzajów drzew.

Dla drzew iglastych lepiej jest użyć specjalnego nawozu, który jest przeznaczony do karmienia iglastego. Mają bardzo różny skład niezbędnych mikroelementów. W nawóz zawiera duże ilości substancji, z których muszą być obecne magnezu. Z najlepiej użyć wermikompost organiczny i zgnił kompostu.

Pamiętaj, że korzystanie z wiosennej Nawóz jest potrzebna tylko dla starych sosen. Dla tych gatunków, pamiętaj: lepiej być drzewo bez karmienia niż objadać.

Co należy wiedzieć?

Wiosna nawożenia drzew i krzewów owocowych ma pewne zasady, które muszą być zapamiętać każdy ogrodnik!

1. Najszybciej systemu korzeniowego drzewa nabędzie nawozu w postaci ciekłej.

2. Prowadzenie nawożenie sadzonek jest konieczne tylko po ukorzenienia.

3. Każde karmienie powinno być prowadzone w pochmurny dzień lub w późnych godzinach wieczornych.

4. Nawozy w stanie suchym powinna być wykonana przed lub nawadnianie, lub bezpośrednio po nim. Wyjątkiem jest opatrunek marca, który jest wykonany przez topniejącego śniegu.

Pamiętaj, że nawozy ciekłe muszą być stosowane tylko w wilgotnej glebie. Jeśli nie przestrzegać tej reguły, system korzeniowy drzewa mogą się poparzyć. Oni z kolei może prowadzić do długotrwałej choroby roślin, a nawet do śmierci.

Nawóz dla krzewów

Wiosna nawożenia drzew i krzewów owocowych wiosną przyniesie dobre plony. Pierwszy góry do opatrunku powinno być przeprowadzane podczas wytwarzania nowych pędów (około 2 cm).

Jeżeli spadek została wykonana potaż, fosforan i nawóz organiczny na wiosnę należy stosować tylko azot. muszą być wykonane w strefie korzeniowej:

  • Azotan amonu – 20 g;
  • Azotan wapnia – 35-40 g;
  • Mocznik – 12-15 g

Nawożenia drzew i krzewów owocowych wiosną substancje organiczne powinny być przeprowadzane, jeśli nawozy zostały wprowadzone na jesieni. Aby to zrobić, w wiadrze nawozu rozcieńczono wodą i dodać 1 tabeli. mocznik łyżką. Zgodnie z każdej rośliny muszą wejść wiadro karmienie 2-3 litrów. Pamiętaj, że zaraz po takim karmieniu konieczne jest obfite podlewanie. Drugie podawanie samego sposobu powinny być prowadzone w dwóch tygodni. Wystarczy przytrzymać trzeci i pogłównie.

Jeśli nie masz dostępu do nawozów organicznych, można zastąpić je minerału. Nawóz muszą przygotować sobie wiadro wody, 25 g superfosfatu, 20 g azotanu amonu i 15 g siarczanu potasu. To wiadro jest przeznaczony dla 2-3 krzaka. Po nałożeniu należy woda roślinę obficie.

Należy zauważyć, że otwór pod krzaków nie powinna być większa niż 60 cm i głębokość 10 cm. Po obfitym nawożeniu i nawadniania, studnie muszą być pokryte gleby torfowe lub spędzać rozdrabniania.