323 Shares 1856 views

rury polipropylenowe do ciepłej wody – wybrać optymalną realizację

Pod budowę lub remonty domów niemal każda osoba musi wybrać rury do układu wysokiego i niezawodnego systemu telekomunikacyjnego. Współczesny rynek materiałów budowlanych jest mnóstwo różnych opcji, takich jak rury z polipropylenu (w tej cenie, to warto zauważyć, całkiem do przyjęcia), wyrobów z metali i stali, i więcej. Ale niektóre z nich wolą? Problem ten stał się ostatnio najbardziej istotne.

Wcześniej do ciepłej wody użytku tylko metalowe rury , które miały naprawić niemal co roku. Jednak dzięki nowym technologiom możliwość korzystania z lepszych materiałów. Mają one długą żywotność i są uważane za najbardziej opłacalne, ponieważ nie wymagają malowania i zachować szczególną ostrożność. Jednym z najbardziej popularnych opcji są teraz Rury z polipropylenu do ciepłej wody. Ten typ jest idealny do każdego pomieszczenia oraz szczególnych wymogów dotyczących temperatury i poziom wilgotności tam. Rurki polietylenowe mogą być instalowane w domach, budynki przemysłowe (fabryki, rośliny) w kotle, a nawet piwnice. To ze względu na właściwości tego materiału operacyjnych zyskał sporą popularność w budowie nowej generacji komunikacji.

parametry techniczne

Do niedawna, materiał był całkowicie obcy do szerokiego grona odbiorców. Jednakże, w możliwie najkrótszym czasie wszystkie uległa drastycznej zmianie. Coraz zawodowych budowniczych polecić swoim klientom ustalić taki właśnie produkt. Jakie są ich zalety? W celu odpowiedzi na pytanie, jest konieczne badanie dokładnie, która jest rurką z polipropylenu.

Parametry techniczne (główne):

 • Pojemność cieplna – 1,75 kJ / kg w 0 ° C
 • Zwiększona liniowy – 3,5 ÷ 10 -5 (1/0 C).
 • Równoważny współczynnik chropowatości – 0,015 mm.
 • Maksymalna wytrzymałość na rozciąganie wskaźnik – 35 MPa.
 • Przewodność cieplna – 0,15 W m / 0 ° C
 • Gęstość – 0,989 g / m3.
 • Ciśnienie – 25 bar.
 • Wskaźniki maksymalnego napięcia – 30 MPa.
 • Czas zgrzewania – 4-8 sek.

Zalety rury polipropylenowe

Przy zakupie rur polipropylenu musi być uważany za ważny wskaźnik – współczynnik rozszerzalności cieplnej. Przewodność cieplna propylenu i metalu są różne. Wiadomo, że związki metalu są bardziej wrażliwe na nagłe zmiany temperatury. Na przykład, długi czas w rurze gorącej wody, a następnie nagle zeszły na zimno, a następnie prowadzi do szybkiego niszczenia. Na szczęście, rury polipropylenowe z powodu minimalnej ilości metalu w tym procesie nie są naruszone, pozwalając im być bardzo długo i niezawodnie.

Zatem uważamy główne zalety tego produktu:

 • o dużej wytrzymałości;
 • trwałość, żywotność ponad 50 lat;
 • GOST PN20 probówce polipropylenowej nie pęka nawet wtedy, gdy woda zamarznie;
 • łatwość instalacji, z układaniem komunikacji może obsługiwać jeden człowiek;
 • niezawodność;
 • Ma wysoki współczynnik oporu hydraulicznego ;
 • odporność na duże wahania temperatury ogrzewania wody może wynosić do 100 °;
 • dobra elastyczność;
 • Jest on odporny na korozję;
 • Zdolność rozszerzać się pod wpływem ciepła.

Główne punkty

Rury z polipropylenu do ciepłej wody są połączone ze sobą za pomocą złączek lub kształtek prasowych. Pozwala to na wysokiej jakości lutowania i szczelności połączeń, która jest w stanie pomieścić więcej niż kilkanaście lat.

Ważnym punktem: woda znajduje się w kontakcie z rurą polipropylenu zachowano strukturę cząsteczkową, która jest niezbędna dla ludzkiego zdrowia.

Charakterystyka struktury wewnętrznej

Konwencjonalna rura polipropylenowa ma strukturę z trzech warstw, a tym samym zapewniając wysoką trwałość i niezawodność działania całego systemu. Dwa z nich są proste, a jeden – pomiędzy. On działa jako środek konserwujący. Warstwa wewnętrzna i zewnętrzna wykonane są z polipropylenu i średniej – małą grubość wykonanej z aluminium lub z włókna szklanego.

Ze względu na wysoką elastycznością materiałów polipropylenowych rur do gorącej wody, jest bardzo łatwe w montażu, i jest możliwe, aby zmienić kierunek ogrzewania lub instalacji kanalizacyjnej. Wewnętrzna warstwa ma gładką powierzchnię, która nie stwarza żadnej przeszkody dla przepływu wody.

koszt

Takie rury są często dostarczane długości przęsła, przy czym podczas instalacji praktycznie nie tworzą stawy i połączenia. Nowoczesne produkty komunikacyjne są uniwersalne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane zarówno do systemów zewnętrznych i wewnętrznych. Polipropylen (cena – 20 rubli za 1 metr) bardzo tanie w sobie, ale instalacja powinna uwzględniać wartość wszystkich elementów łączących, jak również kreatora. W każdym przypadku, długa żywotność tych systemów pozwoli w przyszłości znacznie zaoszczędzić na konserwacji.

Jasne, każdy stara się stworzyć w swoim domu maksymalny poziom komfortu i wygody, więc szuka najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych materiałów do aranżacji mieszkaniowego. Ponieważ woda jest jednym z najważniejszych elementów komfortu, coraz więcej uwagi poświęca się tym systemie inżynierskim. Dlatego też zaleca się zainstalowanie rury polipropylenowe do gorącej wody. I niedrogie i trwałe.