761 Shares 1555 views

Zdeformowane stawów, przyczyny i leczenie

Zdeformowane stawów (choroba zwyrodnieniowa stawów), odnosi się do chorób aparatury kostno-stawowego, który dotyka prawie 15% populacji, a liczba przypadków zwiększa się z wiekiem. Choroba zwyrodnieniowa stawów może wystąpić w każdym stawie, ale najczęściej dotyka osoby podatne na więcej stresu.

Zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów – nie jest to samo

Choroba zwyrodnieniowa stawów nazywany jest postępująca deformacja stawowej wieku (starszych niż 45 lat). Zapalenie stawów jest charakter zapalny, często rozwija się w młodym wieku.

Kobiety i mężczyźni mają takie same ryzyko rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów, jednak zdeformowany zwyrodnieniowe stawów małych występuje częściej u kobiet starszych. U dzieci i młodzieży choroby pojawia się czasami na zranioną stawu.

Przyczyny choroby zwyrodnieniowej stawów

Na zmianach zwyrodnieniowych chrząstki stawowej zależy od kompleksu różnych czynników. W zależności od przyczyn odkształcona zwyrodnieniowej stawów mogą być pierwotne i wtórne.

Idiopatyczne (pierwotne) zapalenie kości i stawów rozwija się bez widocznej przyczyny. Uważa się, że główną rolę tutaj należy dziedziczny czynnik, który zaburza rozwój składników chrząstki i jej struktury powłoki.

Wtórne choroby zwyrodnieniowej stawów charakteryzuje pierwotnym uszkodzeniem jednego, dwóch lub więcej szczelin.

Powodów, przyczyniając się do jego rozwoju, co następuje:

  • uszkodzenia mechaniczne, czyli wspólne urazów lub śródstawowe kości, co prowadzi do zakłóceń w ich strukturze. Ważne mikrozłamania długotrwałe i stałe obciążenie na dłoniach i stopach, na przykład, u sportowców. Czasami nieprawidłowości szkieletu doprowadzić do tego, że obciążenie jest rozprowadzana nierównomiernie na kości, co prowadzi do bardzo obciążonych powierzchni stawowych i stopniowo zniszczone.
  • choroby zapalne stawów (zapalenie stawów), hemarthrosis, aseptyczna martwica kości.
  • Upośledzony metabolizm, znamienny tym, że odkształca się zwyrodnieniowa stawów występuje jako komplikacja chorób takich jak dna moczanowa, hemochromatoza, reumatoidalne zapalenie stawów i łuszczycę.
  • Zakłócenia układu hormonalnego.
  • Słabe ukrwienie tkanek stawowych (żylaki, miażdżyca, zacierając endarteritis).

objawy

Początkowo, pacjenci skarżą się załamania w stawach, gazu i bólem.

Możliwość „zaczynając ból”, gdy ból pojawia się na początku ruchu, a następnie zmniejsza się lub znika. Wraz z rozwojem bólu kości i stawów występuje, gdy obciążenie stawu, stopniowo staje się trwałe. Pacjent skarży się na kulawizny, sztywność, trudności w wspinania się po schodach.

Deformowania stawów, leczenie, które jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji, choroby zapalne, dlatego ważne jest, aby określić przyczynę. Oznacza to zależeć od leczenia. Może to być środki przeciwbólowe, antybakteryjne lub leki przeciwzapalne. Skuteczny jak fizjoterapia, ćwiczenia.

Deformując leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów

Schemat interwencje terapeutyczne ustalone przez lekarza lub grupy lekarzy, które należy rozwiązać natychmiast, jeśli rzadko i nie silny ból w stawie. Zazwyczaj choroba w sposób zintegrowany. Leczenie polega na stosowaniu chondropatią, zabiegi i masaże.