190 Shares 1255 views

Czarny Biegunka: przyczyny, leczenie, objawy, dieta

Skład Kala może dużo powiedzieć o stanie zdrowia danej osoby. Szczególną uwagę przywiązuje się nie tylko jego zapach i konsystencję, ale także kolor. Jeśli krzesło nagle stało się czarne i ciecz, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Specjalista pomoże zrozumieć przyczyny takich zmian, i przepisać leczenia, jeśli to konieczne.

Zwykłym kolorem stolca u dorosłych

Różni ludzie stołek odcień może się różnić w zależności od pewnych czynników. Jest to oparte na diecie w ciągu ostatnich kilku dni, indywidualne cechy organizmu, jak również obecność żółci. W zdrowej osoby jest uważane za normalne uformowane stolce, jednolita i gęsta konsystencję. Jej kolor powinien być tak blisko do żółto-brązowego. Nieznaczna zmiana kierunku ciemnym odcieniu, ale nie czarne.

Wszelkie odchylenia od normy powinny być powiadamiani. Zmień kolor i konsystencja stolca jest zwykle oznaką poważnych naruszeń w organizmie. Biegunka czarny – jest alarmujący objaw, który nie może być ignorowane. zaburzenia te mogą być z przyczyn fizjologicznych, i problemów zdrowotnych. Rozważmy każdy z tych przypadków w sposób bardziej szczegółowy.

przyczyny fizjologiczne

Kolor kału ludzkiego wpływa na codzienną dietę. Ciemne kał cień może nadawać pewne żywności (buraki, kaszanki). Jednak one nie wpływają na konsystencję stolca, więc w tym przypadku nie ma potrzeby mówić o biegunce. Niektóre produkty koloryzujące z nadmiernego korzystania z nich nadal przyczyniać się do pojawienia się biegunki. Wybitny przedstawiciel tej grupy jest dobrze znany śliwek.

Biegunka czarny kolor może również występować po odebraniu węgla aktywnego. Jednak lek nie powoduje biegunkę. Jeżeli zaburzenie ma już miejsce, a pacjent zdecydował się węglem aktywnym, fotel może zmienić kolor na czarny. Ten lek nie jest wchłaniana w jelicie i działa jako sorbentu. Tablet absorbują toksyny i inne substancje szkodliwe, a następnie wydalane.

Czarny biegunka, przyczyny, które mają charakter fizjologiczny, nie jest niebezpieczne dla organizmu. Jest to zjawisko przejściowe, które przechodzi bardzo szybko. Zaburzenie to zazwyczaj nie wymagają leczenia, po prostu zmienić swoją dietę. Jeśli biegunka trwa dłużej niż trzy dni, zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem i zrobić test.

Choroby towarzyszy czarnym biegunki

Czasami barwienia cieczy kału czarny oznacza łamania w pracy przewodu pokarmowego. Ten objaw występuje, gdy krwawienie z żołądka lub przełyku. Proces patologiczny może być zaangażowany i dwunastnicy. Krew miesza się z żółcią. Zatem kolor kału zależy od brązowego do czarnego.

Wywołują krwawienie wewnętrzne i, w rezultacie, następujące patologii czarny płyn może fotela:

 1. Wrzód żołądka. Patologia charakteryzuje się występowaniem czarnym biegunka, silny ból w nadbrzuszu, wymioty.
 2. Zapalenie błony śluzowej żołądka. Istnieje wiele odmian tej choroby. Na przykład, zapalenie błony śluzowej żołądka często prowadzi do wewnętrznych krwawień.
 3. rak żołądka. Początkowo choroba przebiega bezobjawowo i wykrywana jest tylko wtedy, gdy badanie profilu. Wygląd czarny płyn kale określa progresji patologii.
 4. Żylaki przełyku. Zaburzenie to może prowadzić do czarnych stolców, ale nie zawsze, towarzyszy luźne stolce. Żyły przełykowe są delikatne, więc są one łatwe do uszkodzenia żywności.
 5. Polipy. Jest łagodny, które mogą być zlokalizowane w żołądku lub przełyku. Po muszą rozpocząć leczenie natychmiast wykryte. W przeciwnym razie, polipy mogą przekształcić się w guzach nowotworowych.

Każda z tych chorób wymaga właściwego traktowania. Więc nie zwlekaj z wizytą u lekarza, aby zapobiec rozwojowi powikłań.

Czarny biegunka w czasie ciąży

Niosąc dziecko ciało kobiety przechodzi różne zmiany. Zmienia się środowisko hormonalne, zmieniając preferencje i potrzeby przyszłych matek smakowe. Czarny biegunka w czasie ciąży nie jest niczym niezwykłym. To było z wyprzedzeniem o wszystkich Ginekolodzy ostrzegają.

Przyczyny tych zmian są wystarczająco jasne. Po poczęciu dziecka kobieta zaczyna przyjmować kompleksów witaminowych i różnych dodatków do płód rozwija się prawidłowo. Bardzo często, ich skład jest obecna wysoka zawartość żelaza. Prowadzi to do mikrokomórkowej i koloru stolca zmiany czarny. Ten objaw wskazuje, że wszystkie witaminy, które bierze przyszłą mamę, pochłonięty całkowicie. Ich nadmiar w ten sposób usunięte z organizmu, tak aby nie zaszkodzić rosnący płód.

Kiedy do lekarza?

Nie zawsze jest to zaburzenie krzesło nieskomplikowany. Gdy nie są niepokojące objawy, pilnie skontaktować się z lekarzem. Takie objawy obejmują:

 • obecność śluzu w kale;
 • Ilość wypróżnienia dziennie większej niż 20 razy;
 • gorączka;
 • silne bóle brzucha;
 • zmiany w ludzkiej świadomości.

Jeśli czarne stolce towarzyszy jeden lub więcej objawów z tej listy, trzeba zadzwonić zespół pracowników służby zdrowia. Pacjenci z tymi zaburzeniami hospitalizacji. Już w szpitalu lekarz może określić przyczynę schorzenia i przepisać leczenia.

Podstawowe zasady leczenia

Czarny biegunki u dorosłych jest objawem zaburzeń w organizmie, a nie niezależna choroba. Po przeprowadzeniu pełnego badania lekarz może dokonać prawidłowej diagnozy. Leczenie zależy od choroby zdiagnozowanej choroby, charakter jego obecny stan organizmu. Preparaty odbiór pritovodiareynyh może być ograniczona jedynie w przypadku, gdy naruszenie jest spowodowane przyczynami fizjologicznymi. We wszystkich innych sytuacjach wymagają kwalifikowanej podejście do problemu.

Na przykład, w leczeniu owrzodzeń błony śluzowej żołądka i przepisać antybiotyki i leki na zmniejszenie kwaśności soku żołądkowego. Wszystkie produkty są dobierane indywidualnie, a czas trwania ich dopuszczenie zazwyczaj nie przekracza 10 dni. Ponadto, pacjenci z tej diagnozy zaleca specjalną dietę.

Czarny często towarzyszy biegunka, krwawienie z przewodu pokarmowego. Najgroźniejszym powikłaniem chorób uważanych za raka żołądka. Przy określaniu powstawania nowotworu, interwencji chirurgicznej, a następnie przydzielony do chemioterapii. Operacja jest możliwa tylko wtedy, gdy rak nie miał czasu do przerzutów.

Jeśli przyczyna krwawienia są polipy w żołądku, powinny one zostać usunięte. Chirurgia – jest to jedyny sposób, aby leczyć choroby. Po operacji wymaga stałego monitorowania stanu zdrowia gastroenterologa.

Stosowanie leków

Oczywiście, każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał do czynienia z zaburzeniem. W większości przypadków ludzie nie zwracają uwagi na czarnym biegunki. Ich leczenie jest zwykle ograniczone do leków odbiór przeciwbiegunkowe.

Popularny lek z tej grupy leków jest „loperamid”. Szybko przywraca perystaltykę, ale rozwój niebezpiecznych powikłań. Po otrzymaniu, możliwe jest łatwe z powodu zatrucia przenikanie szkodliwych pierwiastków we krwi. Dlatego zaraz po „loperamid” wziąć „ENTEROSGEL”. Ten sorbent jest doskonale absorbuje toksyny i usuwa je z organizmu.

Jeśli biegunka jest ciemniejszy odcień, konieczne jest, aby spróbować przeanalizować swoją dietę w ciągu ostatnich kilku dni. Od czego jest biegunka, łatwe do zrozumienia. Być może niektóre pokarmy czy leki wpływ zaburzenia. Dlatego przez pewien czas trzeba je porzucić. Najprawdopodobniej stan normalizuje się po kilku dniach.

diety lecznicze

Podczas biegunki, lekarze, oprócz leczenia farmakologicznego, przepisał specjalną dietę. Oznacza to wykluczenie z diety tłuszczowej i ostre żywności, żywność w puszkach i marynat. wchodzą również pod sody ban i bogatych produktów.

Wszystkie posiłki powinny być łatwe i proste. Nie należy przeciążać jelit, które wymaga długiego odpoczynku. Biegunka może być spożywane gotowanej kurczaka lub królika, kasza ryżowa bez mleka. Szczególna uwaga jest zalecana do zapłacenia reżimu picia z powodu biegunki organizm traci duże ilości wody.

Pomoc Tradycyjna Medycyna

Jak mogę pozbyć się biegunki w domu? Przeciwnicy wolą leki w leczeniu zaburzenia krzesła środków zaradczych ludowych. Wśród nich najbardziej popularne receptury z ryżem wody. Gotować trzeba pół szklanki płatków. Ryż powinien być gotowany w litrze wody, ostudzić i przecedzić. Stosowania leku zaleca się zamiast jeść pięć razy dziennie.

Wywar borówka pomaga również z biegunką. W domu, gotowanie nie jest trudne. Trzeba łyżkę suszonych owoców wlać 500 ml wody do wrzenia i schnąć na małym ogniu. Po upływie połowy objętości cieczy zniknie bulion może być stosowane do celów medycznych. Zaleca się, aby wziąć raz dziennie na łyżkę.

środki zapobiegawcze

Do zapobiegania biegunce i jej powikłań, lekarze zalecają śledzić prostych zasad:

 • dokładnie umyć ręce przed jedzeniem;
 • nie używać wygasłe jaja, mleko, itp.;
 • Myć owoce i warzywa pod bieżącą wodą.

Każdy świadomy człowiek powinien być świadomy tego, co jest biegunka, i starają się unikać prowokowania czynniki zaburzenia. Ponadto, konieczne jest poddawane okresowej kontroli i wykrywania chorób żołądkowo-jelitowych od razu rozpocząć leczenie.