106 Shares 7974 views

Dinara Kulibajewa: biografia, życie osobiste i skandale

Kulibaeva Dinara Nursultanovna – córka obecnego prezydenta Kazachstanu, jednego z najbardziej znanych przedsiębiorców w kraju. Jej stan jest mierzone w miliardach dolarów, a inwestycje kontrolowane przez kilkunastu zagranicznych banków i instytucji finansowych. Jednak to, co wiemy o najbardziej Dinara Kulibayeva? Jaka była jej droga do sławy? Kto jest jej mąż? I jak wiele skandali oscylują imię tej kobiety?


Dinara Kulibajewa: biografia

Future kazachski businesswoman urodził się 19 sierpnia 1967 w Temirtau w regionie Karaganda. Dinara Kulibajewa jest środkowa córka Sarah i Nursułtan Nazarbajew. Do tej pory, jej ojciec jest obecny prezydent Kazachstanu. Wykształcenie wyższe Dinara wygrała w stolicy Rosji. Tak więc, w 1989 roku obroniła dyplom licencjacki z Moskiewskiego Instytutu Sztuki Teatralnej. Łunaczarski. Dziewięć lat później otrzymał kolejne wyższe wykształcenie, ale tym razem w Kazachstanie Instytutu Zarządzania, Ekonomii i Badań Strategicznych (KIMEP).

Od 1998 roku jest dyrektorem Fundacji Edukacji nazwany Nursułtan Nazarbajew. W 2001 roku wchodzi w skład członków „KazUIR & WL” rady. A staje się szef rady gospodarki w 2004 roku, JSC „Politechnika kazachski-brytyjska”. W 2007 Dinara Kulibajewa uzyskał stopień doktora nauk pedagogicznych. Jej rozprawa została napisana w edukacyjnej systemu zarządzania zastrzeżeniem międzynarodowych szkół typu. I na początku 2009 roku, Dinara Kulibajewa kieruje Narodowy Fundusz Edukacji, która działa w imieniu prezydenta Kazachstanu.

rodzina Kulibajewa

Życie osobiste Dinara opracowała całkiem pomyślnie. Jej mąż jest Timur Kulibajew – kazachski znany biznesmen, menedżer ropy i przepływu energii w kraju. Razem wychowują trójkę dzieci: syna Ałtaju, a także dwie córki – Denise i Alisha.

Należy zauważyć, że Timur Kulibajew i Dinara Kulibajewa są jednymi z najbogatszych ludzi w Kazachstanie. Według najnowszych danych publikacji Forbes na rok 2015, stan każdego z nich jest nieco wyższa niż limit $ 2 mld USD. Oznacza to, że ich łączny majątek ocenia się na 4,2 mld amerykańskiej waluty. W tej chwili para mieszka w Szwajcarii. Jednak w związku z obowiązków służbowych często przybywają do domu.

biznes

Mimo najlepszych starań Nursultana Nazarbaeva aby chronić córkę z prasy, informacje o swoich aktywów i inwestycji, a następnie wycieka. Na przykład, Dinara Kulibajewa jest właścicielem dużego pakietu akcji Halyk Banku. Warto zauważyć, że taka konstrukcja zapewnia stabilność przepływów finansowych w całym kraju, które przynosi mu znaczne zyski właścicielom. Również córka prezydenta prowadzi eksperymentalny projekt edukacyjny o nazwie „Miras”. Jest to prestiżowa szkoła, która daje swoim studentom najlepszą wiedzę w tym kraju. Na przykład, tutaj można zwiedzić aż trzech językach: kazachskim, rosyjskim i angielskim.

Ponadto rodzina Kulibajewa zawiera wiele inwestycji, które są rozproszone na całym świecie. Nie wspominając o tym, że jej mąż Timur posiada szereg własnych aktywów, przynosząc ogromne zyski ich rodziny.

Działania charytatywne i społeczne

Nawiasem mówiąc, Dinara Kulibajewa nie jest szczególnie lubił pojawiać się publicznie, zwłaszcza gdy dziennikarze są tam obecne. Ona również rzadko udziela wywiadów i nie pozwalają towarzysze przekroczyć granicę między swoim życiem zawodowym i osobistym. Niemniej Dinara bardzo dużo czasu na cele charytatywne. Poprzez swoje działania, stara się poprawić kulturę swojego kraju, aby zrobić wszystko, co możliwe w celu podniesienia duchowego i oświeconego społeczeństwa w nim. Z tego Kulibajewa promowanie wartości moralnych i etycznych, a także bierze udział w programach rozwoju młodzieży Kazachstanu. Jak wspomniano wcześniej, córka prezydenta prowadzi fundusz edukacyjny kraju. W związku z tym, że jest odpowiedzialny za zapewnienie, że utalentowane dzieci otrzymały możliwość być przeszkoleni w najlepszych instytucji w Kazachstanie.

Skandale i plotki o kilku Kulibajewa

Pierwszy skandal zabrzmiał w styczniu 2010 roku. Następnie Dinara Kulibajewa kupił willę w Genewie, o wartości 75 mln franków. Publiczność nie mógł zrozumieć, jak córka prezydenta Kazachstanu mógł sobie pozwolić na taki kosztowny zakup. Dziewięć miesięcy później jej mąż Timur Kulibajew został oskarżony o pranie brudnych pieniędzy. W tym czasie sąd zakłada, że przedsiębiorca przeszedł przez szwajcarskich kont bankowych do około 600 mln $ zarobione przez nieuczciwych środków. Następnie koszty spadały.

A teraz nowa fala protestów wzrosła w listopadzie 2013 roku. A winę rating najbogatszych ludzi na świecie, który w cudowny sposób przyszli i Dinara Kulibajewa. Dla wielu, pytanie nie było jasne, doktor nauk pedagogicznych mógł zbić fortunę w wysokości $ 1,5 miliardów? Naturalnie, społeczeństwo otrzymało szereg uwag, wyjaśniając, w jaki sposób Dinar zdobył stolicę. To tylko, czy to możliwe, że odpowiedzi z powrotem zaufanie ludzi?