577 Shares 6089 views

Zapalenie spojówek. Leczenie i profilaktyka

Zapalenie spojówek – jeden z najczęstszych zachorować z wewnętrznej stronie powieki. Charakteryzuje uszkodzeń tkanki łącznej w narządach wzroku.

Przyczyny zapalenia spojówek

Przede wszystkim choroba jest wywołana przez różne mikroorganizmy, które żyją w domu. Transmitowane przez ręczniki, nieczystości z rąk, woda w basenie, aplikatorów i szczotek podczas stosowania makijażu na powiekach, w kontakcie z ciałem obcym, kurz drogi i długi pobyt w słabo wentylowanych pomieszczeniach. Często przyczyną zapalenia spojówek jest zakażenie wirusowe. Które mogą wystąpić po przekazaniu odra, szkarlatyna, choroby nosogardzieli, zębów, żołądka, wątroby, a nawet powikłań choroby. Spojówek odbywa się okresowo w postaci reakcji alergicznych na wszelkich wpływów zewnętrznych.

Zapalenie spojówek. Objawy i leczenie

Leczenie zapalenia spojówek zależy od jej objawów: ostre lub przewlekłe. W ciężkich form choroby charakteryzującej się zaczerwienienie powiek i gałki ocznej, ropy, a czasami obrzęk. Jeśli jest to przewlekłe zapalenie spojówek, objawy są bardzo nieprzyjemne, nie ma poczucia zmęczenia oczu szczątków, pieczenie i bolesnego poczucia światła.

Zapalenie spojówek. Obróbka w formie ostrej

Jeśli pojawią się objawy takich chorób jak zapalenie spojówek, leczenie przepisane przez lekarza. Przy usuwaniu objawów ostrego forma zaleca się płukanie zioła: rumianek, ciepły wywar z szałwii, nagietka, herbaty i dzikiej róży. Wśród leków stosowanych do mycia furatsilin kwasu borowego, nadmanganian potasu. Każde oko potraktowano rano jedno z rozwiązań. W celu uniknięcia rozprzestrzeniania się infekcji stosować jałową watę dla każdego oka oddzielnie.

Służy również do mycia antybiotyków w postaci kropelek z dodatkiem sulfacyl sodu, tetracyklinę i tetramitsinovye kompozycji. Przed snem do powiek jest stosowany w postaci maści kompresu z preparatów sulfanilamidu lub maści zawierające antybiotyków. Leczenie ostrych formach zapalenia spojówek – długiego procesu. W celu uniknięcia uzależnienia organizmu na leki, co dwa tygodnie, preparaty powinny być zmieniane.

Zapalenie spojówek. Leczenie przewlekłych

W leczeniu objawów przewlekłej postaci środków ludowej pomaga jagody. Zaleca się włączenie do diety 1 łyżka świeżych owoców dziennie. Ponadto, borówki ma korzystny wpływ na ostrość widzenia. Wykorzystane z powodzeniem leczonych nalewki soku z aloesu (rozcieńczony przegotowanej wody w stosunku 1:10). dobrze sprawdzony marshmallow leczniczego do balsamów do oka.

Leczenie przewlekłych leków spojówek ogranicza zastosowanie mieszanin ciekłych zimnych okładów i ściągające (naparu lub preparat zawierający rezorcyny) z zaostrzeń i obecność oczu krostkowate zmian chorobowych – lekarzy określonych kropli z dodatkiem antybiotyków. Przed pójściem do łóżka stosować kompresy z maści dezynfekujących. Przy odpowiednim leczeniu przewlekłego zapalenia spojówek, możliwe jest pokonanie przez 4-5 tygodni. Choroba ta jest uważana być wyeliminowane jedynie, gdy zakażenie jest całkowicie wyeliminowane i znikają wszystkie bolesne konsekwencje.

zapobieganie zapalenie spojówek

Jak zapobieganie ostrym i przewlekłym zapaleniem spojówek, ważne jest, aby podjąć środki, które zapewnią wykonanie czystości jednostki (umyć dokładnie ręce, używać przedmiotów do użytku osobistego). Być ograniczony kontakt z pacjentami. W przypadku gdy jest to niemożliwe, przez kilka dni zaleca się zaszczepił w oko z kompozycją dodając sulfacyl sodu. Do tego czasu, aż bez odprowadzania formacji ropnych, codziennie powinny być zmieniane ręczniki i pościel. Najlepszy czas, aby zrezygnować z korzystania z ogólnych przedmiotów gospodarstwa domowego. Należy pamiętać, że zakażenie chorobą zwykle odbywa się przez brudne ręce i styka się z nośnikami choroby.

Jeśli istnieje podejrzenie zapalenia spojówek, leczenie nie powinno być opóźnione.