369 Shares 9842 views

"Citroen C5": specyfikacje techniczne. Citroen C5: opinie, zdjęcia

Francuski producent znany ze swoich praktyczne, łatwe w zarządzaniu i niezawodnych maszyn w ogóle. Znaczny wkład w kształtowanie opinii wśród fanów marki dokonał model „C5”, który został wyprodukowany w takich wersjach, jako hatchback i kombi. Mimo, że samochód został zaprojektowany jako zamiennik typowego europejskiego modelu Xsara, dostał wiele bardzo oryginalnych dodatków. W szczególności, całkowita masa hatchbacków jego przydzielonych owalny chłodnicę chromowanej. Wyróżnia się i zawieszenie „Citroen C5” Na podstawie gidropnevmatiki już w pierwszym pokoleniu. Ponadto, model ten zawsze był znany z bogatego wyposażenia – wykaz elektronicznych asystentów i akcesoria pomocnicze zapewnia znaczącą przewagę technologiczną nad konkurencją.

podstawowe dane techniczne

Ważną rolę w sukcesie tego samochodu na rynku odegrała podstawowych parametrów projektowych. Samochód okazał duży, przestronny i jednocześnie nie pozbawiony zwinność na drodze. Tak czy inaczej, „Citroen C5”, właściwości techniczne, które zostały przedstawione poniżej, harmonijnie wpisują się w ogólną paletę floty francuskiej:

 • Długość – 474,5 cm.
 • Wysokość – 147.6 cm.
 • Szerokość maszyny – 178 cm.
 • prześwit – 15 cm.
 • platforma na kółkach – 275 cm.
 • Rozstaw kół z przodu – 149,5 cm.
 • Rozstaw kół tylnych – 152,8 cm.
 • Bagażnik objętość – 1249 l.
 • Pojemność zbiornika – 66 litrów.
 • Forma krawężnik – 1290 kg.
 • Skrzynia biegów – 5-biegowa manualna skrzynia biegów na.
 • Napęd – przód.

Trzeba też wspomnieć o system zawieszenia pod warunkiem hydroaktywnego III. Początkowo konfiguracja których Comfort i Sport tryby pracy, ale przynajmniej aktualizacji ze względu na liczne restyling poprawie i inne cechy „Citroen C5”. Charakterystyka techniczna zawieszenia spowodowanego niezależnych elementów hydraulicznych, w stanie rozmiar prześwitu od 90 do 250 mm. Zatem wytrzymałość mechanizmu 200.000. Km.

y silnik cechy

Model standardowy jest dostarczany z dwulitrowego jednostki benzyna 138 l. a. W związku z tym moc raczej duży hatchback jest zdolny do „setki” w zaledwie 12 sekund. Maksymalna jest na poziomie 200 km / h. Ale tutaj kolejny niezwykły – możliwość zapisywania i samo określenie wrażliwości akceleratora w jakichkolwiek badaniach dynamiki. I zapewnia to mocniejsza wersja „Citroen C5” silnik, którego cechy są wyrażone w objętości 2,2 litra i mocy 173 litrów pojemności. a. Istnieją różne opinie na temat wykonalności takiego sprzętu, ale większość użytkowników nie zgłosił organiczne połączenie masywnej konstrukcji i motoryzacji z przyzwoitą mocą. Oczywiście, to urządzenie nie nadaje jakość modelu samochód terenowy, a zużycie paliwa nie wpływa najlepszy sposób, ale daje pewność na drodze.

Należy zauważyć, że francuski sedan modelu w bazie jest wyposażony w silnik o pojemności 1,6 litra. To nie różni się wiele funkcji i napełniania moc kombi „Citroen C5”, którego zdjęcie jest przedstawiony poniżej.

Charakterystyka modyfikacji krzyża Tourer

Off-road modyfikacje otrzymał praktycznie każdy członek globalnej branży motoryzacyjnej, która jest w żaden sposób istotne znaczenie dla konsumenta. I ten model nie jest wyjątkiem. O pełnego przejścia do stanu off-road nie może mówić, ale napęd na wszystkie koła z wystarczająco silny dla zauważalnego transformacji „Citroen C5” silnika. Charakterystyka techniczna bloku, nawiasem mówiąc, wygląda całkiem przyzwoity – na objętość jednostki 2,2 litra dostarcza 204 litrów. a.

Aby poradzić sobie z taką napełniania, potrzebne bardziej zaawansowanych transmisji. Projektanci korzystne automatyki 6 szybkością. W wyniku tego, działanie urządzenia charakteryzuje się gładką jazdę bez nadmiernej aktywności na dnie. Ale to nie powstrzymało deweloperów Krzyż Tourer. Modyfikacja nabył 18-calowe dyski, rozłożone skrzydełka i otrzymał intercalary elementów aluminiowych i chrom w lustrach. Generalnie, aby uzyskać „Citroen C5” hybrydowy wariant klasyczny sedan i SUV. modyfikacja zdjęcia Krzyż Tourer, przedstawiony poniżej, pokazuje trochę brutalny i agresywny wizerunek zewnętrzny samochodu.

Pozytywne informacje zwrotne od modelu

Na pierwszej pozycji na liście zasług poza cechami, takimi jak prowadzenie, komfort, wyrafinowane elektroniki z pomocników i asystentów, pojemności i dobrej izolacji akustycznej. Francuskich projektantów początkowo koncentrowała się na zapewnieniu wygody. Właściwie, to zaleta i stać się dużym plusem wszystkie wersje „Citroen C5”. Opinie mówią nie tylko ergonomiczne korzyści w postaci wygodnej kabinie, mechanizmów regulacji i koło chwyt kierownicy, ale także ziemi. Hydropneumatyczne zawieszenie dosłownie wygładza nierówności, co powoduje uczucie komfortu kierowcy i pasażerów.

Negatywne opinie o modelu

Bez wad też nie było. Większość z nich należy do małych rzeczy, ale w praktyce są one w dużej mierze tworzą doświadczenia użytkownika. Więc, co nie pasuje właściciele „Citroen C5”? Opinie uwagę na brak nowoczesnych systemów grzewczych, czy pakiet dźwięku słaba funkcja pędzli i szeroki promień skrętu. Istnieją pewne roszczenia do przedziale silnikowym, ale ogólnie jest to zdobył aprobatę. Wszystkie błędy są kompensowane Zbiór akceptowalnego zużycia paliwa.

Jest jeszcze inny niuans, że można zwalczyć chęć zakupu samochodu. Jest to koszt, który zbyt wysokie w porównaniu do wielu konkurencyjnych samochodów „Citroen C5”. Cena waha się od 1,4 do 1,6 mln rubli. dla wersji sedan.

wniosek

samochody europejskie są tradycyjnie związane z kierowca krajowego z jakości i komfortu. Ale gdy nadaje się do praktycznego wyboru, wymagający klient będzie z pewnością zbadać wszystkie niuanse produktu. I na tym etapie mogą wykazywać problemy innej natury – może to być brak przystosowania do naszych warunków, a problemy w skrzyni biegów, a także brak oryginalnych części zamiennych na rynku rosyjskim. Ważne jest, aby pamiętać, że od tych problemów niemal zwolniony „Citroen C5”. Cena 1,5 mln rubli., Oczywiście, jest porównywalny z niektórymi modelami premii, ale należy pamiętać, że w procesie konserwacji tej maszyny jest wyczuwalna poważne oszczędności. Pomimo wykańczania defekty i usterki w systemach ogrzewania, ten pojazd jest wyposażony w Jakościowa elementu podstawowego. Projektanci pracowali na chwałę, a po zawieszeniu, a na pozostałych węzłów i agregatów, które rzadko powodują problemy podczas pracy.