123 Shares 2410 views

Co symbolizuje słoń? Mądrość i siła


Symbol słonia na wschodzie traktowany jest jako obraz mądrości, siły, ostrożności. Jak wiadomo, mieszkańcy Indii uważają to zwierzę święte do dzisiaj. Jego wizerunek jest częścią herbu tego kraju. Tam jest związany z królewską godnością i świętą mądrością, mocą, niezwyciężeniem. Jest możliwe, że wielu z nas wielokrotnie słyszało, że jest to dobry symbol. Słoń w krajach afrykańskich ma takie samo znaczenie, jak w Ameryce czy w Europie lew, orzeł.

Zasadniczo w poszukiwaniu znaczenia symbolu tego potężnego zwierzęcia należy jeszcze zwrócić się na Wschód. Na przykład dowiadujemy się, co symbolicznie ilustruje słonia w Chinach: potęga królewska i takie cechy władcy jako potężny umysł, mądrość, wielkość, zwycięstwo nad śmiercią. W tym samym kraju zwierzę to kojarzone jest wiernością i honorem, dobrobytem i bogactwem, szczęściem i długowiecznością, pokoju i ostrożności.

Co słonia symbolizuje w jednej z głównych religii świata – buddyzmie? Przede wszystkim jest to symbol wiedzy duchowej. Buddyści uznają to za święte stworzenie, ponieważ według legendy to było to królewskie zwierzę, które głosiło narodziny Buddy. Jeśli przyjrzymy się temu zjawisku bardziej uważnie, mówimy o białym słońcu, ponieważ w tej postaci pojawił się w królewskiej Maii we śnie.

Teraz przejdź do tradycji grecko-rzymskiej i dowiedz się, co symbolizuje słoń. Tutaj to potężne zwierzę oznacza przede wszystkim mądrość. Jeśli buddyzm jest atrybutem Buddy, wówczas wspomniana tradycja uważa ją za atrybut Merkurego. Według starożytnego rzymskiego pisarza i polityka Pliny, słonia jest symbolem religijnym. To królewska istota, która uwielbia Słońce, gwiazdy. W nowym księżycu oczyszcza się przez kąpiel w rzekach i wzywając do Nieba.

W oczach starożytnych żołnierzy rzymskich, symbol, o którym mowa, wiązał się z zwycięstwem, aw artystycznej sławie. Tak jak na Wschodzie, w starożytnym Rzymie słoń był symbolem zwycięstwa nad śmiercią, a także długowiecznością, zdrowiem. W kolejce jest średniowieczna Europa. Tam, w czasach starożytnych, słonie uznano za bajki, mityczne stworzenia, jak jednorożec. Są obrazy, na których słoń pokazano w raju, a inne płótna reprezentują go jako wroga smoka. Jednocześnie Europejczycy nie kojarzą tego szlachetnego zwierzęcia z agresją, ale jest symbolem władzy i mądrości.

Co słonia symbolizuje w religii? Chrześcijańskie zdjęcie świata i średniowieczne książki o zwierzętach, a także późno antyczne "Fizjolog" ("Fizjolog") uwielbiają czystość tych stworzeń. Uważano, że aby odtworzyć potomstwo, słonie muszą zjeść korzenie magicznej rośliny – mandragora. Wspomniane źródła informują, że podczas reprodukcji potomstwa słonia słoń chroni go od złego węża.

Warto zauważyć, że w książkach biblijnych Szatan nazywa się Starożytnym Wężem i Smokiem. I już wiemy, że w mitach średniowiecznej Europy słonie pokonały smoki. Inną religią jest hinduizm, wśród wielu bogów jest reprezentowany przez bóstwo mądrości i dobrobytu Ganesha. Bóg Ganesha jest przedstawiony jako człowiek o pełnej kondycji, mając głowę słonia z jednym kleszczykiem. Istota siedzi na plecach na Wahan, który jest szczurem. Ganesha może mieć dwie lub więcej rąk.

Co symbolizuje słoń w Feng Shui: tutaj jest korzystnym znakiem związanym z stabilnością i samopoczuciem. To zwierzę, zgodnie z Feng Shui, ma możliwość narysowania obfitości, szczęścia i dobrobytu poprzez pnia przez bagażnik. Aby osiągnąć ten cel, postać słonia należy umieścić na jednym z parapetów. W tym przypadku tułowiu należy rozmieszczać w kierunku gwiazdy. O której star chroni właściciela domu, może opowiedzieć horoskop. Zamiast figurki, możesz mieć obraz tego symbolu w Twoim domu, a nawet lepiej, że oba są. Jako talizman, nawet pluszowe zabawki dla dzieci słoni nie są złe.